Н ов протест на „Възраждане” се провежда пред и в Народното събрание. Той е срещу въвеждането на еврото у нас, както и срещу мерките, предприети от властите при протеста на от събота.

Полицейското присъствие в центъра на София е засилено, за да се избегне напрежение. Партията покани всички български граждани да се включат и да заявят пред депутатите мнението си за влизането на България в еврозоната, предаде NOVA.

Източник: Мартин Керефейски, NOVA

Протестиращите бяха обградени от екипи на полицията и на жандармерията и опити за влизане в сградата на парламента нямаше.

Преди обяд те блокираха движението по бул. „Цар Освободител”. Стигна се до задържането на две жени. След като полицията пусна движението по булеварда, което беше спряно за близо два часа, те отправиха обиди към органите на реда и отказаха да изпълнят разпорежданията им.

Според събралите се хора поисканият извънреден конвергентен доклад ще убие българската икономика. Сред тълпата се чуха и нови искания за референдум. 

„Протестираме за запазване на лева, за провеждане на референдум, за който са събрани над 400 хиляди подписа на българи, които са попитани дали искат да бъдат насилствено вкарани в еврозоната. Министерски съвет потъпка волята с този конвергентен доклад”, категорична е Рая Иванова.

„Пореден устой, който бива разрушен и предаден от нас самите. Всички други устои, освен лева, са разрушени - образование, вярата е разклатена, православната писменост - всички надписи са на английски”, коментира Димитринка, която също беше дошла на протеста.

Междувременно депутатите в пленарната зала включиха като втора точка предложение от името на ПП-ДБ да бъде включен проект на декларация за осъждане на системните агресивни действия на партията на Костадин Костадинов. Поводът е  протестът в събота, на който се стигна до вандалски прояви. Припомняме, че тогава се стигна до сблъсъци пред сградата на Европейската комисия в София. Имаше ранени полици, задържани граждани, бяха повдигнати и обвинения.

Още след първия звънец парламентарната група на „Възраждане” започна с процедурни хватки, които направиха работата на НС почти невъзможна. Чуха се искания за прегласувания и разместване не точките.

Атанас Атанасов от „БСП – Обединена левица” призова да не се политиканства и обвини колегите си от „Възраждане”, че предават заседанието на живо в социалните мрежи. Тошко Йорданов от „Има такъв народ” пък происка парламентът да не се занимава с народните представители от „Възраждане”, като ги нарече „лумпени” и „великденски зайци”.

По време на декларация от страна на Костадин Костадинов всички формации, освен МЕЧ, бойкотираха и излязоха от залата. „Тепърва започваме и оттук насетне ще е така”, закани се лидерът на партията.

При предишната демонстрация, организирана от "Възраждане" (в събота) се стигна до сблъсъци пред сградата на Европейската комисия в София. Имаше ранени полици, задържани, бяха повдигнати и обвинения.

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Стратегът Ивайло изигра последния си ход в “Игри на волята”

ЕС подготвя нови санкции срещу Русия

ЕС подготвя нови санкции срещу Русия

Свят Преди 4 часа

Кая Калас: Войните се губят от тези, на които първи им свършват парите или войниците

Двегодишно дете почина след анестезия в стоматологична клиника в Букурещ

Двегодишно дете почина след анестезия в стоматологична клиника в Букурещ

Свят Преди 5 часа

Румънските власти започнаха мащабно разследване

Ивайло и Калин се срещат на Арената за братски дуел в “Игри на волята”

Ивайло и Калин се срещат на Арената за братски дуел в “Игри на волята”

Любопитно Преди 6 часа

Сапунджиева търси път към останалите в племето на Феномените

Двама митничари са задържани на ГКПП "Калотина"

Двама митничари са задържани на ГКПП "Калотина"

България Преди 7 часа

В момента на място тече акция на ГДБОП

Криза на върха в Украйна, Зеленски уволни двама министри

Криза на върха в Украйна, Зеленски уволни двама министри

Свят Преди 8 часа

Причината е свързано с обществения ядрен оператор "Енергоатом" разследване за корупция

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

Задържаха 18-годишен за пожар в центъра на София

България Преди 8 часа

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

"Лукойл": Преговаряме с потенциални купувачи

Свят Преди 8 часа

Компанията се стреми да осигури непрекъсната работа на активите по време на тяхната продажба

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Излезе изтрита сцена с импровизираната целувка между Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "Никога повече"

Любопитно Преди 9 часа

Адвокатите на Балдони твърдят в документи, че 38-годишната звезда от „Клюкарката“ е добавила сцената към сценария

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Специален британски лиценз за българския „Лукойл“

Свят Преди 9 часа

Лицензът важи до февруари

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Жената, която предвиди убийството на Кенеди — историята на Джийн Диксън

Любопитно Преди 9 часа

Истинската история на медиумката, чиито предсказания стигнаха до президентите на САЩ

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

КЗП се самосезира за цените на паркирането в София

България Преди 10 часа

КЗП обръща внимание, че Законът за въвеждане на еврото предвижда сериозни санкции

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Русия обяви превземането на 2 селища в Източна Украйна

Свят Преди 11 часа

Министерството на отбраната на Руската федерация каза, че през последната седмица са били превзети общо осем селища в Украйна