С ексуални посегателства срещу десетки жени шокираха Германия. Престъпленията са били извършени в Кьолн само в рамките на новогодишната нощ. Около 60 жени са подали официални оплаквания.

Полицията в Кьолн посочва, че жертвите са описали мъжете като хора от арабски или северноафрикански произход.

Става въпрос за група от около 1000 човека, която е атакувала жените, преминаващи в района на централната гара на града. Информацията в продължение на няколко дни беше прикривана от големите медии в Германия.

„Случилото се в Германия много прилича на нападенията на площада в Кайро, когато преди две години се случи почти същото. В този смисъл преди да се правят каквито и да било генерализирани заключения, трябва да се види дали това не е мащабна организирана провокация спрямо политиката, която води Германия”, коментира в „Здравей, България” по Нова телевизия пиарът и общественик Деница Сачева.

 Евродепутатът Ангел Джамбазки от своя страна не се съгласи с нея и заяви, че в голямата си част тези хора не споделят европейските ценности, гледат по този начин на жените, които нямат забрадки и правят тези неща.

 „Не е нужно да ходим до Кьолн, за да виждаме тези неща, достатъчно е да отидем до Лъвов мост. Напълно ясно е, че такива неща се случват и ще продължат да се случват все повече и повече. И ако някой политик ви каже, че е изненадан, възмутен или огорчен, аз ще кажа, че е лицемер. Именно политиците ги поканиха”, заяви Джамбазки.

Според него поведението на властите в Германия е либерален фашизъм, а медиите си налагат автоцензура, като не казват нещата, които смятат, че не е редно да бъдат казвани. 

„Политиката и медиите там са част от проблема. Има една сбъркана и самоубийствена политика на канцлера, има ги нейните съучастници в лицето на немските медии. Това е моделът на интеграция, който те си поръчаха”, допълни Ангел Джамбазки. 

„От една страна имаме бежанци, които действително бягат и от самите терористи, включително и от подобни сексуални посегателства. Имаме деца, които страдат и умряха междувременно от удавяния в новогодишната нощ. Не можем да сравняваме едната трагедия с другата. Не може свободата и сигурността да бъдат в противоречие”, коментира Деница Сачева.

„Голяма част от тези хора никога няма да се впишат в обществото. Тези хора не са бежанци. Те са нелегални емигранти. Тези млади мъже не са сирийски майки с деца. Тяхната интеграция няма как да се случи. Това е доказано от историята”, смята Джамбазки.

Официалната статистика на ООН показва, че Джамбазки е донякъде прав. Едва 13% от емигрантите са жени. Други 18% са деца. А 69% от емигрантската вълна към Европа от Близкия Изток и Африка се формира от мъже. В същото време 38% от бежанците, избягали от конфликта в Сирия в съседни държави, са деца под 12 годишна възраст. Очевидно мнозинството от тези, които имат най-голяма нужда от убежище и защита, просто нямат възможност да ги получат.

– Скъпа, какво ще кажеш за едно романтично пътуване? – Къде? – До хладилника и обратно – донеси ми бира!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Зам.-шефът на ЦСМПВ д-р Мартин Малчев пред Телеграфно подкастът: Спасихме живот за 4 минути

Любопитно Преди 4 минути

Най-малкият пациент в хеликоптера е 3 месечно бебе, което интубирахме, а в кариерата ми – недоносено 700 грама

Софийският съд сложи край: БПСЦ отива към ликвидация

Софийският съд сложи край: БПСЦ отива към ликвидация

България Преди 32 минути

Решението на Апелативния съд е окончателно и не подлежи на по-нататъшно обжалване

Внимание, шофьори: Промени в движението по АМ „Струма“

Внимание, шофьори: Промени в движението по АМ „Струма“

България Преди 1 час

От събота (11 октомври) до 17 октомври включително, движението в участък от трасето ще бъде временно пренасочено

Краен срок: Остават 15 работни дни за подаване на заявления за помощ за отопление

Краен срок: Остават 15 работни дни за подаване на заявления за помощ за отопление

България Преди 1 час

Месечният размер на помощта е 121,34 лв., което прави общо 606,70 лв. за петмесечния период от 1 ноември 2025 г. до 31 март 2026 г.

Неидентифициран дрон е забелязан над база на НАТО в Германия

Неидентифициран дрон е забелязан над база на НАТО в Германия

Свят Преди 1 час

Базата се използва за въздушни разузнавателни операции на НАТО

Делян Пеевски: КПК – бухалката на ПП-ДБ, трябва веднага да бъде закрита

Делян Пеевски: КПК – бухалката на ПП-ДБ, трябва веднага да бъде закрита

България Преди 1 час

Само така ще изчистим европейското лице на България, каза лидерът на ДПС-НН

Виктор Орбан

Орбан: Украинското разузнаване ни шпионира през смартфоните ни

Свят Преди 1 час

Орбан не се поколеба да използва силни думи, за да подчертае тежестта на ситуацията

Израелската армия обяви, че примирието в Газа е влязло в сила в 12 ч.

Израелската армия обяви, че примирието в Газа е влязло в сила в 12 ч.

Свят Преди 2 часа

Израелски войници ще останат в Газа, за да оказват натиск на "Хамас", докато групировката не се разоръжи

Принц Уилям

Сълзите на принца: Уилям разтърсен след откровена изповед на вдовица

Свят Преди 2 часа

В емоционален разговор, заснет на камера, Риан Манингс разказа на принца, че съпругът ѝ е сложил край на живота си пет дни след смъртта на едногодишния им син

Главният прокурор на щата Ню Йорк Летиша Джеймс

Прокурорът на Ню Йорк Летиша Джеймс е обвинена в измама

Свят Преди 2 часа

Тя отхвърли обвиненията и ги определи като част от „отчаяните опити на президента (Доналд Тръмп) да използва съдебната система като оръжие“

Мъж наруши ограничителна заповед и преби дъщеря си

Мъж наруши ограничителна заповед и преби дъщеря си

България Преди 2 часа

Инцидентът е станал в девинското село Триград

Росен Желязков: Приветстваме постигнатото примирие за Газа

Росен Желязков: Приветстваме постигнатото примирие за Газа

България Преди 3 часа

Българя винаги се е придържала към разбирането, че устойчив мир в Близкия Изток може да стане на принципа "една територия - две държави", заяви премиерът

Украйна: Дори „Хамас“ се съгласи на примирие, Русия - не

Украйна: Дори „Хамас“ се съгласи на примирие, Русия - не

Свят Преди 3 часа

Андрий Сибиха подчерта, че Русия не е променила своите „терористични методи“ и отхвърля дипломацията

<p>Пети опит за промяна на мярката за неотклонение на кмета на Варна</p>

СГС решава за мярката за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев

България Преди 3 часа

В четвъртък Софийският апелативен съд замени "задържането под стража" на общинските съветници Стефанов и Кателиев с "домашен арест"

„Където е текло, пак ще тече“ в „Темата на NOVA“

„Където е текло, пак ще тече“ в „Темата на NOVA“

България Преди 3 часа

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

Делото "Дебора": Процесът започна отначало, води се при закрити врати

Делото "Дебора": Процесът започна отначало, води се при закрити врати

България Преди 4 часа

Очаква се пострадалата да разкаже за случилото се и да отговаря на въпроси на страните по производството