П ринц Хари и Меган Маркъл публикуваха прочувствено изявление за войната между Израел и Хамас. Херцогът и херцогинята на Съсекс потвърдиха, че застават срещу "всички актове на тероризъм и бруталност" в изявление, публикувано на уебсайта на двойката Archewell, което идва, след като бяха видени в Ню Йорк с конвой от седем автомобила за публична изява на събитие за психично здраве.

Под заглавие "С натежали сърца" изявлението на техния уебсайт гласи: "Във фондация "Аркуел", заедно с принц Хари и Меган, херцогът и херцогинята на Съсекс, се противопоставяме на всички актове на тероризъм и жестокост. Подкрепяме нашите партньори и организации на фронтовата линия в Израел, за да осигурим необходимата спешна помощ и да помогнем на всички невинни жертви на това безсъвестно ниво на човешко страдание."

Омид Скоуби, един от авторите, които стоят зад биографичната книга на принц Хари и Меган Маркъл "Finding Freedom" (Намиране на свободата), уведоми феновете и последователите на двойката, когато сподели скрийншот на изявлението в Twitter, сега известен като X. Заедно със скрийншот Омид написа "Фондация "Аркуел", принц Хари и херцогиня Меган снощи публикуваха кратко изявление относно войната между Израел и Хамас".

В знак на солидарност: Емблематични сгради бяха осветени с израелското знаме

Феновете реагираха на изявлението на двойката, като един човек написа: "Страхотно изявление. Категорично осъжда всички актове на тероризъм и бруталност категорично и без етикети. Подсилва действията, които Аршуел ще предприеме в подкрепа на усилията за мир, за да могат всички невинни, засегнати от този исторически конфликт, да намерят помощ."

Това изявление и проява на солидарност идват на фона на войната, която е отнела живота на най-малко 2300 души и от двете страни. То идва, след като крал Чарлз предложи "мисли и молитви" за хората, въвлечени в конфликта, "особено за тези, които са загубили близки". Бъкингамският дворец заяви: "Негово Величество е потресен от варварските терористични актове в Израел и ги осъжда."

Принц Уилям и Кейт също осъдиха нападението на Хамас. Дворецът Кенсингтън заяви: "Принцът и принцесата на Уелс са дълбоко разстроени от опустошителните събития, които се случиха."

Изявлението на Уелс продължава: "Ужасите, причинени от терористичната атака на Хамас срещу Израел, са ужасяващи; те напълно ги осъждат. Тъй като Израел упражнява правото си на самозащита, всички израелци и палестинци ще продължат да бъдат преследвани от скръб, страх и гняв и в бъдеще.

"Техни кралски височества пазят в сърцата и умовете си всички жертви, техните семейства и приятели. Тези, с които принцът на Уелс се срещна през 2018 г., в огромната си част споделят обща надежда - тази за по-добро бъдеще."

Разруха и болка: Войната между "Хамас" и Израел

Изявлението завършва: "В разгара на такова ужасно страдание принцът и принцесата продължават да споделят тази надежда безрезервно."

Всички последни новини, новини за шоубизнеса, начина на живот и спорта, поднесени от нашия отдаден американски екип.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зимна буря удари Швеция: Мъж загина, 40 000 домакинства са без ток

Зимна буря удари Швеция: Мъж загина, 40 000 домакинства са без ток

Свят Преди 5 часа

Студеното време също така е причинило широко разпространени транспортни проблеми

Путин посети команден пункт на руските сили в Украйна

Путин посети команден пункт на руските сили в Украйна

Свят Преди 7 часа

По време на срещата на Путин е било докладвано, че руските сили са установили контрол над градовете Гуляйполе в Запорожска област и Мирноград в Донецка област

„Хотелът на обречеността“ в Пхенян планира да отвори врати след 4 десетилетия

„Хотелът на обречеността“ в Пхенян планира да отвори врати след 4 десетилетия

Любопитно Преди 10 часа

Хотел „Рюгьонг“ в Пхенян е най-високата сграда в Северна Корея – 150 етажа и 330 метра височина, а пирамидалната му форма е позната на целия свят като символ на незавършените амбиции на страната

Столична община удължи договорите за чистота в девет района

Столична община удължи договорите за чистота в девет района

България Преди 10 часа

"Поредният заявен „апокалипсис“ се отлага", написа кметът на София във Facebook

Изненадващи факти за Коледа, които ще променят представата ви за празника

Изненадващи факти за Коледа, които ще променят представата ви за празника

Любопитно Преди 10 часа

Коледа крие много изненади: от езическите корени на елхата и имела, през забраната ѝ в Англия и месните пайове с кайма, до факта, че Дядо Коледа не е червен заради Coca-Cola, а Jingle Bells не е коледна песен и звучи от космоса

Тайната на Бари: Къде е погребан истинският Дядо Коледа

Тайната на Бари: Къде е погребан истинският Дядо Коледа

Любопитно Преди 10 часа

Град Бари претендира, че останките на брадатия старец са били погребани под църквата, която носи неговото име

Смяна на личен лекар през декември – НЗОК разяснява процедурите и здравните ни права

Смяна на личен лекар през декември – НЗОК разяснява процедурите и здравните ни права

България Преди 11 часа

Експерт от НЗОК разяснява за смяната на личен лекар, направленията и таксите

Исторически рекорди за златото – какво следва през 2026 г.?

Исторически рекорди за златото – какво следва през 2026 г.?

Свят Преди 11 часа

Цената на благородния метал се повиши с повече от две трети и общо 52 пъти обнови историческия си максимум, като стойността за първи път надхвърли границата от 4500 долара

Швейцария не може да се отбранява сама, предупреди ген. Зюсли

Швейцария не може да се отбранява сама, предупреди ген. Зюсли

Свят Преди 11 часа

Началникът на националните въоръжени сили на Швейцария заяви, че страната е готова за нападения срещу критичната си инфраструктура и за кибератаки

Русия удължи забраната за износ на бензин и дизел до 2026 г.

Русия удължи забраната за износ на бензин и дизел до 2026 г.

Свят Преди 11 часа

Временната забрана за износ на автомобилен бензин извън страната се удължава до 28 февруари 2026 г. включително

Боровец откри зимния сезон със светлинно и факелно шоу (СНИМКИ)

Боровец откри зимния сезон със светлинно и факелно шоу (СНИМКИ)

България Преди 11 часа

Тази година цената на дневната карта за възрастни е около 105 лева, младежката - 85, а детската - около 63

Почина Деян Кюранов – емблема на гражданското общество

Почина Деян Кюранов – емблема на гражданското общество

България Преди 12 часа

Деян Кюранов беше съосновател на Екогласност“ и СДС

<p>Ройтерс разкри къде Русия крие най-мощното си оръжие</p>

Ройтерс разкри къде Русия крие най-мощното си оръжие

Свят Преди 13 часа

Разполагането на „Орешник“ идва седмици преди изтичането на договора New START от 2010 г. - последното споразумение между САЩ и Русия, ограничаващо стратегическите ядрени оръжия на двете най-големи ядрени сили