С ледващото редовно пленарно заседание на парламента ще бъде на 3 септември от 9:00 ч., обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова преди да закрие днешното пленарно заседание.

Така от утре депутатите ще бъдат в лятна ваканция.

Според правилника за организация и дейността на Народното събрание депутатите са във ваканция от 1-ви до 31 август всяка година.

Преди това депутатите от "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) поискаха от председателстващия заседанието Цончо Ганев да направи проверка на кворума преди гласуването на второ четене на текстовете от Закона за държавната собственост. Предложението направи народният представител от ПП-ДБ Божидар Божанов, който призова Цончо Ганев за провеждането на такава проверка, въпреки че от началото на заседанието бяха направени три проверки, поискани от парламентарните групи на партиите в управляващото мнозинство - ГЕРБ-СДС, "БСП-Обединена левица" и "Има такъв народ".

Последен работен ден в НС: Какво остана недовършено

Божанов настоя, че председателят не е ограничен колко проверки да прави: "Изрично призовам г-н Ганев да поиска проверка на кворума. Председателят може да извърши по своя инициатива или по искане на парламентарна група до три пъти проверка на кворума".

В хода на регистрацията, поискана от Цончо Ганев, председателят на 51-вото Народно събрание Наталия Киселова прекрати проверката. В отговор Божидар Божанов посочи, че очевидно е нямало кворум, а председателят Киселова, е прекратила проверката. Божанов предложи да бъде прекратено и заседанието.

Христо Расташки попита председателя не се ли срамува от факта, че е дошла и е поискала проверка на кворума. Атанас Атанасов от "БСП-Обединена левица" коментира, че е трогателно как от ПП-ДБ възхваляват действията на Цончо Ганев. Той апелира председателят да въдвори ред в залата, за да продължат работа. 

Лена Бориславова от ПП-ДБ призова Киселова да се консултира със служителите си и да си провери стенограмата. 

Станислав Анастасов попита Цончо Ганев въобще регистрирал ли се е от сутринта, за да води заседанието на парламента.

"Правилникът изисква, когато няма достатъчно регистрирани, да се даде 15-минутна почивка", напомни им Киселова.

В крайна сметка парламентът прие окончателно, на второ четене, промени в Закона за държавната собственост с гласовете на ГЕРБ-СДС, „ДПС-Ново начало“, „БСП-Обединена левица“, „Има такъв народ“ и двама нечленуващи в парламентарна група депутати. Останалите политически сили – „Продължаваме промяната-Демократична България“, „Възраждане“, „Алианс за права и свободи“, „Морал, единство, чест“ и „Величие“ не участваха в гласуването.

Мъж казва на жена си: – Скъпа, тази вечер ще съм като Джеймс Бонд! – Уха, ще ме заведеш на вечеря, ще караш спортна кола…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Путин проведе разговор с&nbsp;Ким Чен-ун</p>

Путин информира Ким за срещата си с Тръмп в Аляска

Свят Преди 7 часа

Двамата са изразили увереност в по-нататъшното развитие на приятелството и добросъседството между Москва и Пхенян

<p>Стана ясно в кой град в Аляска ще се проведе срещата между Путин и Тръмп</p>

Белият дом: Срещата между Путин и Тръмп ще бъде в Анкоридж

Свят Преди 8 часа

Тръмп ще участва във виртуални разговори за Украйна утре преди срещата си с Путин

<p>Зеленски: Имитиращият, а не истински мир няма да продължи дълго</p>

Зеленски: Тръмп и Путин не могат да взимат решения без участието на Киев

Свят Преди 9 часа

Зеленски изрази увереност, че в крайна сметка ще се стигне до тристранна среща между Тръмп, Путин и него

Издадоха заповед за арест на съпругата на бившия президент на Южна Корея

Издадоха заповед за арест на съпругата на бившия президент на Южна Корея

Свят Преди 9 часа

Разследването срещу нея е едно от трите специални прокурорски разследвания, започнати от новото либерално правителство в Сеул

АЕЦ "Запорожие" под обстрел, дронове достигнаха дълбоко в Русия

АЕЦ "Запорожие" под обстрел, дронове достигнаха дълбоко в Русия

Свят Преди 10 часа

По думите на Балицки няма заплаха за централата и населението на Енергодар

Украйна изпраща резерви за спиране на настъплението край Покровск

Украйна изпраща резерви за спиране на настъплението край Покровск

Свят Преди 10 часа

Укринформ съобщи още, че руските сили са засилили натиска си и в района на Купянск и Новопавловка

<p>Русия иска да отвори генерално консулство във Варна?</p>

МВнР разкри постъпило ли е искане от Русия за откриване на генерално консулство във Варна

България Преди 11 часа

Към настоящия момент генералното консулството на Русия във Варна не разполага със сграда за осъществяване на дейността си

Черногорски войник загина при потушаване на горски пожар

Черногорски войник загина при потушаване на горски пожар

Свят Преди 11 часа

Черногорската армия провежда разследване, за да установи причината и обстоятелствата около инцидента

<p>🌡️Невиждана жега в Кипър и Турция, термометрите удариха 53&deg;C</p>

Невиждана жега в Кипър и Турция, термометрите на места удариха 53°C

Свят Преди 11 часа

Забраната за работа на открито е в сила във всички райони с оранжев код в Кипър

Евакуират екипите, които се борят с огъня в района на Илинденци

Евакуират екипите, които се борят с огъня в района на Илинденци

Свят Преди 11 часа

С огъня се борят само хеликоптери

Ужас в Монтана: Баща преби жестоко 19-годишната си дъщеря

Ужас в Монтана: Баща преби жестоко 19-годишната си дъщеря

България Преди 12 часа

Майката била свидетел на насилието

Драматично кацане: Самолет се приземи аварийно в Истанбул

Драматично кацане: Самолет се приземи аварийно в Истанбул

Свят Преди 12 часа

В комуникацията си с кулата пилотът е обяснил, че има проблем с предната ходова част на апарата

Ердоган разговаря със Зеленски

Ердоган разговаря със Зеленски

Свят Преди 12 часа

Ердоган е заявил, че оценява напредъка по преговорите между Украйна и Русия

Министър Запрянов: Guardian - системата на самолета "Спартан", има множество ограничения

Министър Запрянов: Guardian - системата на самолета "Спартан", има множество ограничения

България Преди 12 часа

Това посочва министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на народния представител от ГЕРБ-СДС Христо Гаджев

Моника Селеш

Тенис легендата Моника Селеш страда от рядка болест

Свят Преди 12 часа

51-годишната звезда на тениса разкри, че е била диагностицирана с рядко автоимунно заболяване

5 зловещи тайни, скрити в миналото на Чингис хан

5 зловещи тайни, скрити в миналото на Чингис хан

Любопитно Преди 12 часа

От таен гроб и мистериозна смърт до огромен харем и милиони потомци – животът на Великия хан е пълен с легенди и невероятни истории