В сряда от запад облачността ще се увеличи и до сутринта на много места в Западна България и Централния Предбалкан ще превали дъжд. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили.

Минималните температури ще са между 10° и 15°.

В столицата максималните температури ще са 12°.

През деня облачността ще се разкъсва и намалява до предимно слънчево време, най-късно в Източна България. Ще остане ветровито, ще духа умерен до силен западен вятър и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури ще са от 18° - 20° в Северозападна България до 23° - 25° в югоизточните райони от страната. В София максималната температура ще е около 19°. През нощта срещу четвъртък облачността отново ще се увеличи.

Над Черноморието облачността ще е променлива, по-често значителна в следобедните часове, но ще е без валежи. Сутринта все още ще духа до умерен вятър от юг-югозапад, но след обяд ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили. Максималните температури ще са между 21° и 25°. Температурата на морската вода е 17°-21°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините ще бъде ветровито със силен вятър от западната четвърт. Преди обяд над масивите от Западна България и в района на Централен Балкан облачността ще е значителна и на места там ще превали дъжд. След обяд от запад облачността ще се разкъсва и намалява до предимно слънчево време. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 15°, на 2000 метра - около 8°.

Атмосферното налягане ще се понижи още и ще бъде по-ниско от средното за месеца.

В четвъртък ще преобладава облачно време. От югозапад ще започнат валежи, които през деня ще обхванат по-голямата част от страната. В Южна и Източна България има повишена вероятност за значителни количества. Минималните температури ще са сравнително високи, в повечето места между и 12°, а преобладаващите максимални ще са между 15° и 20°. През нощта срещу петък валежите ще спрат, облачността ще се разкъсва и ще намалява.

В петък преди обяд в много райони ще има ниска облачност или мъгла; постепенно през деня видимостта ще се подобри, облачността ще се разкъса и ще намалее. Вятърът ще е с южна компонента, през деня ще се усили и, след хладното утро, дневните температури ще се повишат и максималните ще бъдат между 19° и 24°. През нощта срещу събота облачността ще започне да се увеличава. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Дара ще получи пожизнен семеен билет за музеите в Бургаска област

Дара ще получи пожизнен семеен билет за музеите в Бургаска област

Любопитно Преди 1 час

Пожизненият семеен билет ще дава достъп и до редица археологически и културно-исторически обекти в региона

,

Без милост за малолетните бандити: Швеция праща в затвора и 14-годишни

Свят Преди 3 часа

Ако са извършили убийство или друго тежко престъпление, пълна наказателна отговорност в Швеция ще носят и 14-годишните. Парламентът прие закон, който изключва и смекчаването на присъдите на непълнолетните

Северна Корея се готви да прати още хиляди войници в Русия

Северна Корея се готви да прати още хиляди войници в Русия

Свят Преди 4 часа

Украинският президент Зеленски предупреждава, че Северна Корея иска да предостави още десетки хиляди войници на Русия

Неравноправни клаузи между родители и частни детски градини откри КЗП

Неравноправни клаузи между родители и частни детски градини откри КЗП

България Преди 4 часа

Комисията проверява частни детски ясли, градини и училища в цялата страна.

Спряха пипер от Северна Македония с наднормено съдържание на пестицид

Спряха пипер от Северна Македония с наднормено съдържание на пестицид

България Преди 4 часа

Засиленият граничен контрол на БАБХ продължава

Социалните партньори продължават преговорите за нов механизъм за минималната заплата, а от КНСБ очакват размерът ѝ да се повиши и без окончателно споразумение.

КНСБ очаква минимална заплата до 680 евро

Парите ни Преди 4 часа

Синдикатът отхвърля вариант минималната заплата да е 50% от основната средна

Русия Владимир

„Черна искра“: Руската нелегална мрежа, за която почти всичко се знае от един човек

Свят Преди 4 часа

Групата казва, че има членове в почти всички региони на Русия, но голяма част от твърденията ѝ не са независимо потвърдени

Ламин Ямал и Инес Гарсия

Снимки от рождения ден на Ламин Ямал: Влюбен в Инес Гарсия, стилен синхрон и звезден купон

Любопитно Преди 4 часа

Футболната звезда отпразнува 19-ия си рожден ден и световната титла в средновековно имение край Барселона с пищно парти и куп известни изпълнители.

Космическа мистерия: Джеймс Уеб откри гигантска „звезда - черна дупка“

Космическа мистерия: Джеймс Уеб откри гигантска „звезда - черна дупка“

Любопитно Преди 4 часа

Учени от MIT откриха нов тип космически обект с телескопа „Джеймс Уеб“ – черна дупка, обвита в толкова плътен водороден пашкул, че се държи като гигантска звезда. Откритието може да разкрие тайната за зараждането на първите чудовища във Вселената

Безработицата в България остава ниска на годишна база, но през второто тримесечие на 2026 г. без работа са с около 10 хил. души повече спрямо началото на годината.

Безработицата се покачва до 3,5%, но остава под нивото отпреди година

Парите ни Преди 4 часа

Над 107 хил. души са без работа, а младежката безработица достига 8,1%, показват последните данни на НСИ

Вандали унищожиха стенопис на Феран Торес в Барселона след триумфа на Мондиал 2026

Вандали унищожиха стенопис на Феран Торес в Барселона след триумфа на Мондиал 2026

Любопитно Преди 4 часа

Творбата на известния уличен художник TVboy, посветена на героя от финала срещу Аржентина, бе заличена с бяла боя и политически послания

Сърджан Джокович

Бащата на Новак Джокович помогна на журналист на NOVA в труден момент

България Преди 4 часа

Сърджан Джокович организирал медицинска помощ за Петя Желева, след като ѝ прилошало по време на пътуване към Белград

Пропуснат шанс: Защо Матю Макконъхи отказа главната роля в хита „Последните оцелели“

Пропуснат шанс: Защо Матю Макконъхи отказа главната роля в хита „Последните оцелели“

Любопитно Преди 5 часа

Матю Макконъхи разкри, че е отказал главната роля на Джоел в хитовия сериал „Последните оцелели“, която по-късно донесе световна слава и номинации за „Еми“ на Педро Паскал. Актьорът призна, че тогава е преосмислял приоритетите си в кариерата.

Мила Кунис

От секси бунтарка до зловеща балерина: 7 незабравими роли на Мила Кунис

Любопитно Преди 5 часа

Припомняме образите на актрисата в „Black Swan“, „Ted“, „Friends with Benefits“ и още популярни продукции