Уиткоф: Напълно неприемлив е отговорът на

Уиткоф: Напълно неприемлив е отговорът на "Хамас" на американското предложение за примирие

Мерц ще се срещне в четвъртък с Тръмп във Вашингтон

Мерц ще се срещне в четвъртък с Тръмп във Вашингтон

Самолет се вряза в къща в Германия - има двама загинали

Самолет се вряза в къща в Германия - има двама загинали

Русия се похвали с нов успех в Сумска област

Русия се похвали с нов успех в Сумска област

"Хамас" върна отговор на американското предложение за примирие

Светът реагира на акта на анексиране на украински територии от Русия

О рганизацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ) обяви, че анексирането на четири украински области от Русия е незаконно и нарушава международното право:

„Незаконното анексиране на суверенна украинска територия, обявено днес от руския президент Владимир Путин, е неприемливо. То отрича принципа на териториалната цялост, който е в основата на принципите на ОССЕ и на международния ред”.

„Обявената днес стъпка е грубо нарушение на основните норми на международното право, принципите на ОССЕ и Устава на ООН. Това е нарушение на ангажиментите, с които са се съгласили всички участващи държави”, посочват от ОССЕ.

Путин: Русия е велика хилядолетна държава, страна на цивилизацията

Организацията призова Русия да изтегли войските си от зоната на военните действия и също така потвърди „ангажимента си към независимостта, суверенитета и териториалната цялост на Украйна в рамките на нейните международно признати граници”.

НАТО също обяви, че не признава акта на анексиране.

„НАТО отхвърля заграбването на земя от Путин”, заяви генералният секретар на алианса Йенс Столтенберг

„Присъединяването на Донецка, Луганска, Запорожска и Херсонска област към Русия не променя решимостта на НАТО да подкрепя Украйна”, подчерта Столтенберг.

Министрите на външните работи на страните от Г-7 обяявиха, че никога няма да признаят присъединяването на украински територии към Русия и призоваха Кремъл да изтегли всички свои войски и военно оборудване от Украйна.

В отговор на анексирането страните от Г-7 възнамеряват да наложат нови икономически санкции на Русия, насочени срещу онези държави и лица, които подкрепят руския акт.

САЩ обявиха нов пакет от санкции срещу Русия, който засяха членовете на Държавната дума и на Съвета на федерацията, семействата на министърът на отбраната Сергей Шойгу, зам.-председателят на Съвета за сигурност Дмитрий Медведев, премиерът Михаил Мишустин, кметът на Москва Сергей Собянин и губернатора на Санкт Петербург Александър Беглов.

Компании, базирани в Русия, Китай, Армения и Беларус, също са обект на новите антируски санкции.

САЩ налагат санкции и на ръководителя на руската Централна банка Елвира Набиулина.

Държавният департамент налага визови ограничения на 910 лица, включително военни от Русия и Беларус.

Министерството на търговията на САЩ добави 57 юридически лица към черния си списък заради нарушения на експортния контрол от страна на Русия.

В общия списък на санкциите от днес са включени АО "Научно-технически център за радиоелектронна борба", ЗАО "Модул", ООО "Новострийм", "Радиоавионика", ОАО "Светлогорскхимволокно" и други.

Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на финансирането на американското правителство до 16 декември 2022 г., който включва 12,4 млрд. долара допълнителна помощ за Украйна.

Зеленски: Ще искаме присъединяване към НАТО

От своя страна украинският президент Володимир Зеленски обяви нови санкции срещу руски граждани и юридически лица, като призова Върховната рада да приеме закон за опростяване на процедурата за национализация на руски активи.

„Днес Съветът за национална сигурност и отбрана на Украйна взе решение да наложи санкции срещу значими руски физически и юридически лица, които не са намерили смелост да се застъпят за човечеството и международното право, или тези, които по някакъв начин са замесени в агресивни стъпки срещу Украйна и общността на демократичните нации. На следващото заседание на Върховната рада на Украйна ще бъде разгледан проектозакон за национализация на всички руски активи, който трябва значително да опрости тази процедура”, заяви Зеленски.

Посланикът на Русия в Обединеното кралство Андрей Келин беше извикан в Министерството на външните работи във връзка с присъединяването на Донецката и Луганската народни републики, Запорожската и Херсонската област към Русия.

„Външният министър Джеймс Клевърли нареди руският посланик Андрей Келин да бъде извикан в министерството, за да изрази категоричен протест срещу незаконното анексиране на суверенна украинска територия", заявиха от британското МВнР.

Песков: Ударите по новите територии ще се приемат като агресия срещу Русия

Великобритания и Канада обявиха, че разширяват санкциите си срещу Русия.

Великобритания налага забрана върху износа за Русия на около 700 стоки, важни за руската икономика, а също и върху достъпа до услугите на британските инженерни, архитектурни, одиторски, правни, рекламни и ИТ фирми.

Канадските власти също разшириха списъка със санкции срещу Русия, като добавиха в тях 43 души, включително членове на семействата на Дмитрий Песков, Игор Шувалов и Сергей Чемезов.

На интервю за работа: - Пиете ли? - О, не, въобще не мога да понасям миризмата на алкохол! - Изглежда не сте готови да работите…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кличко ще получи германска награда за човешки права

Кличко ще получи германска награда за човешки права

Свят Преди 33 минути

Церемонията ще се проведе във Франкфурт

Прабаба завърши колеж на 90 години

Прабаба завърши колеж на 90 години

Любопитно Преди 1 час

Ернандес, която е и най-възрастната дипломантка от випуск 2025 г., се записва в колежа по време на пандемията COVID-19

<p>Свръхмасивна черна дупка изстрелва газови &bdquo;куршуми&ldquo;&nbsp;</p>

Свръхмасивна черна дупка изстрелва газови „куршуми“ - невиждано досега

Любопитно Преди 2 часа

Екипът твърди, че енергията, която се носи от „куршумите“ на вятъра, е много по-голяма от очакваното

Протести в 32 града в Сърбия, блокади в Белград

Протести в 32 града в Сърбия, блокади в Белград

Свят Преди 3 часа

В сръбската столица в събота имаше демонстрация с искане за предсрочни парламентарни избори

Отбелязваме Международния ден на детето

Отбелязваме Международния ден на детето

Любопитно Преди 4 часа

Празникът се чества за първи път през 1950 г.

Магнитна буря удря Земята

Магнитна буря удря Земята

Любопитно Преди 4 часа

Причина за смущението е мощно изхвърляне на материал от короната на слънцето, наблюдавано в последния ден на май

Почитаме паметта на светец, покровител на всички, които търсят истината

Почитаме паметта на светец, покровител на всички, които търсят истината

Любопитно Преди 4 часа

Днес отбелязваме и седмата неделя след Пасха на светите отци от Първия вселенски събор

Белият дом оттегля номинацията на Джаред Айзъкман за шеф на НАСА

Белият дом оттегля номинацията на Джаред Айзъкман за шеф на НАСА

Свят Преди 4 часа

Тръмп скоро ще обяви нов кандидат

Втори тур на президентските избори в Полша

Втори тур на президентските избори в Полша

Свят Преди 4 часа

Резултатът ще определи дали страната ще затвърди проевропейската си позиция или ще се обърне към национализъм в стила на Тръмп

Кафето ви може дори да не се нуждае от кофеин, за да ви събуди

Кафето ви може дори да не се нуждае от кофеин, за да ви събуди

Любопитно Преди 4 часа

Каква е причината четете в следващите редове

<p>Френският художник от XVIII век, превърнал автопортрета в комедия (СНИМКИ)</p>

Жозеф Дюкрю: Френският художник от XVIII век, превърнал автопортрета в комедия

Любопитно Преди 5 часа

За разлика от скованите, формални портрети, типични за неговото време, творчеството на Дюкрю се откроява с преувеличени мимики и игриви жестове

<p>Атмосферата на Марс изчезва пред очите ни &ndash; учени разкриват как</p>

Учени за първи път заснеха как атмосферата на Марс буквално изчезва в Космоса

Любопитно Преди 5 часа

Според изследователите това е важна част от пъзела как Марс е загубил както атмосферата, така и водата си

Кой ще получи вашите „цифрови останки“, когато умрете?

Кой ще получи вашите „цифрови останки“, когато умрете?

Любопитно Преди 5 часа

Цифровото наследство е все по-сложно и се развива

В бъдеще дните на Земята може да продължат 25 часа

В бъдеще дните на Земята може да продължат 25 часа

Любопитно Преди 5 часа

24-часовото денонощие, с което сме свикнали, може да не остане същото завинаги

Слънце и летни температури в първия ден на юни, но следобед – гръмотевици

Слънце и летни температури в първия ден на юни, но следобед – гръмотевици

България Преди 5 часа

Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, в София – около 24°