П редставителят на Община Пловдив Ясен Михайлов е гласувал "за" апорта на варненските акции от Международен панаир - Пловдив в акционерното дружество "Пълдин Туринвест". Това съобщи Михайлов след края на Общото събрание на акционерите на дружеството, което се проведе в парк хотел "Санкт Петербург". На място пристигнаха полицейски служители, повикани от протестиращи граждани, които не бяха допуснати на събранието.

"Изразих становище и мнение, че Община Пловдив не дава съгласие за увеличаване на капитала и се възползваме от блокиращата си квота", обясни Ясен Михайлов. По думите му в същото време е гласувал "за" изменение в устава на дружеството и увеличаване на капитала му чрез вливането на 29 процента от акциите на Община Варна от Панаира. Михайлов е изпълнил решението на Общински съвет - Пловдив от 19 декември.

Според общински съветници от различни политически сили, които свикаха две извънредни сесии по темата, решението съдържа съществени противоречия, които водят до липса на ясна воля на Общинския съвет. В мотивите на изразената блокираща квота по чл. 51б от Закона за общинската собственост е записано, че Общинският съвет не дава съгласие да се намали делът на Община Пловдив в "Пълдин Туринвест", но в същото време Михайлов гласува "за" увеличение на капитала. И двете сесии не се състояха заради липса на кворум.

На общото събрание на акционерното дружество "Пълдин Туринвест", което контролира Международен панаир - Пловдив, община Пловдив ще гласува "против" приемането на варненските акции от панаира. Това съобщиха по-рано днес на брифинг кметът на Пловдив Здравко Димитров и координаторът на ГЕРБ за Пловдив-град Иван Тотев.

Димитров уточни, че Общинският съвет го е задължил като кмет да обжалва всички решения от общото събрание, свързани с увеличение на капитала и изменение на устава и той ще се съобрази с това.

Днес за втори път общински съветници свикаха извънредна сесия по казуса, но тя не се проведе заради липса на кворум. На сесията трябваше да се измени решение на съветниците от 19 декември, с което бе упълномощен представителят на общината да гласува със "за". Ако акциите на община Варна бъдат апортирани, делът на бизнесмена Георги Гергов в изложбения център се очаква да нарасне на 79 процента, а община Пловдив да стопи своите 25 процента участие на 20 на сто.

Пловдивчани на протест срещу решението на Общинския съвет за Панаира

Представителят на общината Ясен Михайлов ще гласува "против" на общото събрание и ще уведоми акционерите, че решенията ще бъдат обжалвани, коментира Тотев и допълни "убеден съм, че решението ще бъде спряно". Тази сесия е безсмислена и не може да произведе нищо, затова ние не участваме в този политически цирк, отбеляза Тотев. Той изрази съмнение, че присъствието на седем народни представители днес е свързано с евентуалните избори след няколко месеца.

Сагата с Панаира е започнала през 2006 година когато ГЕРБ дори не е съществувала, отбеляза координаторът на партията. По думите му партията многократно се е опитвала да запази обществения интерес във връзка с изложбеното градче.

В края на ноември съветниците отказаха апорта, но въпреки това Георги Гергов се опита да го впише в Търговския регистър. Община Пловдив заведе дело в Окръжен съд - Пловдив, с което блокира вписването, а Апелативният съд потвърди спирането на регистърното производство. Последва предложение от бизнесмена да прехвърли на община Пловдив два процента от акциите и шест дка от "Международен панаир - Пловдив" за изграждане на опера, ако администрацията одобри апорта на акциите на община Варна в "Пълдин Туринвест" АД. Така на сесията на 19 декември съветниците решиха да гласуват "за" всички точки на общото събрание. 

На 8 януари десетки пловдивчани се събраха на протест пред общината с искане контролът над Панаира да не се предоставя на бизнесмена Георги Гергов.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

ЕС подготвя нови санкции срещу Русия

ЕС подготвя нови санкции срещу Русия

Свят Преди 4 часа

Кая Калас: Войните се губят от тези, на които първи им свършват парите или войниците

Двегодишно дете почина след анестезия в стоматологична клиника в Букурещ

Двегодишно дете почина след анестезия в стоматологична клиника в Букурещ

Свят Преди 4 часа

Румънските власти започнаха мащабно разследване

Ивайло и Калин се срещат на Арената за братски дуел в “Игри на волята”

Ивайло и Калин се срещат на Арената за братски дуел в “Игри на волята”

Любопитно Преди 5 часа

Сапунджиева търси път към останалите в племето на Феномените

Двама митничари са задържани на ГКПП "Калотина"

Двама митничари са задържани на ГКПП "Калотина"

България Преди 7 часа

В момента на място тече акция на ГДБОП

Криза на върха в Украйна, Зеленски уволни двама министри

Криза на върха в Украйна, Зеленски уволни двама министри

Свят Преди 8 часа

Причината е свързано с обществения ядрен оператор "Енергоатом" разследване за корупция

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

България Преди 8 часа

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

Свят Преди 8 часа

Компанията се стреми да осигури непрекъсната работа на активите по време на тяхната продажба

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Любопитно Преди 9 часа

Адвокатите на Балдони твърдят в документи, че 38-годишната звезда от „Клюкарката“ е добавила сцената към сценария

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Свят Преди 9 часа

Лицензът важи до февруари

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Любопитно Преди 9 часа

Истинската история на медиумката, чиито предсказания стигнаха до президентите на САЩ

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

България Преди 9 часа

КЗП обръща внимание, че Законът за въвеждане на еврото предвижда сериозни санкции

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Свят Преди 11 часа

Министерството на отбраната на Руската федерация каза, че през последната седмица са били превзети общо осем селища в Украйна