Д нешният и утрешният ден са изключително важни да се покаже, че парламентаризмът в България съществува и народните представители имат своята визия за бъдещето на държавата, съответно - отговорността в една изключително тежка ситуация, заяви от парламентарната трибуна министърът на земеделието Иван Иванов по време на дебатите по внесения от ГЕРБ-СДС вот на недоверие. Той е "за провала на правителството във финансово-икономическата политика", предаде БТА.

Имайте предвид какво е заложено на карта, какви са последствията,

ако вотът успее, или ако не успее, апелира към пленарната зала Иванов. Защото, според него, от преценката на депутатите до голяма степен зависи авторитетът на Народното събрание - дали той ще бъде тотално уронен, или ще се даде глътка въздух.

Иванов посочи, че ако болшинството утре гласува "за" вота и правителството бъде свалено,

тези, които са го подкрепили, ще носят на плещите си тежестта, че хвърлят страната в нова спирала от избори и хаос, което пък ще доведе до неясни резултати и несигурно бъдеще. Ако някой се заблуждава, че в следващ парламент ще има мнозинство, с което да управлява, се обърква, коментира министърът. Той предупреди, че да бъдат лишени българските граждани от сигурност за бъдещето, е тотално безотговорно, особено на фона на продължаващата война в Украйна, последствията от която са неизвестни.

Днес усетих странна симбиоза между мотивите на вносителите от ГЕРБ и прочита на ДПС,

също и на "Има такъв народ", отбеляза Иванов. Затова, според него, е неразбираемо тези формации да отричат, че има разбирателство помежду им.

На всички е ясно, че предсрочни избори ще блокират работата на изпълнителната и законодателната власт

в момент, когато трябва да се вземат важни законодателни решения, отбеляза министърът на земеделието. В същото време, тези, които са против вота, ще гарантират стабилността в държавата и всички заедно, в рамките на този парламент, може да имаме шанса да работим за бъдещето на народа, на децата ни, заяви Иван Иванов.

Министерството на земеделието, по думите му, за шест месеца е направило много;

средствата, които ще получат тази година земеделците, са безпрецедентно много и те се разпределят прозрачно.

Днес Народното събрание заседава извънредно. Единствената точка в дневния ред на депутатите е проектът на решение за гласуване на вот на недоверие към правителството на министър-председателя Кирил Петков. Днес се състоят разискванията по внесеното от парламентарната група на ГЕРБ-СДС предложение. Опозицията обяви преди седмица, че вотът е за провала на правителството във финансово – икономическата политика. 

Според правилника на парламента гласуването се състои не по-рано от 24 часа след приключване на дебата. Проектът за решение се смята за приет, когато за него са гласували повече от половината от всички народни представители. При отхвърляне на предложение за недоверие на Министерския съвет ново предложение за недоверие на същото основание не може да бъде направено в следващите 6 месеца.

По темата

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Експлозия в жилищна сграда в Мадрид, жертва и ранени

Експлозия в жилищна сграда в Мадрид, жертва и ранени

Свят Преди 3 часа

Пожарникари пропълзяваха през отломките, за да извадят оцелелите

Момче нападна съученичка с нож в Словения

Момче нападна съученичка с нож в Словения

Свят Преди 4 часа

Пострадалата ученичка е била приета в болница

Българин е задържан с килограм кокаин в Сърбия

Българин е задържан с килограм кокаин в Сърбия

Свят Преди 7 часа

Освен това той превозвал и 2 кг хероин

Трамвай и лек автомобил се удариха в София

Трамвай и лек автомобил се удариха в София

България Преди 7 часа

Движението по булеварда е затруднено, трамваите са спрени на релсите

ПГ на „ДПС-Ново Начало“ проведе срещи във връзка със законопроекта за максималната надценка на основни стоки

ПГ на „ДПС-Ново Начало“ проведе срещи във връзка със законопроекта за максималната надценка на основни стоки

България Преди 7 часа

Представители на земеделския сектор и международни търговски камари обсъдиха мерките за защита на потребителите и подкрепа на българските производители

Парцелът с дървото, убило жена - собственост на 10 души

Парцелът с дървото, убило жена - собственост на 10 души

България Преди 8 часа

Парцелът е горска защитена територия за природен парк

Тръмп отменя втората вълна удари срещу Венецуела

Тръмп отменя втората вълна удари срещу Венецуела

Свят Преди 9 часа

В публикацията си в социалната мрежа Truth Social Тръмп отбеляза, че САЩ и Венецуела "работят добре заедно"

Неуспехът на Франция да блокира Меркосур ще измъчва Макрон завинаги

Неуспехът на Франция да блокира Меркосур ще измъчва Макрон завинаги

Свят Преди 9 часа

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен "наистина ни смята за идиоти"

Арестуваха мъж за кражба на над 100 човешки останки от гробище

Арестуваха мъж за кражба на над 100 човешки останки от гробище

Свят Преди 9 часа

Полицията е задържала мъжа на местопрестъплението

Мелони: Време е ЕС да говори с Русия

Мелони: Време е ЕС да говори с Русия

Свят Преди 9 часа

Мелони: Проблемът е кой трябва да води преговорите

Въпреки протестите Съветът на ЕС одобри сделката с Меркосур

Въпреки протестите Съветът на ЕС одобри сделката с Меркосур

Свят Преди 10 часа

Споразумението ще създаде огромен пазар от над 700 милиона души

Папата: Остра дискриминация към християните в Европа и Америка

Папата: Остра дискриминация към християните в Европа и Америка

Свят Преди 10 часа

Папата: Пространството на свободата на словото в западните страни "стремително се стеснява"

САЩ превзеха още един танкер, свързан с Русия

САЩ превзеха още един танкер, свързан с Русия

Свят Преди 10 часа

Това е петият свързан с Русия, задържан кораб, през последните седмици

<p>Борисов: Предстоят ни избори</p>

Борисов: Ще върнем мандата за съставяне на правителство, хаосът и омразата между партиите ще станат още по-големи

България Преди 10 часа

Понесохме много щети от тази досегашна коалиция, защото сме много различни, но стратегическите цели бяха изпълнени, каза още лидерът на ГЕРБ

AI откри тяло на изчезнал алпинист в италианските Алпи

AI откри тяло на изчезнал алпинист в италианските Алпи

Свят Преди 10 часа

Софтуер анализира хиляди снимки от дронове и идентифицира потенциални места за търсене

Треньорът на Дженифър Анистън разкри тайната й как поддържа форма на 56 години

Треньорът на Дженифър Анистън разкри тайната й как поддържа форма на 56 години

Любопитно Преди 10 часа

Актрисата обича предизвикателните тренировки