В президентската институция ще се проведе консултативна среща, на която ще бъдат обсъдени последиците за сигурността, икономиката и социална сфера от ескалацията на войната в Украйна.
 
Стоянов: Няма информация за мобилизирани български граждани с руски паспорти

Участие в срещата ще вземат

министър-председателят Гълъб Донев, заместник министър-председателят по икономическите политики и служебен министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев, заместник министър-председателят по обществения ред и сигурност и служебен министър на вътрешните работи Иван Демерджиев, заместник министър-председателят по социалните политики и служебен министър на труда и социалната политика Лазар Лазаров, министърът на отбраната Димитър Стоянов, министърът на енергетиката Росен Христов, министърът на икономиката и индустрията Никола Стоянов, заместник-министърът на външните работи Велислава Петрова, заместник началникът на отбраната генерал-лейтенант Димитър Илиев, заместник-главният секретар на МВР Станимир Станев, председателят на Държавна агенция „Национална сигурност“ Пламен Тончев, заместник-председателят на Държавна агенция "Разузнаване" Асен Тутеков и директорът на Служба „Военно разузнаване“ бригаден генерал Венелин Венев.

Представляват ли амбициите на Русия заплаха за страните от Източна Европа?

Руският президент Владимир Путин обяви в сряда частична военна мобилизация в Русия.

Президентството много внимателно следи всякакъв вид информации и президентът ще реши нужно ли е свикването на Съвета за национална сигурност, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова, коментирът и е по повод последните събития в Русия.

Кремъл отрече, че указът на Путин предвижда мобилизирането на един милион души

Риск за националната сигурност на България има, но пряка заплаха няма. България е член на НАТО и в системата на колективна отбрана ние добре се вписваме в член 5, това гарантира националната ни сигурност.

Така служебният министър на отбраната Димитър Стоянов коментира последните събития в Русия и отговори на въпроса дали е застрашена сигурността на България и НАТО.

- Как се взимат решенията вкъщи? - Когато с жената сте на различно мнение, решението го взима тя, а когато сте на едно мнение -…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Голяма авария по бул. &quot;България&quot; променя водоснабдяването на 8 квартала</p>

Авария на водопровод променя водоснабдяването в няколко софийски квартала

България Преди 1 минута

Военномедицинска академия и Александровска болница също са засегнати

Лейди Гага

„Имам късмет, че съм жива“ - Лейди Гага със смразяващо признание

Любопитно Преди 12 минути

Звездата признава, че е получила психически срив

<p>Google пуска изкуствен интелект, който пазарува вместо вас</p>

Google предлага AI да помогне в пазаруването за подаръци

Технологии Преди 32 минути

Компанията използва момента, за да пусне нови умни функции

Politico: 50% от западните избиратели са недоволни от демокрацията

Politico: 50% от западните избиратели са недоволни от демокрацията

Свят Преди 42 минути

Голямо проучване на Ipsos сред почти 10 000 избиратели в девет страни – седем в Европейския съюз, плюс Обединеното кралство и САЩ – установява, че около половината от избирателите са недоволни от начина, по който функционира демокрацията

Президентът обнародва промени в закона за регулиране на дейностите с нефт

Президентът обнародва промени в закона за регулиране на дейностите с нефт

Свят Преди 46 минути

Измененията засилват контрола върху фирмите, опериращи критична инфраструктура и търгуващи с нефт и нефтени продукти

"Украйна е по-готова за членство в ЕС от балканските страни"

"Украйна е по-готова за членство в ЕС от балканските страни"

Свят Преди 55 минути

Миналата седмица ЕС представи отчет, в който оценява положително напредъка в провеждането на реформи в Украйна

САЩ одобриха продажба на части за изтребители на Тайван за $330 милиона

САЩ одобриха продажба на части за изтребители на Тайван за $330 милиона

България Преди 1 час

Китай смята демократично управляван Тайван за част от своята територия и не изключва възможността да прибегне до сила, за да поеме контрол над острова

<p>BBC&nbsp;се извини на Доналд Тръмп заради материал с извадки от негова реч</p>

BBC се извини на Доналд Тръмп заради материал с извадки от негова реч

Свят Преди 2 часа

Същевременно, медията отрече да има основание за дело за клевета

Новоросийск под обстрел - дронове повредиха сгради и петролна база

Новоросийск под обстрел - дронове повредиха сгради и петролна база

Свят Преди 2 часа

Оперативният щаб на Краснодарския край написа в "Телеграм", че отломки от дронове са нанесли поражения на три апартамента

Бизнес дамата Елена каза сбогом на Big Brother

Бизнес дамата Елена каза сбогом на Big Brother

Любопитно Преди 2 часа

Тя даде първото си ексклузивно интервю в подкаста “Голямата сестра”

Украйна започва тотална ревизия на държавните компании заради корупция

Украйна започва тотална ревизия на държавните компании заради корупция

Свят Преди 3 часа

Във фокуса на вниманието ще е прозрачността при държавните поръчки и финансовия контрол

"Блу Ориджин" изстреля успешно "Ню Глен" с мисия на НАСА до Марс

"Блу Ориджин" изстреля успешно "Ню Глен" с мисия на НАСА до Марс

Технологии Преди 3 часа

Изстрелването се осъществи след забавяне от няколко дни поради гъста облачност, а после и геомагнитна буря

Руска масирана атака срещу Киев, пламнал е пожар в жилищен блок

Руска масирана атака срещу Киев, пламнал е пожар в жилищен блок

Свят Преди 3 часа

Украинските военновъздушните сили съобщиха, че руски ракети са били насочени срещу Киев и още няколко области

Свалят лихвата върху неплатени задължения

Свалят лихвата върху неплатени задължения

България Преди 3 часа

България има една от най-високите законни лихви при просрочие в Европейския съюз