К ато политически определи протестите за Пирин министърът на околната среда и водите Нено Димов. „Този протест много ясно виждаме, че е политически. От самото начало беше политически”, заяви Димов пред NOVA.

„Голяма част от хората, които протестират, вероятно не си дават сметка за какво точно протестират. Не става дума за 48% строителство, а за 2%, на които и в момента може да се прави спортна инфраструктура. Лифтът ще бъде нищожен процент от тези 2%”, поясни министърът.

Екозащитници отново внасят исканията си, сезират ОЛАФ и ЮНЕСКО

Сблъсък в ефир за „зеления рекет” и кой плаща за Банско

И коментира, че

„лидерите на тези протести са политически партии, които не можаха да влязат в парламента”.

„През всичките години те са се опитвали по друг начин, избягвайки демократичното представителство, да прокарват решения, които да спират развитието на България. На практика зимният туризъм в България е блокиран от десетилетия”, коментира Димов.

„Политически протести е имало навсякъде в демократичния свят, нормално е да ги има и в България”, коментира още министърът.

Нено Димов заяви още, че

в глобалния индекс за екологична ефективност България е на 30 място в света, като през 2017 г. се е качила с 3 места.

А по отношение на биоразнообразието и хабитатите от 64-то място се е качила на 23-о място. „Много добре си гледаме околната среда”, категорично заяви министърът.

Целия разговор чуйте във видеото горе.

Това обаче са думи на човек, който смята, че климатичните промени са една „измама, която се използва за сплашване на хората“, припомня авторитетното издание „Форбс“. (Forbes)

„Форбс“ публикува обширен материал за него, в който подчерава, че Нено Димов е председател на Съвета по околна среда на ЕС от 1 ануари и ще определя дневния му ред и ще води преговори с Европейския парламент от името на всички държави-членки до края на юли.

Изданието припомня, че Димов стана министър на околната среда през май миналата година и малко след това даде телевизионно интервю, в което се казва, че „изменението на климата е научен дебат, няма консенсус и всяка страна си има аргументи“. През 2015 г. той каза в онлайн видеоклип, че глобалното затопляне е „измама ... използвана, за да изплаши хората“.

„Топенето на ледa няма да повиши нивото на морето дори с милиметър. Основният фактор за изменението на климата е слънчевата активност“,

каза той.

Изданието обръща внимание на протестите на еколозите в България, които искат оставката на Нено Димов и прави паралел с позицията по тази тема на американския президент Доналд Тръмп.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Японските ракети уплашиха Източна Азия

Японските ракети уплашиха Източна Азия

Свят Преди 4 часа

Токио засилва трупането на военен потенциал

Затвориха плаж "Изток" в Свети Влас заради фекални води

Затвориха плаж "Изток" в Свети Влас заради фекални води

България Преди 5 часа

Ще съставят акт за нерегламентирано заустване на непречистени отпадъчни води в Черно море

Отстраниха 27-килограмов тумор от жена в София

Отстраниха 27-килограмов тумор от жена в София

България Преди 8 часа

Пациентката първоначално не потърсила медицинска помощ заради страх от оперативна интервенция

Историческо - Ливан премахна смъртното наказание

Историческо - Ливан премахна смъртното наказание

Свят Преди 9 часа

Така Ливан става първата държава с основно арабско население без екзекуции

Новият механизъм за минималната заплата трябва да съчетае покупателната способност и издръжката на живот с движението на възнагражденията и производителността на труда.

Как ще се определя минималната заплата от 2027 г.

Парите ни Преди 9 часа

Правителството, синдикатите и работодателите се разбраха за критериите, но преговорите за новия механизъм продължават

Българка даде шанс за живот на трима в Германия

Българка даде шанс за живот на трима в Германия

България Преди 9 часа

От Министерството на здравеопазването и ИАМН изразяват своята най-дълбока признателност и поклон пред близките на починалата жена

Задържаха варненец за блудство с момче в Своге

Задържаха варненец за блудство с момче в Своге

България Преди 10 часа

Той е използвал заплахи, за да принуди жертвата

В Унгария избраха нов президент

В Унгария избраха нов президент

Свят Преди 10 часа

73-годишният юрист Андраш Бака беше избран с тайно гласуване със 140 гласа „за“

Над 179 000 души работят по трудов договор на 4 часа дневно, показват данните на НАП, поискани след споровете около новото изчисляване на трудовия стаж.

Колко хора ще засегне новото правило за трудовия стаж при работа на 4 часа

Парите ни Преди 10 часа

Промяната вече е оспорена пред Конституционния съд

Младежи от групата, винена за убийството на Георги Кузев, пребили чужденци и се снимали

Младежи от групата, винена за убийството на Георги Кузев, пребили чужденци и се снимали

България Преди 10 часа

Престъплението е разкрито при разследването на убийството на Младежкия хълм

Жена е тежко ранена, повлече я струя от самолет

Жена е тежко ранена, повлече я струя от самолет

Свят Преди 11 часа

52-годишната жена е получила тежка черепно-мозъчна травма

Голямата компания отблизо – първите впечатления на стажантите във Vivacom

Голямата компания отблизо – първите впечатления на стажантите във Vivacom

Любопитно Преди 11 часа

Реални проекти, подкрепящи екипи и свободата да учиш превръщат първите седмици в професионално приключение

Удариха кораб край Йемен, има жертви

Удариха кораб край Йемен, има жертви

Свят Преди 11 часа

Това съобщи британската Служба за морски търговски операции

Ванга: На искайте много, не може да му платите цената

Ванга: На искайте много, не може да му платите цената

България Преди 11 часа

Къщата в Петрич, в която Ванга е прекарала близо 50 години от живота си, е превърната в музей