Н е подкрепяме този вот на недоверие, защото го разчитаме като опит на проруските сили да спънат България на финалната права за еврозоната. Това заяви пред журналисти в парламента Атанас Атанасов, лидер на „Демократи за силна България“, част от коалицията „Демократична България“ и народен представител от „Продължаваме промяната - Демократична България“. 

Тази седмица ще се проведе поредният вот на недоверие, поредният вот, организиран от проруските сили в парламента като последен опит да спънат България по пътя към еврото. Ние няма да подкрепим този вот на недоверие като последователна политика за това България да реализира тази висока национална цел като последната тухла в европейската зидария. Разбира се, ще използваме вота на недоверие, за да изразим някои наши виждания по отношение изпълнението на бюджета, защото се оказва, че нашите предупреждения, когато се приемаше бюджетът, се оказаха основателни, а именно прекалено големи приходи и очаквания, които се оказва, че сега не могат да бъдат изпълнени, коментира Атанасов.

Атанас Атанасов каза още, че е възмутен от вчерашното изказване на Тошко Йорданов по адрес на младите лекари специализанти и настоя за оставката му. Вчера Йорданов посочи, че част от думите му за лекарите специализанти са извадени извън контекста и се извинява, ако е обидил някого. 

Атанас Атанасов: Ще има основание за вот на недоверие

Нека да намери форма да поеме отговорност, каза Атанасов и посочи, че неслучайно в социалните мрежи го призовават да се оттегли като народен представител, което според Атанасов би било едно реципрочно действие от негова страна. 

По този начин да се отнасяш към лекарите е абсурд, коментира Ивайлов Мирчев. По думите му, във време, в което над половината от българските лекари са над 55 годишна възраст, когато трябва да ги запазим, не могат да си позволят български депутати да имат такова отношение към лекарите, още повече, малко след като са вдигнали заплатите в МВР с 50-70%. Очевидно, тогава когато лекарите не могат да бъдат "силовата бухалка", е много по-удобно те да бъдат изтикани в ъгъла. В момента летят линейки из София, тези хора не могат да кажат "аз ще протестирам, ще затворя града", защото спасяват човешки животи, посочи още Мирчев. 

Ивайло Мирчев, коментира също изказването на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов по време на заседанието на Младежи ГЕРБ. "Много е важно "ДПС - Ново начало" да го държим към нас, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов тогава. 

Трети вот на недоверие и дебат за оставката на Петков бележат седмицата в НС

Мирчев коментира, че много от депутатите и бившите министри на Борисов били "на трупчета" в прокуратурата. Всички тези хора в момента са "на трупчета" в прокуратурата, а Делян Пеевски отдавна владее прокуратурата. Тази война иска да избегне Борисов, смята Ивайло Мирчев.Според него исканият от "Възраждане" вот на недоверие към правителството, всъщност не е въпрос на недоверие, а на доверие, тъй като Борисов, по думите на Мирчев, пазел депутатите на Костадин Костадинов. "Този цирк очевидно ще продължи поне до есента", коментира още Мирчев. 

По отношение на коалиционните си партньори от "Продължаваме промяната", Мирчев заяви, че колегите му са обещали да вземат категорични мерки и да предоставят план – първо да направят проверка на всички техни длъжностни лица – кметове, заместник-кметове, за това как са били извършвани обществените поръчки и да им предоставят план как всички тези кадрови проблеми да бъдат решени. Очакваме този план да бъде предоставен, за да можем да продължим работа, тъй като това, което се случи в последните дни, е много тежък удар върху нашата коалиция, добави Мирчев.

Той заяви още, че ще подкрепят оставката на Кирил Петков при нейното гласуване в зала.

Мартин Димитров съобщи, че са внесли законопроект, който създава повече конкуренция, така че да има повече организации, които се занимават с оползотворяване на старите електроуреди, за да няма такова поскъпване на цените на електроуредите от юли.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Християнската вяра пред лицето на смъртта</p>

Християнската вяра пред лицето на смъртта - почитаме архангел Гавриил и Свети Георги Софийски Стари

Любопитно Преди 4 минути

На 26 март православната църква отбелязва делото и смелостта на мъченика Георги и вестителя на Божията воля, архангел Гавриил

<p>Белият дом мълчи за &quot;тайния план&quot; за Иран</p>

Белият дом запазва мълчание относно американския план за Иран

Свят Преди 26 минути

Египет потвърди съществуването на 15-точков проект, преговорите продължават

<p>Великобритания с нови мерки срещу &quot;сенчестия флот&quot; на Путин&nbsp;</p>

Киър Стармър разреши задържане на руски кораби от "сенчестия флот"

Свят Преди 52 минути

Лондон цели да ограничи финансирането на войната в Украйна чрез износа на петрол

Показват как ще изглежда бюлетината за вота на 19 април

Показват как ще изглежда бюлетината за вота на 19 април

В изборите ще участват 24 формации - 14 партии и 10 коалиции

Как навикът да скролваме в телефона издава доходите ни

Как навикът да скролваме в телефона издава доходите ни

Любопитно Преди 1 час

Обърнете внимание на хората около вас, които говорят по телефоните си

Храните, които най-много вредят на мозъка ви

Храните, които най-много вредят на мозъка ви

Любопитно Преди 1 час

Кои са те и защо вредят на мозъка ви четете в следващите редове

Сладък сън в чиния: 5 храни, които помагат при безсъние

Сладък сън в чиния: 5 храни, които помагат при безсъние

Любопитно Преди 1 час

Ако някога сте имали проблеми със заспиването, режимът ви на хранене може да играе много по-голяма роля, отколкото предполагате

11 умения, които родителите ни владееха, но поколението Z губи напълно

11 умения, които родителите ни владееха, но поколението Z губи напълно

Любопитно Преди 1 час

Много хора днес нямат уменията, които техните родители са притежавали. Какви важни житейски умения са нужни на Gen Z, но те често не ги разбират? И кой носи отговорността за тази пропаст?

САЩ: Тръмп не блъфира, ще ударим Иран по-силно

САЩ: Тръмп не блъфира, ще ударим Иран по-силно

Свят Преди 9 часа

Левит заяви, че цените на горивата ще паднат веднага щом приключи американската военна операция в Иран

Иран обяви, ако САЩ нахлуе, ще удари Червено море

Иран обяви, ако САЩ нахлуе, ще удари Червено море

Свят Преди 11 часа

Проливът Баб ел-Мандеб е сред най-стратегическите в света

Прецедент, момиче осъди най-големите социални медии

Прецедент, момиче осъди най-големите социални медии

Свят Преди 12 часа

Според съдебния състав двете социални медии са проявили небрежност

Гюров обсъди с експерти мерки срещу петролната криза

Гюров обсъди с експерти мерки срещу петролната криза

България Преди 12 часа

По време на срещата стана ясно, че на този етап банковият сектор не е пряко засегнат от ситуацията в Близкия изток

Ракетната индустрия в САЩ в "бойна готовност" за Иран

Ракетната индустрия в САЩ в "бойна готовност" за Иран

Свят Преди 13 часа

Войната в Близкия изток води до бързо изчерпване на запасите от ракети

Украйна отговори на удара с масирана атака срещу Русия

Украйна отговори на удара с масирана атака срещу Русия

Свят Преди 13 часа

По информация на Русия общо 398 дрона с голям обсег на действие са били прехванати

Тридесет държави решават как да отворят Ормузкия проток

Тридесет държави решават как да отворят Ормузкия проток

Свят Преди 13 часа

Срещата ще се състои на ниво началници на генералните щабове