22

20-годишният шофьор, който блъсна четири деца и падна с автомобила си в Перловската река в квартал "Хаджи Димитър" има зад гърба си пет нарушения – три за превишена скорост, едно за използване на мобилен телефон и едно за липса на документи в себе си. Това заяви пред журналисти директорът на "Пътна полиция" Росен Рапчев, предаде DarikNews.

Все още е рано да се каже, чия е вината за катастрофата. 

Има различни версии, които ще бъдат изяснени в досъдебното производство, посочи Росен Рапчев.

СНИМКИ ОТ МЯСТОТО НА ИНЦИДЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Кола блъсна 4 деца

Рапчев изтъкна, че при навлизане в кръстовище водачите не трябва да увеличават скоростта и трябва да следят внимателно сигнализацията и останалите участници в движението.

"Нямаме данни на това кръстовище да има концентрация на пътно-транспортни произшествия. Реално погледнато, всяко едно кръстовище е потенциално опасно, ако има водач, който навлиза в кръстовището, без сериозно да е акцентирал на знаците и околните участници в движението. Не смятам, че има проблем със сигнализацията. Според мен сигнализацията е добре направена, ясно видима, както хоризонтална, така и вертикална", допълни Рапчев.

Междувременно в страната на ден стават 18 пътно-транспортни произшествия,

при 10% от тях се стига до фатален край за някой от участниците. Това каза Малина Крумова, председател на Държавната агенция "Безопасност на движението по пътищата", в  началото на Световната седмица за безопасност по пътищата в периода 6 - 12 май.

Източник: iStock/Getty Images

Приоритетите на агенцията и основните задачи пред новото звено по безопасност на движението бяха представени от Крумова. По време на изказването си тя изтъкна, че благодарение на предприетите мерки от страна на институциите и гражданските организации има 10% намаление на жертвите при пътни инциденти през изминалата година.

"Отчитаме позитивен тренд както на инцидентите, така и на загиналите и ранените при пътно-транспортни произшествия, но трябва да направим още много", подчерта председателят на държавната агенция, цитирана от пресцентъра.

Сред основните дейности на ДА "Безопасност на движението", които Крумова открои, са: анализ на пътната безопасност, систематизиране дейността на областните и общински комисии по проблемите на безопасността на движението и изготвяне на нова стратегия по пътна безопасност за периода 2021-2030.

Очаква се в резултат на анализа да се предложат комплексни мерки и нормативни промени за повишаване на пътната безопасност.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Коментари 22
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

22 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Две жени загинаха при пожари тази нощ</p>

Две жени загинаха при пожари тази нощ

България Преди 1 час

Пострадал е и един мъж, който е в болница

Студентският протест в Крагуевац

15-часова студентска блокада в Крагуевац

Свят Преди 2 часа

Следващият национален студентски протест в Сърбия ще е в Ниш на 1 март

<p>Днес е Неделята на блудния син</p>

Днес е Неделята на блудния син

България Преди 3 часа

Православните християни възпоменават Свети презвитер Памфил и 11 мъченици

<p>Европа се събира на спешна среща в Париж</p>

Европа се събира на спешна среща в Париж

Свят Преди 3 часа

Специалният пратеник на САЩ за Украйна Кийт Келог каза, че предишните мирни преговори за Украйна са се провалили, защото са участвали твърде много страни

<p>САЩ и Русия се срещат в Саудитска Арабия, Киев не е поканен</p>

САЩ и Русия се срещат в Саудитска Арабия, Киев не е поканен

Свят Преди 4 часа

Представителят на Тръмп за Украйна Кийт Келог каза, че Европа няма да има място на масата за преговори

,

Портал към друго измерение: Скиор засне странно явление (ВИДЕО)

Любопитно Преди 4 часа

„Това беше преживяването на живота ми“, казва скиорът

Как ще изглеждат хората след 1000 години

Как ще изглеждат хората след 1000 години

Любопитно Преди 4 часа

Експертите прогнозират, че 25-годишните вече ще имат болки в гърба, оредяваща коса, подути крака и червени, торбести очи

Алексей Навални

16 февруари: Опит за военен преврат, Навални и Тутанкамон

Любопитно Преди 4 часа

Вижте какво се е случило на тази дата в историята

Мъж иска да купи сметище заради Bitcoin за $800 млн.

Мъж иска да купи сметище заради Bitcoin за $800 млн.

Технологии Преди 4 часа

Той се надява да открие отдавна загубен виртуален портфейл

<p>Зеленски отказа да даде на САЩ богатствата на Украйна</p>

Зеленски отказа да продаде на САЩ редкоземните метали на Украйна

Свят Преди 12 часа

Зеленски: Не виждам в този документ връзката между минералите и защитата ни

Вучич: Ще унищожа организаторите на цветната революция

Вучич: Ще унищожа организаторите на цветната революция

Свят Преди 12 часа

Вучич: Всеки ще бъде държан отговорен за своите злодеяния и престъпления

Рубио и Лавров се договориха да възстановят диалога

Рубио и Лавров се договориха да възстановят диалога

Свят Преди 13 часа

Руският външен министър и държавният секретар на САЩ са разговаряли по телефона

Мицкоски отвърна: Балканизация на Европа

Мицкоски отвърна: Балканизация на Европа

Свят Преди 13 часа

Мицкоски смята, че "когато се говори за двойни стандарти в политиката, трябва да се има предвид македонският въпрос"

Снимката е илюстративна

Откриха най-голямото подземно термално езеро в света

Любопитно Преди 14 часа

Учените кръщават езерото „Неврон“ на името на фондацията, финансирала неотдавнашната експедиция

Земетресение разтърси Халкидики

Земетресение разтърси Халкидики

Свят Преди 14 часа

Трусът е бил с епицентър на 150 км от град Петрич

<p>Румен Радев се срещна с председателя на Европейския съвет</p>

Държавният глава: Справянето с кризите изисква повишаване на европейската конкурентоспособност в глобален план

Свят Преди 14 часа

Радев се срещна с председателя на Европейския съвет Антонио Коща