"Продължаваме промяната" си сложиха свой човек за шеф на "Метрополитен", заяви пред БТА общинският съветник Антон Хекимян от групата на ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет в коментар на решението за смяна на изпълнителния директор на дружеството.

Днес, след заседание на Съвета на директорите на "Метрополитен", за изпълнителен директор на дружеството беше избран Николай Найденов, който досега беше председател на Съвета на директорите. Той смени на поста дългогодишния директор на "Метрополитен" Стоян Братоев.

Избраха нов изпълнителен директор на "Метрополитен"

Хекимян коментира, че Найденов е бил назначен от Кирил Петков през 2022 г. като заместник-министър на транспорта. 

"Изключително удобна е позицията на Борис Бонев и Васил Терзиев да обясняват за икономическото мнозинство в Столичния общински съвет (СОС). Те постоянно се оправдават с ГЕРБ, но това, което правят е те да овладеят "Метрополитен", смята Хекимян.

"Нашето отношение към Братоев е най-показателно, защото ГЕРБ и Фандъкова са работили години наред с него", каза Хекимян. 

Скандали и напрежение бавят заседанието на "Метрополитен"

Той е на мнение, че "Спаси София" са гузни и в момента си измиват ръцете с пиар акция, с която се опитват да защитят Братоев. 

"И това е изключително недостойна тяхна позиция", заяви Хекимян.

Той каза, че през 2022 г. самият Борис Бонев и "Спаси София" искат смяната на шефовете на транспортните дружества, сред които и Братоев на "Метрополитен". 

"Нека той да не обяснява сега, че много страда за Братоев и го защитава пиарски и показно, а в същото време е искал неговата оставка", отбеляза Хекимян. 

Терзиев: Долу ръцете от инж. Стоян Братоев

Той съобщи, че от ГЕРБ може да изискат изслушване на ръководството на "Метрополитен" относно ситуацията в дружеството. 

"Това ръководство си взима самостоятелните решения и трябва да направи така, че да има добри резултати", каза Хекимян. 

"Топката е в ръцете на Терзиев, който не може да направи мнозинство в СОС, което да сложи, когото иска в бордовете. Напускат го един след друг заместник - кметове, хора, с които е работил през предизборната кампания, сега го напуснаха и "Спаси София", добави общинският съветник от ГЕРБ-СДС.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

„Чия е Гренландия“ в „Темата на NOVA”

Любопитно Преди 1 минута

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

“Екшън без граници” - това е обещанието на легендарния Виктор Ангелов за новия сезон на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 1 минута

Шефът на шефовете е категоричен: “Това ще е най-великият сезон досега”

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

Криминалист: Случаят „Петрохан“ е тройно самоубийство в затворена група

България Преди 17 минути

Криминалистът Апостол Славов отхвърля популярни версии от социалните мрежи за връзки с мексикански картели, дървена мафия или трафик на бежанци

<p>Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците</p>

"Те искат да се отърват от мен": Зеленски - идеята за избори в Украйна идва от руснаците

Свят Преди 19 минути

По думите му, Украйна е готова както за произвеждането на избори, така и на референдум

ФБР дава двойна награда за информация за изчезването на майката на американска ТВ водеща

ФБР дава двойна награда за информация за изчезването на майката на американска ТВ водеща

Свят Преди 32 минути

Агенцията предлага до 100 000 долара за информация, която да доведе до установяване на местонахождението ѝ или до ареста на отговорните лица

Трагичен пожар край Будапеща - три жертви и десетки ранени

Трагичен пожар край Будапеща - три жертви и десетки ранени

Свят Преди 40 минути

На мястото са били изпратени повече от 40 парамедици и 18 линейки

=

Кремъл: Русия все още не е взела решение за участието си в Съвета за мир

Свят Преди 47 минути

Русия е единствената страна в света, която е решила да задели един милиард долара за помощ за Палестина, каза Песков

<p>Вебер пожела успех на ГЕРБ и Бойко Борисов</p>

Вебер поздрави България за присъединяването към Еврозоната на среща с Желязков

България Преди 53 минути

Председателят на ЕНП изрази подкрепа за ГЕРБ и проевропейските политики преди парламентарните избори

Евростат: България е трета по икономически растеж в еврозоната

Евростат: България е трета по икономически растеж в еврозоната

България Преди 1 час

Това сочат предварителните сезонно коригирани данни, публикувани на страницата на европейската статистическа агенция

Разкриха причината за смъртта на жена, открита във фризера на магазин

Разкриха причината за смъртта на жена, открита във фризера на магазин

Свят Преди 1 час

Трагична развръзка в Маями: Лекарка и майка на две деца загина от хипотермия, след като сама влезе във фризер на магазин. Докато полицията изключва престъпление, семейството съди търговската верига за 50 млн. долара заради фатална небрежност

Ник Джонас разкри най-големия си страх от сватбата: Не е това, което си мислите

Ник Джонас разкри най-големия си страх от сватбата: Не е това, което си мислите

Любопитно Преди 1 час

Ник Джонас призна, че единственият му страх на сватбата в Индия е бил... потенето под тежкия тюрбан. Докато той си спомня жегата, Приянка Чопра сложи край на спекулациите за развод: „Ако чакате бракът ни да се разпадне – това е ваш избор!“

Онлайн запознанства в България: Как AI променя търсенето на човешка близост и сигурността

Онлайн запознанства в България: Как AI променя търсенето на човешка близост и сигурността

Любопитно Преди 2 часа

В новия епизод на The Voice Cast, Михаела Славова от Rakuten Viber разгръща темата за това как се променят правилата на играта и защо, въпреки общата умора от екраните, платформите остават водещ мост към човешката близост

МВнР се обяви против провеждане на "Луковмарш" в София

МВнР се обяви против провеждане на "Луковмарш" в София

България Преди 2 часа

От ведомството призовават отговорните институции за предприемане на всички законоустановени действия за неговото предотвратяване