К арлос Насар се поклони пред българската публика, след като спечели безапелационно категория до 89 кг при мъжете на Европейското първенство по вдигане на тежести в София.

"Тази титла е българска – за всички вас. Благодаря на всеки, който дойде да ме уважи в залата. Титлата е за всички българи. Вие вдигахте тези тежести. Аз съм горд българин и ще продължавам да го доказвам. Обичам ви", заяви Карлос Насар пред екзалтираните фенове в "Арена София", секунди след края на церемонията по награждаването. А след това направи поклон към всяка част от залата.

Карлос взриви публиката още с излизането си на подиума за представянето на състезателите, появявайки се в стилна българска носия.

Източник: startphoto.bg

Насар триумфира с двубой от 391 кг, като грабна и златните медали в двете движения. В изхвърлянето 19-годишният българин го направи и с нов световен рекорд за юноши – 176 кг. В изтласкването спечели с 215 кг от втори опит, а до трети, за който бе заявил 224 кг, не се стигна.

С нов световен рекорд: Карлос Насар грабна европейската титла в София

"Можеше и по-добре, но поради крампа в крака реших да не правя третия си опит в изтласкването. Определено има още потенциал, който може да бъде разгърнат. Това, че залата се напълни, беше истинската победа. Затова бях така зареден и енергичен през цялото време въпреки болежките. Това е истинската победа за България. Толкова много хора дойдоха да гледат българска европейска титла. Това състезание ми стана любимо благодарение на феновете. Усещането е страхотно. Публиката пя заедно с мен и това трябваше да се случи за българския народ", доволен бе Насар.

Карлос обяви и амбициите си за 2024 година: "Да участвам на всички състезания и навсякъде – златни медали. Не спираме тренировки. Дори другата седмица отново съм на състезание. Не съм забравил целта си, а именно - Олимпийските игри в Париж. И ще я гоня докрай."

През последните дни Карлос имаше здравословни проблеми и висока температура.

"Днес нямах температура, но бях обезводнен, което причини крампа при втория ми опит в изтласкването", обясни той.

Въпреки това при надлъгването при последните опити той даде заявката от 224 кг, което щеше да е нов световен рекорд в изтласкването. Това провокира основният му съперник Антонино Пицолато (Италия) да скочи от оказалите се тежки за втория му опит 215 на 222 кг, които щяха да му донесат титлата, но се провали на тази невъзможна тежест.

"Заявката на италианеца не ме притесни. Даже мислих да му покажа как става работата, но се отказах. Ако се беше наложило обаче, вярвам, че щях да се справя", завърши Карлос Насар.

Пицолато взе сребърния медал с двубой от 380 кг. Бронзът е за Марин Робу от Молдова с 378.

Титлата на Насар е общо четвърта за България на Европейското първенство в София. Преди това триумфираха Ангел Русев (кат. до 55 кг), Габриел Маринов (кат. до 61 кг) и Божидар Андреев (до 73 кг). Иван Димов завоюва сребърен медал в кат. до 61 кг., а Джан Зарков – бронз до 55 кг.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
1 жертва и 19 спасени от гръцките власти в Егейско море

1 жертва и 19 спасени от гръцките власти в Егейско море

Свят Преди 57 минути

Издирвателната операция продължава в търсене на още бедстващи хора

Турски министър: Полицаи са заливани с киселина по време на протестите в Истанбул

Турски министър: Полицаи са заливани с киселина по време на протестите в Истанбул

Свят Преди 2 часа

Задържането на кмета на Истанбул и редица високопоставени членове на опозиционната Народнорепубликанска партия предизвика многохилядни протести

Горски пожар в Южна Корея изпепели четирима души

Горски пожар в Южна Корея изпепели четирима души

Свят Преди 3 часа

В района на около 250 километра от столицата Сеул бе обявено бедствено положение

Х спря акаунти на турската опозиция

Х спря акаунти на турската опозиция

Свят Преди 3 часа

Голяма част от опозиционната дейност е съсредоточена около университетите и много от хората, свързани с демонстрациите, сега намират своите X акаунти спрени

Защо стотици българи се захванаха и изчистиха Искър

Защо стотици българи се захванаха и изчистиха Искър

Любопитно Преди 4 часа

България и светът почетоха празника на природата

Силна експлозия разруши многоетажна сграда в Рим

Силна експлозия разруши многоетажна сграда в Рим

Свят Преди 5 часа

Взривът е станал тази сутрин малко преди 09:00 часа

Иван Христов: Най-тежки са първите 4 седмици без алкохол

Иван Христов: Най-тежки са първите 4 седмици без алкохол

Любопитно Преди 5 часа

Водещият в изповед пред Мон Дьо в подкаста „Храмът на историите”

<p>Godsmack взриви София с велико шоу</p>

Godsmack взриви София с велико шоу

Любопитно Преди 5 часа

Американците отбелязват 30 години на сцената, а хилядите в столицата накараха Съли Ърна да каже, че това е най-добрата публика в Европа

Иран: Някои неща трябва да се променят, за да има преговори със САЩ

Иран: Някои неща трябва да се променят, за да има преговори със САЩ

Свят Преди 5 часа

Вашингтон очаква отговор на поканата си за преговори за нова ядрена сделка с Иран

Туск: Полша е наясно, че Русия е замесена в подхранването на миграционния натиск

Туск: Полша е наясно, че Русия е замесена в подхранването на миграционния натиск

Свят Преди 6 часа

Твърди се, че Беларус води държавна политика на насочване на мигранти към Полша

Символ на съпротивата срещу Путин: Жената, която е до Навални в деня преди неговото отравяне

Символ на съпротивата срещу Путин: Жената, която е до Навални в деня преди неговото отравяне

Свят Преди 7 часа

"В Русия преходът към диктатурата не беше рязък", разказва Ксения Фадеева

<p>Политически лидер на &quot;Хамас&quot; е елиминиран</p>

Политически лидер на "Хамас" е убит при израелски удар в Газа

Свят Преди 7 часа

До момента няма коментар от страна на израелската армия

<p>За ролята на социалните мрежи и децата &ndash; говорят Христо и Джулия от &bdquo;Един за друг&ldquo; (ВИДЕО)</p>

За ролята на социалните мрежи и децата – говорят Христо и Джулия от „Един за друг“

Любопитно Преди 7 часа

От една случайна среща пред аптеката и 16 години заедно!

Демонстрации в САЩ и Канада: Защо хората се обявиха срещу "Тесла"?

Демонстрации в САЩ и Канада: Защо хората се обявиха срещу "Тесла"?

Свят Преди 8 часа

Демонстрантите издигнаха лозунги и танцуваха на протеста

<p>Кървава нощ: Русия и Украйна си размениха масирани въздушни удари</p>

Русия и Украйна си размениха масирани въздушни удари

Свят Преди 8 часа

Двете държави се нападат една друга с безпилотни летателни апарати на практика всяка нощ през последните месеци