Г отови сме да предложим кабинет, ако на нас ни бъде даден мандат, заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов пред президента Румен Радев.

В началото на днешния кръг консултации при държавния глава, Радев попита представителите на партията в лицето на Костадинов, Цончо Ганев,  Светослав Тодоров, Петър Петров и Йордан Тодоров как оценяват шансовете за съставяне на редовно правителство и при какви условия са готови да бъдат част от преговорите. 

Президентът припомни, че във вторник ГЕРБ-СДС заяви готовност да поеме отговорност и да положи усилия да състави редовно правителство, от ДБ заявиха, че ще влязат в диалог, а от ПП тепърва ще вземат решение дали да се присъединят към тях. 

Втори ден на консултации: Президентът Радев разговаря с "Възраждане"

Как преценявате способността на този парламент да работи ефективно и кои са най-важните решения и закони, които са неотложни да бъдат приети, попита още Румен Радев представителите на "Възраждане". 

Всичко, което коментирате до голяма степен е изпразнено от политическо съдържание, отговори му Костадинов. 

Той заяви готовността на "Възраждане" да приемат мандат, ако третият отиде при тях и да съставят кабинет. 

Ако получим третия мандат, ще съставим кабинет на политики за разцвета на България, каза лидерът на "Възраждане". 

Според Костадинов при нови избори напролет рискуваме да има още по-ниска избирателна активност.

Първи консултации при президента: ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ очертаха позициите си

Костадин Костадинов очерта като най-важни теми за бъдещото на България оцеляването на енергийната система, която според него се намира в тежка криза, проблемите с водоснабдяването, където предлага капиталова програма за следващите 20 години.

Проектобюджет 2025 е фетишова програма на ЕС. Създава се рестриктивна бюджетна рамка, която обрича цялата държава и няколко милиона българи на страдание в следващите 12 месеца, заяви още Костадинов. 

Според него тези проблеми трябва да бъдат разгледани и да се търси решение в най-краткосрочен вариант – до края на месец януари.

След консултациите при президента лидерът на Възраждане Костадин Костадинов заяви, че ако дръпнем ръчната спирачка на икономиката, за да влезем в 3% дефицит на практика ще вземем доходите на гражданите, това ще носи последици за следващите години. В момента българското правителство не се разплаща там, където дължи пари, смята той.

Костадинов е категоричен, че няма да дадат подкрепа за първи или втори мандат за съставяне на кабинет. 

Правителството разпраща писма през НАП на най-големите си длъжници да предплащат данъка за 2025, за да може да се надуят доходите сега. Това води до декапитализация на реалния производствен сектор и до задлъжняване на държавата, до убийство на реалния икономически растеж. Бюджетът в момента се кастрира в капиталовия разход, това е престъпление към българския народ, уточни Костадинов. Целта е да бъде вкарана политически България в еврозоната. Ще плащаме огромна цена, затова и ние сме против, заяви още Костадинов. Ние сме провалена държава и сме заплашени от трета национална катастрофа, добави той. 

Вижте повече в нашата галерия:

Президентът Радев разговаря с "Възраждане"

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп изрази готовност да подкрепи протестиращите в Иран

Тръмп изрази готовност да подкрепи протестиращите в Иран

Свят Преди 6 часа

"Иран гледа към СВОБОДАТА, може би както никога досега. САЩ са готови да помогнат!!!", написа Тръмп в социалните мрежи

Свлачище затвори пътя Девин – Смолян

Свлачище затвори пътя Девин – Смолян

България Преди 7 часа

Скалите са блокирали и двете пътни ленти, като към момента преминаването на автомобили е напълно невъзможно

Снимката е илюстративна

8 странни факта за човешкото тяло, които никога не сте чували

Любопитно Преди 10 часа

Ето осем странни истини, които ще ви изненадат, а някои от тях може и да ви отвратят

Шестима убити при стрелба в Мисисипи, има задържан

Шестима убити при стрелба в Мисисипи, има задържан

Свят Преди 10 часа

Според NBC News е имало стрелба на три места

Арестуваха актьора Джан Яман в Истанбул заради наркотици

Арестуваха актьора Джан Яман в Истанбул заради наркотици

Свят Преди 11 часа

При акцията са били претърсени девет нощни клуба и един хотел и са арестувани общо седем души, включително Джан Яман и актрисата Селен Гьоргузел

Затвориха АМ "Марица" заради преобърнал се тир край Хасково

Затвориха АМ "Марица" заради преобърнал се тир край Хасково

България Преди 11 часа

Инцидентът е станал днес малко преди 16:00 часа при км 33 край Хасково в посока Пловдив

Актьор от „Сам вкъщи“ глобен за опит да наеме проститутка в хотел

Актьор от „Сам вкъщи“ глобен за опит да наеме проститутка в хотел

Свят Преди 11 часа

Даниел Стърн е бил санкциониран за предполагаем опит да се свърже с ескорт по време на празничния сезон

Рене Гуд

Ново видео показва момента преди агент на ICE да застреля Рене Гуд в Минеаполис

Свят Преди 12 часа

Кадрите показват конфронтацията между Гуд и полицая, който по-късно е идентифициран като Джонатан Рос

Престолонаследникът в изгнание, който иска да промени Иран: Кой е Реза Пахлави?

Престолонаследникът в изгнание, който иска да промени Иран: Кой е Реза Пахлави?

Свят Преди 13 часа

Реза Пахлави подтикна протестите в Иран, като помогна да превърне това, което започна като недоволство от отслабената икономика на Ислямската република, в сериозна заплаха за теократичния режим в страната

Йеменският ЮПС отрече съобщенията за саморазпускане

Йеменският ЮПС отрече съобщенията за саморазпускане

Свят Преди 14 часа

Вчера делегат на ЮПС, участващ в преоговори в Рияд, заяви по саудитската телевизия, че групировката се разпуска

21% от германците са обмисляли да напуснат страната

21% от германците са обмисляли да напуснат страната

Свят Преди 14 часа

Най-честата мотивация е надеждата за по-добър живот, както посочват около половината от обмислящите да напуснат Германия

Сняг вали в Родопите

Сняг вали в Родопите

България Преди 14 часа

Призовават се шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост

Синът на сваления ирански шах призова протестиращите да се "подготвят за превземане"

Синът на сваления ирански шах призова протестиращите да се "подготвят за превземане"

Свят Преди 15 часа

Синът на шаха определи като "великолепен" броя на участниците в протестните прояви в Иран

Иван Иванов е избран за Най-добър млад спортист на България за 2025 година

Иван Иванов е избран за Най-добър млад спортист на България за 2025 година

България Преди 15 часа

В 14-ото издание на допитването се включиха рекордните 132-ма представители на медиите

<p>Русия атакува инфраструктура в Одески район</p>

Русия атакува промишлена инфраструктура в Одески район

Свят Преди 15 часа

Няма данни за жертви и ранени