78

З а 65-та вечер в София около фонтана пред Президентството се събраха протестиращи. Исканията им остават непроменени – оставка на кабинета на Борисов и на главния прокурор, предсрочни избори, машинно гласуване и служебно правителство.

СНИМКИ ОТ ПРОТЕСТА ВИЖТЕ В НАШАТА ГАЛЕРИЯ

65-ата вечер на протеста с искане за оставките на правителството и на главния прокурор отново е под наслов "Нас не ни е страх". Под този лозунг протичат демонстрациите от 2-ри септември насам след безредиците и острите сблъсъци с полицията, които се случиха тогава.

Към 21.30 часа се проведе и редовното шествие до Орлов мост, където кръстовището беше блокирано за кратко. На мястото имаше и заря.

След това малка част от протестиращите се насочи към сградата на БНТ, научавайки, че министърът на труда и социалната политика Деница Сачева е взела участие в предаването "Панорама".

В интервюто си тази вечер за предаването "Панорама" министър Сачева заяви, че правителството възнамерява да завърши мандата си. По думите й, на антиправителствените демонстрации има хора, които не харесват правителството, които искат радикални промени, но има и хора, на които "очевидно политиките на правителството пречат", предаде БНР.

Протестиращите успяха да пресрещнат министър Сачева при нейното излизане от страничен вход на БНТ и я освиркаха. От своя страна тя им каза, че всеки има право да протестира, но отново подчерта, че на този етап правителството няма намерение да подава оставка.

Деница Сачева успя да напусне сградата на БНТ с помощта на полиция. Първоначално тя беше охранявана от полицаите, пазещи Националната телевизия, но малко след това се появиха десетки служители на реда, които изтласкаха протестиращи и журналисти, за да може министърът да се качи в служебния си автомобил и да напусне района.

По-рано тази вечер на протеста имаше прожекции на фасадата на бившия Партиен дом на изказвания на премиера Борисов. Беше излъчено и интервю на Веселин Марешки, както и клипове от популярно комедийно шоу с колажи от изявления на премиера Борисов и на различни министри от неговото правителство, както и на председателя на парламента Цвета Караянчева.

Каракачанов: Има платени протестиращи, ето тарифите им

Парламентът под обсада, КПП-та на площада

А ето как премина протестът вчера вечерта:

Протестът вчера премина при изключително засилени мерки за сигурност, но без ескалация на напрежението.

Полицаи на контролните пунктове към площад „Независимост” посрещнаха хората за проверка. Целта – да не се повтори нощта на 2-ри септември. По данни на организаторите - снощи в София е имало хора от над 40 града, предаде NOVA.

СДВР: Шест души са задържани, двама са обявени за издирване

Вчера "триъгълникът на властта" беше осветен от телефоните на протестиращите. Част от хората носеха и огледални щитове, насочени към служителите на реда.

„Велико народно въстание 2” преминава без напрежение

65-та вечер на протест в София
Коментари 78
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

78 коментара
 
Седят си животните вечерта в кръчмата и се черпят. По едно време бармана съобщил, че жената на лъва звъняла и казала да се прибира веднага...…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Последни

Папа Франциск

Папа Франциск нарече украинците "мъченически народ"

Свят Преди 46 минути

Светият отец осъди търговията с оръжие

Снимката е илюстративна

Задържаха българин на летище в Сърбия, опитал да подкупи служител

Свят Преди 55 минути

Българинът е предложил 100 евро подкуп на граничните служители за да не му проверяват багажа

Въведоха 5-часов комендантски час в Донецка област

Въведоха 5-часов комендантски час в Донецка област

Свят Преди 2 часа

Денис Пушилин забрани присъствието на цивилни по улиците и обществените места от 23:00 ч. вечерта до 4:00 ч. сутринта, от понеделник до петък

Украински дрон порази административна сграда в руския Курск

Украински дрон порази административна сграда в руския Курск

Свят Преди 3 часа

През последните месеци Киев предприема почти ежедневни атаки срещу градове в Русия

Без упражнения и медитация: Тази проста дейност намалява стреса

Без упражнения и медитация: Тази проста дейност намалява стреса

Любопитно Преди 3 часа

Оцветяването е лесен начин за намаляване на безпокойството и напрежението

Неотразима! Наоми Кембъл зашемети всички на Седмицата на модата в Милано (СНИМКИ)

Неотразима! Наоми Кембъл зашемети всички на Седмицата на модата в Милано (СНИМКИ)

Любопитно Преди 3 часа

„Долче и Габана“ представи колекция, подчертаваща бельото

Нагорни Карабах: Етническите арменци ще напуснат отцепническия регион

Нагорни Карабах: Етническите арменци ще напуснат отцепническия регион

Свят Преди 4 часа

Линейки с медици превозват 23 ранени, които са в тежко или изключително тежко състояние

Какво е секстинг и как влияе на взаимоотношенията ни?

Какво е секстинг и как влияе на взаимоотношенията ни?

Любопитно Преди 4 часа

Секстингът с напълно непознат е различен от преживяването с романтичен партньор

Напрежение в Косово: Полицай беше убит при стрелба

Напрежение в Косово: Полицай беше убит при стрелба

Свят Преди 6 часа

Премиерът на Косово обвини Сърбия, че нападението е било извършено с нейна подкрепа

Салати с авокадо, от които ще си оближете пръстите

Салати с авокадо, от които ще си оближете пръстите

Любопитно Преди 7 часа

Вариантите за салати с авокадо могат да бъдат много интересни и разнообразни, не се страхувайте да експериментирате

Зеленски с кратка визита в Полша, с кого се срещна

Зеленски с кратка визита в Полша, с кого се срещна

Свят Преди 7 часа

Украинският президент връчи награди на двама доброволци

Десетки хиляди на протест във Франция срещу полицейското насилие

Десетки хиляди на протест във Франция срещу полицейското насилие

Свят Преди 8 часа

Трима полицаи са били леко ранени при нападение срещу автомобила им

Израел удари Газа за втори път в рамките на два дни

Израел удари Газа за втори път в рамките на два дни

Свят Преди 8 часа

Не се съобщава за жертви

Почитаме паметта на двама светци, кои са те

Почитаме паметта на двама светци, кои са те

Любопитно Преди 9 часа

Текла била девойка от град Икония, а Свети Силуан е атонски подвижник

Армения настоява ООН "незабавно" да изпрати мисия в Нагорни Карабах

Армения настоява ООН "незабавно" да изпрати мисия в Нагорни Карабах

Свят Преди 9 часа

Силите на Азербайджан продължават операцията си, целяща да възстанови пълния контрол на Баку над сепаратисткия регион

COVID-19: Новите случаи за последното денонощие

COVID-19: Новите случаи за последното денонощие

Теми в развитие Преди 9 часа

Делът на положителните тестове е 18,39%