М ъж държа детето си и майка си като заложници 20 часа. Близо толкова е продължила полицейска акция по освобождаването на тригодишно момченце и неговата 75-годишна баба, завършила с щурм през балкона.

Те били държани насила от вчера в семейния апартамент в бургаския квартал „Славейков” от 36-годишния баща на детето и син на възрастната жена. Той твърдял, че имал взривни вещества. По неофициална информация той няма работа и бил на метадонова програма, предаде NOVA

Момченцето и баба му са в добро здравословно и психическо състояние, служителите от Института по психология към МВР ще им окажат допълнителна подкрепа, съобщиха от МВР.

Всичко започнало преди 19:00 часа вчера и приключило чак днес в ранния следобед. 

Около 18.45 часа вчера в Областната дирекция на МВР в Бургас е получено съобщение за възникнал семеен скандал в апартамент в жилищния комплекс, като посетилите адреса полицаи успели да изведат от жилището 31-годишната майка на детето. 

Жената била заплашена от 36-годишния мъж, че ако се опита да изведе детето, той ще го нарани.

Мъжът дори демонстрирал намерението си, като опрял на врата му кухненски нож.

Най-критичният момент бил снощи, когато мъжът поискал да дойдат журналисти, защото иначе щял да провеси детето през балкона. 

След заплахата бургазлията успял да заключи входната врата, барикадирал я с мебели и я заковал с подръчни средства, като останал в апартамента на четвъртия етаж с детето и 75-годишната си майка.

Своевременно бил сформиран екип от полицаи, психолози, криминалисти и пожарникари. Психолозите осъществили контакт с мъжа за безинцидентно освобождаване на близките му, но срещнали категоричен отказ и изявление на бургазлията, че разполага с огнестрелно оръжие и взривни вещества, които ще детонира при евентуален опит за проникване в апартамента.

Около 14.30 часа днес, след преценка и анализ на ситуацията,

екип от „Специализираните полицейски сили” при ОДМВР влязъл в апартамента през терасата, като извел невредими 3-годишното дете  и баба му.  36-годишният мъж е задържан за срок от 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.

Дъщеря към баща си: Утре ще дойдат пак да ме искат. Само ще кимнеш с глава и ще кажеш "ДА". А не както предния път…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израел нанесе удари в Ивицата Газа

Израел нанесе удари в Ивицата Газа

Свят Преди 1 час

От израелската армия обявиха, че ударите са предприети, след като бойци на "Хамас" са открили огън

Рецидивист изнасили 82-годишна жена в Две могили

Рецидивист изнасили 82-годишна жена в Две могили

България Преди 2 часа

Мъжът е излежал 20 години затвор за грабеж с убийство

Мъж гледал 200 пепелянки във Велико Търново, разследват го

Мъж гледал 200 пепелянки във Велико Търново, разследват го

България Преди 3 часа

Това е защитен вид, а незаконното му отглеждане е престъпление

Снимката е архивна: Издирването на Янек Миланов

Обявиха за мъртъв безследно изчезналия Янек Миланов от Дупница

България Преди 3 часа

Искането до съда бе на брата на Янек Марио Миланов. Янек за последно е видян на 31 юли 2020 г. от съседи в блока, където живее

<p>Задъхвате ли се? - лекар обясни каква може да е причината</p>

Д-р Васил Шишков от ВМА: Задъхвате ли се? Проверете за ХОББ!

България Преди 3 часа

Ежегодно, всяка трета сряда на месец ноември, светът отбелязва Деня на хроничната обструктивна белодробна болест

Тръмп иска компания от САЩ да купи активите на „Лукойл“

Тръмп иска компания от САЩ да купи активите на „Лукойл“

Свят Преди 4 часа

Един от проблемите е, че „Лукойл“ предпочита да продаде всички активи в един пакет

Кейт Мидълтън сложи най-ценните си пръстени за първата си реч след диагнозата рак

Кейт Мидълтън сложи най-ценните си пръстени за първата си реч след диагнозата рак

Любопитно Преди 4 часа

На 18 ноември 43-годишната принцеса на Уелс присъства на Срещата на върха за бъдещата работна сила, организирана от Кралската фондация „Работна група за ранно детство“

Руското дъщерно дружество на ''Лукойл'' във Финландия затваря бензиностанциите си

Руското дъщерно дружество на ''Лукойл'' във Финландия затваря бензиностанциите си

Свят Преди 4 часа

"Станциите ще бъдат затваряни поетапно, тъй като запасите от гориво се изчерпват“, се казва в изявление на Teboil

Полша арестува заподозрени за взрива по жп линия край Варшава

Полша арестува заподозрени за взрива по жп линия край Варшава

Свят Преди 4 часа

Взривът повреди линията край град Мика, на около 100 км югоизточно от Варшава

„Гръмни ме!“ – записът с версията на подсъдимия за фаталния изстрел срещу Красимира от Бегово прозвуча в съда

„Гръмни ме!“ – записът с версията на подсъдимия за фаталния изстрел срещу Красимира от Бегово прозвуча в съда

България Преди 4 часа

Запис от следствен експеримент, проведен дни след убийството на Красимира Куковска от село Бегово, бе възпроизведен днес в съдебната зала

Критики в Бразилия срещу Мерц заради коментарите му за Белем

Критики в Бразилия срещу Мерц заради коментарите му за Белем

Свят Преди 5 часа

Ларс Клингбайл каза, че думите на Мерц са предизвикали раздразнение и бразилски медии и политици са изразили недоволството си

Силата и стратегията определят първите номинирани в “Игри на волята”

Силата и стратегията определят първите номинирани в “Игри на волята”

Любопитно Преди 5 часа

Алекс и Калин правят нов опит за преврат при Безименните

Папа Лъв XIV получи необичаен подарък - бира от Чикаго

Папа Лъв XIV получи необичаен подарък - бира от Чикаго

Свят Преди 5 часа

Ватиканът засега не е коментирал дали папата , който е родом от южната част на Чикаго, планира да опита пенливия подарък

Освободиха невинен мъж след 38 години затвор: „Не мога да им простя"

Освободиха невинен мъж след 38 години затвор: „Не мога да им простя"

Свят Преди 5 часа

Мъжът е с умствени затруднения и е бил бит и заплашван от полицаи, докато не направи фалшиво признание

Ферибот със 267 души заседна край Южна Корея

Ферибот със 267 души заседна край Южна Корея

Свят Преди 5 часа

Фериботът е пътувал от остров Чеджу към пристанище Мокпо