М инистър-председателят Бойко Борисов поиска в сряда оставките на трима министри от кабинета си – на министъра на финансите Владислав Горанов, на министъра на вътрешните работи Младен Маринов и на министъра на икономиката Емил Караниколов.

Решението е взето след среща на Борисов с областните координатори на партията. По време на заседанието координаторите на партията поискаха от Борисов освобождаването на тримата министри с мотива –

опровергаване на внушенията, че ГЕРБ и въпросните министри са в пряка зависимост от ДПС и Делян Пеевски.

Какво е мнението на управляващи и опозиция след поисканите оставки, темата коментираха депутатът от ГЕРБ Спас Гърневски и народният представител от БСП Стоян Мирчев в предаването „Здравей, България” по NOVA.

Борисов поиска оставките на Горанов, Маринов и Караниколов

Гърневски обясни: „Митингът е доста разнороден. Там има различни хора с различни идеи, искания и мнения. Трите оставки са отговор на обвинения, че едва ли не ГЕРБ е свързан с ДПС и тези трима министри са връзката. Трябва да се пресичат всякакви опити за манипулации, защото те минават всякакви граници”.

Мирчев обаче определи оставките като „поредното изгърмяване на бушони” и попита: „Най-голямата връзка на ГЕРБ с ДПС е Борисов. Защо той не подаде оставка и не се махне?”. Той смята, че подадените оставки са категорично доказателство за коалиция между ДПС и ГЕРБ.

„Хората навън не искат вече горене на бушони.

Те искат незабавна оставка на Борисов и Гешев. Тези оставки, опитите да се отпуши някакво напрежение, този път няма да се получи”, категоричен е той.

Спас Гърневски от своя страна каза, че БСП възраждат стара вражда и правят пореден опит за „пълзящ преврат”.

„В този протест действително участват хора, които искат някаква промяна. Има и една агитка, мотивирана да търси начин за окървавяване на този протест, за да се стигне евентуално до оставка на правителството с надеждата за предсрочно идване на БСП на власт. Но това няма как да се случи”, категоричен е депутатът от ГЕРБ.

Акция „пиене на кафе” с депутата Делян Пеевски

Целия разговор чуйте във видеото горе.

Лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви в прессъобщение, изпратено до медиите в сряда, че

„истинската управляваща коалиция ГЕРБ – ДПС се разпада”.

Ето и цялата позиция на най-голямата опозиционна партия:

„Признанието, че тримата министри, подали оставка са на ДПС доказва задкулисната коалиция ГЕРБ – ДПС и зависимостта на Борисов от Пеевски. Многократно казвахме, че ОП са официалният партньор, но скритият, неофициалният са ДПС. Патриотите бяха смокиново листо за прикритие. Истината лъсна. Сега тази коалиция се разпада. В паническият си страх и желание за оцеляване, Борисов взема тези оставки, но това няма да го спаси. Искаме оставката на целия кабинет”.

От Движението за права и свободи също отговориха на тези твърдения. Депутатът Халил Летифов заяви в „Здравей, България” по NOVA, че „няма да успеят да вкарат ДПС в политическото блато”.

„Няма нищо ново под слънцето. Три години и половина ДПС е опозиция, както и във всичките кабинети на Борисов. Виждаме

поредния опит да се сатанизира ДПС и г-н Доган и г-н Пеевски.

30 години назад историята помни не един и два случая, в които се сатанизира ДПС и му се приписват всичките грехове на политическия спектър”, каза той.

Ще подкрепи ли ДПС вота на недоверие

„За 30 години ДПС и д-р Доган са единствените последователи на идеята за евроатлантическото развитие на страната. Единствените, които са предвидими в тези си действия”, подчерта Летифов.

„На всичките вотове на недоверие ние сме гласували против правителството. Задкулисни договорки търсете в управляващите, в ГЕРБ и БСП, които са привидна опозиция, но когато ставаше въпрос за парите на партиите и субсидиите седнаха и се разбраха и се прегърнаха дружно.

„На всички вотове сме гласували против правителството, това ще направим и сега.

Ще се запознаем с мотивите и ще преценим какво е нашето поведение в зала. Не сме подкрепяликабинет на Борисов, няма да подкрепим и този. В коалиционен формат в този парламент няма да участваме, ДПС там го няма. Ние сме против това мнозинство от първия ден”, припомни той.

По думите му всичко, което виждаме, е резултат от войната на институциите. Според Летифов тя няма да доведе до нищо добро.

Той коментира и случая „Росенец”. „Проблем там нямаше. Имаше кордон, за да не се смесват двата потока. Това е”, заяви  Халил Летифов.

Какво още каза той, вижте във видеото:

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Осъдиха асистента на Матю Пери на три години и пет месеца

Осъдиха асистента на Матю Пери на три години и пет месеца

Свят Преди 6 часа

Съдия Гарнет: Вие бяхте запознати с борбата му със зависимостта

Тръмп обяви, че нито една държава няма да контролира Ормузкия проток

Тръмп обяви, че нито една държава няма да контролира Ормузкия проток

Свят Преди 7 часа

Той подчерта, че САЩ не обмислят облекчаване на санкциите срещу Иран

България стана европейски шампион по художествена гимнастика при девойките

България стана европейски шампион по художествена гимнастика при девойките

България Преди 9 часа

Това е първата европейска титла при девойките за България в отборната надпревара

Европа не отстъпи пред заплахите на Русия

Европа не отстъпи пред заплахите на Русия

Свят Преди 9 часа

ЕК: Русия изобщо не проявява интерес към мир

Макрон към Румен Радев: Работим заедно за по-суверенна и по-единна Европа

Макрон към Румен Радев: Работим заедно за по-суверенна и по-единна Европа

Свят Преди 10 часа

Радев открои общите позиции на двете държави по темите за европейската сигурност, диверсификацията на енергийните доставки и развитието на ядрената енергетика

Зеленски бие тревога: Украйна остава без ракети за ПВО

Зеленски бие тревога: Украйна остава без ракети за ПВО

Свят Преди 11 часа

Основното средство на Украйна за сваляне на руски балистични ракети са "Пейтриът"

Иран обяви меморандум за мир, САЩ отрекоха

Иран обяви меморандум за мир, САЩ отрекоха

Свят Преди 12 часа

Техеран се е ангажирал за възобновяване на корабния трафик през Ормузкия проток

Ново, банките в Русия ще се борят с украинските дронове

Ново, банките в Русия ще се борят с украинските дронове

Свят Преди 12 часа

Банките ще поемат разходите за инсталирането на електронни системи за заглушаване

<p>Папата тества първото електрическо Ferrari, последва кошмарен старт</p>
Ексклузивно

Папата тества първото електрическо Ferrari за 500 000 евро, последва кошмарен старт

Свят Преди 12 часа

Въпреки че Джон Елкан показа 1000-конното чудовище Luce лично на Светия отец, акциите на Маранело се сринаха, а критиците го разпънаха на кръст

Защо дори милиардите на тези звезди не могат да им купят Ferrari

Защо дори милиардите на тези звезди не могат да им купят Ferrari

Любопитно Преди 12 часа

Когато егото се сблъска с традициите – разказваме абсурдните истории на знаменитостите, които разгневиха най-гордата автомобилна марка в света

Решение на съда поставя под въпрос класирането за първи клас в София

Решение на съда поставя под въпрос класирането за първи клас в София

България Преди 12 часа

До окончателното решаване на делото по същество, действат приетите от Столичния общински съвет

Търсят собственика на голяма сума пари, предадена в София

Търсят собственика на голяма сума пари, предадена в София

България Преди 12 часа

Тя е открита в столичния квартал „Борово“

Исторически успех: DARA влезе в престижната класация на Billboard

Исторически успех: DARA влезе в престижната класация на Billboard

Любопитно Преди 13 часа

DARA е поставена на 90-о място сред най-популярните за изминалата седмица изпълнители в над 200 територии по целия свят,

„Тук сме за тенис, не за ревю“: Тенисистки скочиха срещу Наоми Осака заради роклята ѝ

„Тук сме за тенис, не за ревю“: Тенисистки скочиха срещу Наоми Осака заради роклята ѝ

Любопитно Преди 13 часа

Японската звезда Наоми Осака се завърна с гръм и трясък на „Ролан Гарос“. Освен с победа на корта, тя привлече погледите и с екстравагантен тоалет на дизайнерa Кевин Германиер, който обаче предизвика сериозно напрежение сред колежките ѝ

Министър Василев ще дигитализира България

Министър Василев ще дигитализира България

България Преди 13 часа

Иван Василев: Дигиталната трансформация на цялата държава е следващият приоритет

Масов бой в Берковица, човек е ударен с камък по главата

Масов бой в Берковица, човек е ударен с камък по главата

България Преди 13 часа

Днес предстоят разпити на около 20 жители на квартала