Н а 21 юли 2025 г. животът на Тодор Славков – бохем, риалити звезда, наследник на най-влиятелната фамилия от близкото минало на България – внезапно приключи.

Новината за смъртта му предизвика вълна от реакции, носталгия и въпроси. Кой беше мъжът, наричан от някои "Малък Тошко"? Животът му бе пъстър – изпълнен със скандали, победи, лични драми и доза ирония към самия себе си.

Почина синът на Людмила Живкова - Тодор Славков

Тодор Славков бе намерен мъртъв в къща в с. Асен, край Казанлък.  Любопитен и зловещ детайл е, че той умира точно на същата дата, на която загиват и майка му Людмила Живкова (1981), и вуйчо му Владимир Живков (2021).

Според първоначалната информация, Славков е бил на почивка с компания от петък. Приятелите му са го намерили бездиханен и незабавно са подали сигнал на спешния телефон. На място са пристигнали екипи на полицията и „Съдебна медицина“. По неофициална информация се разследва и версия за самоубийство, но към момента няма официално потвърждение на причината за смъртта.

Новината предизвика бурна реакция в социалните мрежи и медиите. Някои го оплакваха като „забравен от държавата човек с велико минало“, други като трагичен символ на прехода.

Източник: БГНЕС
  • Произход и ранни години

Тодор Славков е роден на 18 май 1971 г. в София. Той е син на Людмила Живкова – дъщерята на комунистическия лидер Тодор Живков, и спортния деец Иван Славков – дългогодишен председател на БОК и генерален директор на БНТ. По майчина линия Тодор е внук на човека, управлявал България почти три десетилетия – Тодор Живков.

Още от раждането си Славков попада под прожекторите на властта и общественото внимание. Учи в Първа английска гимназия в София, а впоследствие завършва бизнес мениджмънт в престижен университет в Швейцария. Привилегированото му детство обаче не го предпазва от бъдещите сътресения в личния и обществения му живот.

През 1988 г. едва 17-годишен, Славков попада в центъра на едно от най-шумните дела от онова време – обвинен е в групово изнасилване на манекенката Мила Гешева. Първоначално делото е прекратено, но след политическите промени е възобновено. През 1996 г. той е осъден, но по-късно оправдан от Върховния съд през 2002 г. Самият той често наричаше случая "политическа разправа".

В своите публични изяви Тодор Славков никога не се е притеснявал да коментира както своето минало и семейство, така и актуалната политическа обстановка в страната, често с хапливи и запомнящи се коментари. През 2015 г. прави и кратък опит да влезе в политиката като кандидат за общински съветник в София.

След 90-те години Тодор Славков се отдава на бизнес с нощни заведения, като един от най-известните му проекти е клубът „Escape“. Известен със страстта си към нощния живот, той бързо се превръща в символ на бохемския елит на новото време.

Източник: NOVA

Славков става широко популярен чрез участията си в риалити формати:

През 2009 г. влиза във VIP Brother и стига до финал.

През 2013 г. печели Big Brother All Stars, където се отличава с откровеност, чувство за хумор и пълно безразличие към суетата на славата.

Зрителите го помнят като автентичен, понякога грубоват, но искрен и самокритичен човек, който често се самоиронизираше.

Славков има една дъщеря – Катерина, родена през 2007 г. от връзката му с бившата манекенка Силвия. Наричаше я „най-важната жена в живота ми“. През годините имаше различни публични и непублични връзки. 

Извън прожекторите, той често търсеше усамотение в планински къщи и се интересуваше от спорт, особено футбол, лов и риболов. Беше близък с редица обществени и бизнес фигури, включително футболния бос Христо Крушарски.

  • Наследството на една фамилия

Славков бе последният известен мъжки наследник на клана Живкови. След края на комунизма, той живя в сянката на славата на дядо си, но избра да гради собствен публичен образ – на човек, който не се срамува от миналото си, но и не се опитва да го възвеличава.

В едно интервю бе казал:

„Аз не съм политик, не съм държавник, не съм лидер – аз съм просто Тошко. Ако хората ме помнят с нещо, нека е това, че съм бил искрен."

Тодор Славков е открит мъртъв в къща за гости
Пиян се прибира и вика: – Женоо, къде си? – Тук съм! – А, добре. Само проверявам дали съм у нас!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Близките на жертвите от наводненията ще получат 15 000 лв. помощ

Близките на жертвите от наводненията ще получат 15 000 лв. помощ

България Преди 36 минути

Решението беше взето по предложение на министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов

„Социалдемократи“ напуска коалиция „БСП – Обединена левица“

„Социалдемократи“ напуска коалиция „БСП – Обединена левица“

България Преди 51 минути

Не желаем да участваме, нито пряко, нито косвено, в преформатирано управление на България, съобщиха от формацията

Премиерът Желязков ще участва в Срещата на върха в рамките на инициативата „Берлински процес“

Премиерът Желязков ще участва в Срещата на върха в рамките на инициативата „Берлински процес“

Свят Преди 1 час

В рамките на пленарната сесия, лидерите ще обсъждат теми, свързани с укрепване на сигурността чрез подкрепа от НАТО

Петя Димитрова бе избрана за председател на УС на Фондация „Буров“

Петя Димитрова бе избрана за председател на УС на Фондация „Буров“

Любопитно Преди 1 час

Тя се ангажира организацията да бъде двигател на образователни и финансови иновации

Бахрейн се включи в битката за Карлос Насар

Бахрейн се включи в битката за Карлос Насар

България Преди 1 час

Олимпийският и трикратен световен шампион е обект на постоянен интерес от страна на богатите арабски държави

След убийството на 15-годишно момче: Митов се среща с ръководствата на моловете в София

След убийството на 15-годишно момче: Митов се среща с ръководствата на моловете в София

България Преди 1 час

Ще бъдат обсъдени възможностите за оптимизиране на мерките за сигурност

<p>Как Мелони засенчва Макрон на световната сцена</p>

Италия изпреварва Франция: Мелони засенчва Макрон на световната сцена

Свят Преди 1 час

Докато Франция се бори с политическа нестабилност и обществени протести, Италия демонстрира стабилност и нарастващо международно влияние под ръководството на Джорджа Мелони

<p>Абсурдната диета на Vogue с вино и яйца от 70-те години</p>

Диетата „Вино и яйца": Налудничавият план за отслабване на списание Vogue от 1977 г.

Любопитно Преди 1 час

Тридневният режим обещава загуба на около 2,5 кг.

Жена подпали жилищна сграда заради хлебарка, има жертва

Жена подпали жилищна сграда заради хлебарка, има жертва

Свят Преди 1 час

Жертвата спасила двумесечното си бебе, но паднала от прозореца в опит да се евакуира

Близки на загинали в катастрофи излязоха на протест в Плевен

Близки на загинали в катастрофи излязоха на протест в Плевен

България Преди 2 часа

Повод за демонстрацията е съдебно заседание за катастрофа, станала преди две години на мястото, където загина и Сияна

Тръмп: Путин е спечелил много територия в Украйна, нормално е да задържи нещо

Тръмп: Путин е спечелил много територия в Украйна, нормално е да задържи нещо

Свят Преди 2 часа

Преди разговора с Путин Тръмп говореше по-остро срещу Русия в публичните си изявления

Задържаха в Стара Загора българин, издирван във Франция за убийство

Задържаха в Стара Загора българин, издирван във Франция за убийство

България Преди 2 часа

До 30 г. лишаване от свобода е най-тежкото наказание, което се предвижда по законите на Франция

<p>Полша предупреди, че може да арестува Путин, ако се опита да прелети през въздушното ѝ пространство</p>

Полша предупреди Путин да не преминава въздушното ѝ пространство за срещата с Тръмп в Будапеща

Свят Преди 2 часа

Варшава заяви, че в такъв случай ще бъде принудена да изпълни международна заповед за арест

Сигурността в училищата: Вълчев свиква извънредна среща с началниците на РУО-тата

Сигурността в училищата: Вълчев свиква извънредна среща с началниците на РУО-тата

България Преди 2 часа

На съвещанието ще бъде направен преглед на системите и мерките за безопасност и нуждата от тяхното засилване

Георг Георгиев: България ще участва активно в създаването на Център за морска сигурност в Черно море

Георг Георгиев: България ще участва активно в създаването на Център за морска сигурност в Черно море

Свят Преди 2 часа

Това е една от основните цели, заложени в новия Стратегически подход, посочи министърът на външните работи