Р азполагане на ядрени оръжия в Полша може да доведе до тяхното използване, смята Дмитрий Медведев, заместник-председател на Съвета за сигурност на Руската федерация.

Така той коментира пред ТАСС желанието на Полша да участва в програмата на НАТО за съвместно използване на ядрени оръжия.

Зеленски нареди на военните да укрепят северната отбрана

"Като се има предвид фактът, че днес в полското ръководство се събират само патентовани изроди, искането за разполагане на ядрено оръжие в Полша заплашва само с едно. Такива оръжия ще бъдат използвани", каза Медведев и добави: "Най-накрая, за радост на всички луди, дори с разбирането, че окончателното решение ще бъде взето от сенилите отвъд океана".

Според заместник-председателя на Съвета за сигурност на Руската федерация "в това има и положителна страна".

"Всички Дудове, Моравецки, Качински и други зли духове ще изчезнат”, обясни той и подчерта: "Е, и други ще изчезнат, уви".

"Ако Русия рухне, всички ще останем под отломките, всички ще загинем"

По-рано полският премиер Матеуш Моравецки обяви искането на Варшава да се включи в програмата за така наречените съвместни ядрени мисии в НАТО, като отговор на разполагането от Русия на тактически ядрени оръжия на територията на Беларус.

Джон Кърби, координатор по стратегически комуникации в Съвета за национална сигурност на Белия дом, отказа да коментира дали САЩ обсъждат с Полша възможността за разполагане на ядрени оръжия на нейна територия.

В същото време Кърби подчерта, че САЩ не виждат никакво намерение Русия да използва ядрено оръжие във връзка с украинската криза.

Москва предаде на Минск ракетната система "Искандер", която може да бъде носител на ядрено оръжие, и съдейства за преустройството на беларуските самолети, така че да имат възможност да използват специални боеприпаси.

На 16 юни Путин отбеляза, че първите руски ядрени бойни глави са доставени в Беларус, цялата партида ще пристигне преди края на годината.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Унгария: Гняв и задоволство от разкритията за лукса на Орбан

Унгария: Гняв и задоволство от разкритията за лукса на Орбан

Свят Преди 8 минути

Унгария е шокирана от разточителството, а новият премиер има и много по-големи цели

Големият победител Денисиньо от Hell’s Kitchen: В кухнята съм от 8-годишен, защото нямаше къде да живея! (ВИДЕО)

Големият победител Денисиньо от Hell’s Kitchen: В кухнята съм от 8-годишен, защото нямаше къде да живея! (ВИДЕО)

Любопитно Преди 14 минути

Денисиньо влиза в разговора с огромна благодарност - не толкова за паричната награда, колкото за титлата и признанието, че е успял да стигне до самия край

САЩ: Китай настоява за свободен достъп през Ормузкия проток

САЩ: Китай настоява за свободен достъп през Ормузкия проток

Свят Преди 1 час

"Пекин ще действа прагматично, за да ограничи военната подкрепа за Иран"

След близо 30 години: САЩ готвят исторически удар срещу Раул Кастро

След близо 30 години: САЩ готвят исторически удар срещу Раул Кастро

Свят Преди 2 часа

Плановете са да бъдат повдигнати обвинения срещу кубинския лидер за свалянето на самолети през 1996 г.

Силно земетресение разтърси японския остров Иво Джима

Силно земетресение разтърси японския остров Иво Джима

Свят Преди 3 часа

Трусът е станал в 00:34 ч. местно време на дълбочина 10 км на остров Хахаджима

Тежки съдби: "Убийствата на честта" в Чечения

Тежки съдби: "Убийствата на честта" в Чечения

Свят Преди 3 часа

Северен Кавказ е сред руските региони с най-много случаи на семейно насилие - разделяне на майки от децата им, отвличания

Корупционният скандал в Украйна: Застрашен ли е Зеленски

Корупционният скандал в Украйна: Застрашен ли е Зеленски

Свят Преди 3 часа

В разгара на корупционния скандал, който предизвика политическо земетресение в Украйна, беше задържан бившият шеф на кабинета на президента Зеленски

Снимката е илюстративна

15 май: Когато Елън Чърч разби „мъжкия свят“ в небето

Любопитно Преди 3 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Топло начало на деня, след обяд се задават гръмотевици и дъжд

Топло начало на деня, след обяд се задават гръмотевици и дъжд

България Преди 3 часа

Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, в София - около 20°

Талантливият Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen

Талантливият Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 11 часа

Той грабна победата след оспорван и запомнящ се сблъсък срещу непоклатимата Спирова

Украйна разби най-голямата руска атака

Украйна разби най-голямата руска атака

Свят Преди 12 часа

95% от руските дронове са били свалени и неутрализирани

Иран пусна китайските кораби през Ормузкия проток

Иран пусна китайските кораби през Ормузкия проток

Свят Преди 13 часа

Вчера китайски супертанкер с два милиона барела иракски суров петрол премина

Приеха промените в НПК на първо четене в комисия

Приеха промените в НПК на първо четене в комисия

България Преди 13 часа

С промените се въвежда задължение за компетентните правоприлагащи органи да уведомяват относно процесуалните права

Гърция иска обяснение от Украйна за дрона край Лефкада

Гърция иска обяснение от Украйна за дрона край Лефкада

Свят Преди 14 часа

Дендиас: Не искам да си представя какво би станало, ако се беше ударил в пътнически кораб