Б ившият финансов министър Владислав Горанов е влязъл в граничен пункт "Калотина" с автомобил в посока Сърбия. При граничната проверка се оказало, че автомобилът, който Горанов управлява, е обявен за издирване, съобщава БНТ.

Вписването в масивите било извършено от Русия. Граничните служители уведомили Горанов, че има проблем с колата и го помолили да отбие и да изчака за детайлна проверка. Той обаче направил обратен завой и се върнал във вътрешността на страната.

Няколко часа по-късно с друга кола и в компанията на собственик на голяма фирма за автобусни превози Горанов отново се върнал, преминал през граничния пункт и напуснал страната към Сърбия. Според документите, издирваният автомобил бил лизингов, а като ползвател бил вписан Горанов.

Полицията в момента издирва колата. 

Владислав Горанов коментира пред NOVA какво се е случило

"Автомобилът е закупен през март 2020 г. на лизинг от голям търговец. Снощи на път за Сърбия, когато стигнах до "Калотина", Гранична полиция ме уведоми, че автомобилът се издирва и поискаха да се върна на територията на България", уточни Горанов.

Той допълни, че е оставил колата си в Драгоман и с друго превозно средство е продължил към Сърбия, където е на рожден ден на свой приятел. "Няма как да знам, че автомобилът е издирван, а и не съм негов собственик", категоричен е Горанов.

Бившият финансов министър каза, че ако са му били разпоредили да изчака, е щял да го направи.

"Впоследствие, след като преминах с друг автомобил, нямаше коментар от Гранична полиция при преминаването ми към Сърбия. Не съм останал с впечатление, че съм отказал съдействие на органите на МВР", уточни Горанов и допълни: "Ако колегите от МВР имаха някакъв коментар, можеше да ми зададат въпроси и да получат уточнения".

Той обясни, че е готов да съдейства с информация и да предаде автомобила. "Колата е в Драгоман и до края на деня ще бъде предадена на органите на МВР. Но с мен от МВР никой не се е свързал към настоящия момент", заяви Горанов.  

Атанас Фурнаджиев от лизинговата компания също коментира случая

Автомобилът, с който е спрян бившият министър Владислав Горанов, е чист. Данните били клонирани. Колата, с която е спрян на граничен пункт "Калотина" Владислав Горанов, е с ясен произход и документи, информира БНТ.

Купена е чисто нова от официален дилър на марката в Германия. Атанас Фурнаджиев от лизинговата компания коментира, че всички документи за произхода на автомобила са налице и Владислав Горанов го е взел чисто нов с договор за лизинг.

Данните на колата (номер на рама и двигател) били клонирани и с тях автомобил от същата марка и модел бил регистриран в Русия, а след това откраднат и обявен за издирване в системата на Интерпол.

"Автомобилът е купен от нашата компания от Германия, платен е изцяло по банков път. За съжаление тук става въпрос за автомобилната мафия в цял свят, която прави т.нар. клонинги или двойник на истинския автомобил. Това се прави на скъпи автомобили - над 100 000 лв., на които се създава двойник и с този двойник се кара в друга държава и когато се тръгне да се напуска държавата се установява на граничните пунктове, че има такъв двойник и автомобилът се обявява за издирване", обясни Атанас Фурнаджиев.

Фурнаджиев каза още, че такива случаи са много. Имат и закупен чисто нов автомобил от завода-производител, който по-късно също се оказал с клонирани данни и обявен за издирване като краден. Вече повече от две години този казус не можел да се реши.

НАП започва проверка на Владислав Горанов

Борисов поиска оставките на Горанов, Маринов и Караниколов

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Трагедия край Харков: Един загинал и двама ранени след взрив на мина до автобусна спирка

Свят Преди 1 час

Трима мирни граждани са задействали скрито взривно устройство в село на броени километри от руската граница

Дженифър Лопес и децата на Бен Афлек заедно на концерт след развода

Дженифър Лопес и децата на Бен Афлек заедно на концерт след развода

Любопитно Преди 1 час

Певицата заведе тийнейджърите на шоуто на Ариана Гранде в Лос Анджелис и доказа, че са запазили сплотените си отношения

,

Магията на Стоунхендж: Над 20 000 души посрещнаха лятното слънцестоене

Любопитно Преди 3 часа

С радостни възгласи и цветя в косите хиляди приветстваха най-дългия ден в годината пред древния мегалит

,

Бунт в Прага: Хиляди на протест в защита на независимите медии

Свят Преди 4 часа

Чехите излязоха по улиците срещу плановете на правителството на Андрей Бабиш да ореже бюджетите на обществената телевизия и радио

Нетаняху: Израел няма да позволи на Иран да се сдобие с ядрено оръжие

Нетаняху: Израел няма да позволи на Иран да се сдобие с ядрено оръжие

Свят Преди 4 часа

Нетаняху също така заяви, че израелските сили ще останат в Южен Ливан толкова дълго, колкото е необходимо

За първи път в историята: Крал Чарлз III обявява колко данъци плаща

За първи път в историята: Крал Чарлз III обявява колко данъци плаща

Любопитно Преди 5 часа

Бъкингамският дворец предприема безпрецедентен ход в името на по-голяма отчетност и прозрачност пред обществото

Тръмп взриви мрежата: Киър Стармър ще подаде оставка

Тръмп взриви мрежата: Киър Стармър ще подаде оставка

Свят Преди 5 часа

Президентът на САЩ обяви в „Трут соушъл“, че британският премиер се е провалил сериозно в имиграцията и енергетиката

Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран са повратна точка, Тръмп призова за ново начало

Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран са повратна точка, Тръмп призова за ново начало

Свят Преди 6 часа

Делегации на Вашингтон и Техеран започнаха технически разговори в швейцарски курорт с посредничеството на Катар и Пакистан

.

Голямо откритие: Археолози откриха най-ранния храм на Херакъл край Петрич

Любопитно Преди 7 часа

Ръководителят на разкопките обясни архитектурната приемственост в античния град и отправи важен апел за точното интерпретиране на историята

,

Създадоха първата българска програма за обучение на служители с изкуствен интелект

Любопитно Преди 7 часа

Сред първите, които проявяват интерес към подобни обучения, са счетоводни и одиторски компании

.

В знак на протест: Трима бивши украински президенти връщат ордените си заради Зеленски

Свят Преди 8 часа

Решението е последвано от отнемането на полския орден на украинския президент Володимир Зеленски

,

Никога не купувайте ягоди, ако забележите това - рискът е твърде висок

Любопитно Преди 8 часа

Дори само една повредена ягодка в контейнера може да съсипе цялата покупка за часове. Вижте кои са трите златни правила при избора на плодове и как правилно да ги съхранявате в хладилника

<p>Блъснатите край Ботевград работници&nbsp;не са служители на АПИ</p>

АПИ: Блъснатите край Ботевград работници не са наши служители

България Преди 9 часа

Тримата мъже са работници на пътноподдържаща фирма и са извършвали косене и почистване на пътя в сигнализиран участък, посочват от Агенцията

Натискът върху Вучич расте: Нов масов протест разтърси Сърбия

Натискът върху Вучич расте: Нов масов протест разтърси Сърбия

Свят Преди 9 часа

Демонстрантите поискаха предсрочни избори и почетоха паметта на 16-те жертви от трагедията на железопътната гара, която отприщи най-мащабната протестна вълна в Сърбия от години