З аместник-председателят на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев определи сегашната политика на ЕС по отношение на Русия като "отвратителен коктейл" от грубост, инфантилност и глупост, съобщи ТАСС.

Медведев: Русия ще постигне всичките си цели, ще има мир с Украйна, но по нашите условия

"Цялата сегашна политика на европейците по отношение на Русия е отвратителен коктейл от високомерна грубост, тийнейджърска инфантилност и примитивна глупост", заяви той днес в канала си в Telegram.

Бившият президент и премиер на Русия каза, че Европа "обяви намерението си сурово да накаже Русия за желанието ѝ да защити страдащите хора и да гарантира своите дългосрочни интереси".

По думите му тя е решила "да разбие на парчета руската икономика, да я лиши от парите от износа на енергия, наложи тотални санкции върху всичко, което гори".

"Няма значение, че в Европа има огромна промишленост, развито селско стопанство, а гражданите на ЕС искат да живеят в топли жилища с вода. Главното е руснаците да страдат", заяви Медведев.

Но европейците "се осъзнаха, спомниха си, че никой не е отменял зимата, а алтернативните доставки на газ, петрол и въглища са скъпи или просто нерелни", добави той.

Медведев обеща "Деня на страшния съд" в Украйна, ако направят това

"Осъзнаха колко трудно е да се седи на три стола. Нещо като и на Украйна помагаме, и на Русия вредим, но и нашата икономика и хора също не са ни чужди. В общи линии, не се получи добре", гласи изводът на Медведев.

По думите на заместник-председателя на руския Съвет за сигурност "жълто-небесносинята истерия" е довела само до "страх от замръзване в студените си жилища, гледайки през заскрежения прозорец към затихващото производство".

Изходът от ситуацията според "европейските умници" е в "засилване на доставките на оръжие на киевския режим" и война "до победа", отбеляза Медведев. "Да-да. Скоро ще дойдат студовете?", добави той многозначително.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пожар засегна обект на НАСА в района на Мадрид

Пожар засегна станция на НАСА в Испания, която поддържа връзка с космически сонди

Свят Преди 46 минути

Комплексът край Мадрид е част от глобална мрежа за комуникация с апарати в дълбокия Космос, а НАСА временно пренасочи дейностите към САЩ

Асен Симеонов

Варненският съд ще реши за ареста на похитителя на Наталия

България Преди 1 час

Пастрокът на детето беше задържан на 23 юли, малко след полунощ пред магазин в шуменското село Овчарово, откъдето е искал да открадне храна

Джунглата на Конго

С оранжеви устни и без палци: Откриха нов вид потайна маймуна

Любопитно Преди 2 часа

Чернокожият примат е забелязан и заснет скрит високо в короните на гъстите тропически гори в Националния парк Ломами, в централната източна част на страната

Планетата Земя

25 юли: 3 часа и 35 минути сред звездите – подвигът на Светлана Савицка

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Обрат във времето през уикенда: Лятото се завръща

Обрат във времето през уикенда: Лятото се завръща

България Преди 2 часа

Вижте прогнозата за следващите няколко дни

ЕС ще извика постоянния представител на Русия

ЕС ще извика постоянния представител на Русия

Свят Преди 10 часа

Калас добави, че ще предложи нови санкции срещу руската военна промишленост

Шофьор бяга от полицията и блъсна патрулка край Несебър

Шофьор бяга от полицията и блъсна патрулка край Несебър

България Преди 12 часа

Мъжът е бил без документи за самоличност и без шофьорска книжка

САЩ удължиха с месец срока за продажбата на активите на „Лукойл“

САЩ удължиха с месец срока за продажбата на активите на „Лукойл“

Свят Преди 12 часа

Решението бе публикувано днес от американското финансово министерство

Военният хирург д-р Георги Кесов: По-големият риск за България не е балистична ракета, а терористична атака

Военният хирург д-р Георги Кесов: По-големият риск за България не е балистична ракета, а терористична атака

България Преди 13 часа

Д-р Георги Кесов: Аз съм преживял няколко ракетни атаки, стреляха по мен от покриви

Отвлечената от пастрока си Наталия се прибра в родната си къща

Отвлечената от пастрока си Наталия се прибра в родната си къща

България Преди 14 часа

Майката: Никога не съм губила надежда и я очаквах

Катя Ивкова отхвърли критиката на опозицията за детската болница

Катя Ивкова отхвърли критиката на опозицията за детската болница

България Преди 15 часа

Ивкова: Изграждането на детската болница е сред приоритетите на правителството

Румен Радев говори за рафинерията в Бургас с министъра на енергетиката на САЩ

Румен Радев говори за рафинерията в Бургас с министъра на енергетиката на САЩ

България Преди 15 часа

Двамата обсъдиха и проекта за изграждане на нови блокове в АЕЦ „Козлодуй“ с технология от САЩ

"Прогресивна България" вкарва "Добродетели и религии" в училищата

"Прогресивна България" вкарва "Добродетели и религии" в училищата

България Преди 15 часа

Освен това взима мерки за по-доброто владеене на български език и ограничаване на агресията в училище

Камион свали един от вентилаторите в тунел "Витиня"

Камион свали един от вентилаторите в тунел "Витиня"

България Преди 16 часа

От АПИ уверяват, че конструкцията на тунела и останалата част от вентилационната система не са засегнати

<p>Майката от &bdquo;Къщата на ужасите&ldquo; с 16 деца проговори</p>

Майката от „Къщата на ужасите“ с 16 деца проговори: Не са диви животни, просто сме бедни

Свят Преди 16 часа

Адвокатът на семейството отрича децата да не могат да говорят и оправдава потресаващата мизерия с „крайна бедност“

Бил (вляво) прилича точно на Хайди с дългата си руса коса и бретон.

Невероятна прилика: Бил Каулиц от Tokio Hotel бе сбъркан със снаха си Хайди Клум

Любопитно Преди 16 часа

Фронтменът на Tokio Hotel Бил Каулиц смая феновете на червения килим, появявайки се с визия, идентична с тази на снаха му Хайди Клум. Дори актрисата София Вергара не пропусна да отбележи фрапиращата прилика между музиканта и супермодела