П ловдивският апелативен съд остави в ареста четиримата, обвинени в опит за убийство по хулигански подбуди в Раднево – Калчо Иванов, Динко Асенов, Антон Иванов и Стефан Калчев Иванов, предаде агенция БГНЕС.

Адвокатът им Валентин Димитров получи отказ на всичките си предложения за нови доказателства на защитата

– да се приложат интервюта по централни телевизии на пострадалите и на кмета на Раднево, да се вземе предвид твърдението на д-р Деян Хиндаров, лицев хирург който твърди, че няма клинични данни за счупена челюст на Георги Иванов.

Той твърди, че съдът в Стара Загора изцяло е приел тезата на обвинението и че няма нито един разпитан свидетел сред ромите. Адвокатът каза още, че преди побоя има предхождащ инцидент – свада между Георги Иванов и Стефан Калчев, след което Калчев е повикал роднините си и е възникнал побоят. Това според него, атакува дефиницията за хулигански подбуди, тъй като има личен мотив.

Съдът не прие нито една от неговите тези и постанови задържане под стража, като най-тежка мярка за неотклонение,

аргументирайки се с тежкото съдебно минало на повечето от обвиняемите, наличните им характеристични данни, които сочат склонност към саморазправа.

Калчо Иванов, който според адвоката, е важен човек в обществено-политическия живот в Раднево, вече е осъждан за подобно престъпление. В момента той е в изпитателен срок на условна присъда.

Четиримата роми са привлечени като обвиняеми за опит за убийство по хулигански подбуди, след спречкване за отнето предимство в Раднево. В ареста остават 23-годишният Динко А., 39-годишният Калчо И., 21-годишният Антон И., 20-годишният и Стефан И.

По делото е установено, че на 2 май в Раднево е възникнало спречкване за отнето предимство на пътя между обвиняемия Стефан И. и пострадалия 28-годишен Г. Н. Обвиняемият Стефан И. се оплакал на баща си Калчо И. и заедно с братовчедите си Антон И. и Динко А. решили да се саморазправят.

Четиримата с автомобил започнали да търсят Г. Н. и неговите приятели, след което ги открили и преследвали до центъра на града, близо до фитнес зала. Там четиримата обвиняеми слезли от автомобила и с бухалки, пръти и други предмети се нахвърлили върху пострадалите Г.Н., 27-годишния Ж.Ж. и 28-годишния Ц.К. На Г.Н. е бил нанесен побой с бухалки и пръти в главата и тялото, Ж.Ж. е бил прободен с нож в гърба, а Ц.К. е с наранявания по главата.

Гражданите на Раднево излязоха на протест в няколко поредни дни срещу изстъпленията и безнаказаността на ромски фамилии в града. Заради напрежението там, беше изпратена жандармерия, както и беше проведена специализирана полицейска акция за осигуряване на обществения ред по време на провежданите протестни действия.

По време на един от протестите пък бяха ранени няколко полицейски служители. Тогава около 2000 души протестираха.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израел обяви повишена бойна готовност

Израел обяви повишена бойна готовност

Свят Преди 1 час

За момента все още не е взето решение за военни действия

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Свят Преди 2 часа

Вековната традиция привлича ежегодно хиляди посетители

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 5 часа

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

,

Какво да облечем за Великден 2026: 5 визии, които изглеждат скъпи и подходящи

Любопитно Преди 5 часа

Какви „визии“ изглеждат празнично, но същевременно остават удобни?

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Любопитно Преди 5 часа

Ароматът на прясно изпечен козунак е един от най-обичаните символи на Великденските празници

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

България Преди 6 часа

Цените на едро на повечето основни хранителни стоки продължават да се повишават, сочат данните на ДКСБТ

<p>Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации&nbsp;в болница &quot;Александровска&quot;</p>

Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации в нощта срещу Велика събота в болница "Александровска"

България Преди 6 часа

Донорът е 68–годишна жена от Пловдив, изпаднала в мозъчна смърт, вследствие на мозъчен кръвоизлив

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 7 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

България Преди 7 часа

Днес Българската православна църква празнува Великден – Възкресение Христово

Почина бащата на датската кралица

Почина бащата на датската кралица

Свят Преди 7 часа

Джон Далглиш Доналдсън си е отишъл от този свят на 84-годишна възраст на австралийския остров Тасмания

<p>Шега със &quot;зловещо агнешко&quot; превърна сладкарница в хит</p>

Шега със "зловещо агнешко" превърна сладкарница в Детройт в хит онлайн

Любопитно Преди 7 часа

Въпреки хумора, реакциите не са изцяло безобидни

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Любопитно Преди 8 часа

"Аз съм егоистичен човек. Не съм направил достатъчно добро", споделя актьорът пред Мариян Станков – Мон Дьо

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Свят Преди 9 часа

Властите заявиха, че нямат съмнение за връзка с тероризъм в инцидента

Снимката е илюстративна

Циклон удари Северния остров на Нова Зеландия, стотици са евакуирани

Свят Преди 9 часа

В редица региони е обявено извънредно положение, като са издадени предупреждения от най-високо „червено“ ниво

След неуспеха на преговорите: Пакистан обеща да поддържа диалога между САЩ и Иран

След неуспеха на преговорите: Пакистан обеща да поддържа диалога между САЩ и Иран

Свят Преди 10 часа

"Наложително е страните да продължат да спазват ангажимента си за прекратяване на огъня", заяви пакистанският вицепремиер и министър на външните работи Ишак Дар