„На мястото на Борисов, щях да сменя всички министри”. Това заяви пред NOVA лидерът на „Атака”, Волен Сидеров.

Партията му ще подкрепи на утрешния коалиционен съвет решението на премиера Бойко Борисов за оставките на министъра на вътрешните работи – Валентин Радев, на транспорта – Ивайло Московски и на регионалното развитие - Николай Нанков.

„Да, утре ще има съвет. Предишният беше доста драматичен. Аз тогава взех думата и направих много критични бележки”, посочи Сидеров.

Той подчерта, че направената тогава декларация от коалиционните му партньори от НФСБ е била „абсурдистка” и „тенденциозна”.

„Беше обявен премиерът като едноличен управник и едва ли не диктатор, което просто не е вярно”, посочи лидерът на „Атака”.

„Като капитан на отбора той е в правото си да сменя играчи. Важното е да се върви напред”, каза Сидеров.

„В Европа стават генерални промени”, подчерта той. „А ние тук си живеем в някаква леност и дребнотемие”.

„За първи път в Европа пристига представител на Белия дом – Стив Банън и казва, че иска да обедини националистическите партии. Термин, който беше табу до преди няколко години. Той казва, че национализмът е бъдещето на Европа. Всичко това минава край ушите ни все едно го няма”, коментира лидерът на „Атака”.

„По оставките нямаме единна позиция. Каракачанов и Симеонов смятат, че и тримата министри не трябва да подават оставки. Аз казах, че това е преценка на премиера. Той има много по-богата и пълноценна информация кого да смени. Ние ще му се доверим. На мястото на Борисов аз бих сменил абсолютно всички министри, защото нито един от тях не стана да каже, че декларацията на НФСБ е клеветническа и тенденциозна. Ние нямаме еднолично управление, нямаме нарушение на държавността. Никой не защити собственото си място в правителството”, посочи Волен Сидеров.

Той заяви, че вниманието трябва да се насочи към важни въпроси като икономиката, доходите на населението, енергийните проекти и имиграцията.

„Тези, с които утре ще се събера, са хората във властта. Те с едно движение на лоста могат насам или натам да отклонят нещата. Едни пари насам или натам”, подчерта Сидеров и поясни: „Цялата ни икономика отиде в ръцете на незнайни фирми. Управлявана е от чужди интереси. Трябва да си върнем суверенитета върху държавата”.

„Ние сме във властта да свършим важни неща, ако не ги вършим да си тръгваме. Както казва Остап Бендер: ще ставаме домоуправители”, каза Сидеров.

По думите му атаките срещу министъра на туризма Николина Ангелкова идват от кръга на издирвания за данъчни измами бизнесмен Ветко Арабаджиев, през съветници на вицепремиера Валери Симеонов.

НФСБ остава в управлението, засега

Ще има ли предсрочни избори през есента

Каракачанов: Комуникацията в коалицията буксува, какво реши НФСБ

Радев: Парламентът се превръща в Нотариат, стабилността е марш на място

Борисов поиска три оставки и ги получи

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Жива верига в "Студентски град" срещу строителство, което блокира достъпа до блок

Жива верига в "Студентски град" срещу строителство, което блокира достъпа до блок

Свят Преди 1 минута

Мирната акция включва живущи и преподаватели, които се опасяват за безопасността на блока и достъпа до него

<p>Мирът ще бъде възстановен&nbsp;- Урсула фон дер Лайен отново в Киев</p>

Урсула фон дер Лайен в Киев за четвъртата годишнина от руската офанзива

Свят Преди 1 час

Председателката на Европейската комисия засилва финансовата, военната и политическата подкрепа за Украйна, като се среща с президента Володимир Зеленски

Земетресение разтърси Тайван

Земетресение разтърси Тайван

Свят Преди 1 час

Трусът за кратко е разлюлял сгради в столицата Тайпе

<p>Сестрата на Ким Чен-ун получи огромна власт в Северна Корея</p>

Сестрата на Ким Чен-ун е повишена в ръководен пост на управляващата партия в КНДР

Свят Преди 1 час

По време на партийния конгрес Ким Чен-ун е преизбран за генерален секретар, а сестра му засилва влиянието си в управлението на страната

<p>Среща на върха&nbsp;в Женева за ядреното разоръжаване&nbsp;</p>

САЩ водят преговори с Русия и Китай за нов международен договор за ядрените оръжия

Свят Преди 1 час

Преговорите в Женева целят да разширят контрола над ядрените арсенали след изтичането на договора „Нов СТАРТ“

<p>Военен хеликоптер катастрофира&nbsp;в Перу - няма оцелели на борда</p>

15 загинали при падане на военен хеликоптер в Перу

Свят Преди 1 час

Трагичният инцидент включва четирима членове на екипажа и 11 пътници, сред които седем непълнолетни

Иво Димчев с първа победа в “Като две капки вода”

Иво Димчев с първа победа в “Като две капки вода”

Любопитно Преди 1 час

Артистът спечели сърцата на всички с образа на Едит Пиаф

<p>МО обяви колко пакета помощ за Украйна са изпратени от началото на войната</p>

България е предоставила 13 пакета военна и хуманитарна помощ за Украйна

България Преди 2 часа

Министерството на отбраната разкри броя на пакетите от началото на войната, като съдържанието остава класифицирано

<p>&quot;Купувачо, бъди нащрек!&quot;&nbsp;- нова търговска офанзива на&nbsp;Тръмп</p>

"Купувачо, бъди нащрек!" - Тръмп заплаши с по-високи мита след решение на Върховния съд на САЩ

Свят Преди 2 часа

Президентът предупреди, че ще използва други търговски закони, ако партньорите нарушат договореностите.

<p>Тръмп: Аз решавам за Иран - войната може да бъде &quot;лесно спечелена&quot;</p>

Президентът на САЩ отрече твърдения за разкол с военните по темата Иран

Свят Преди 3 часа

Според Тръмп генерал Дан Кейн не е възразявал срещу евентуални действия

<p>Експлозия в открито море - Вашингтон удари по трафикантите</p>

Видео показва експлозия на лодка след удар на САЩ в Карибско море

Свят Преди 3 часа

Операцията предизвика нови критики заради действия в международни води

Родени гении: Три зодии с изключителен ум и шесто чувство

Родени гении: Три зодии с изключителен ум и шесто чувство

Любопитно Преди 3 часа

Тези зодиакални знаци съчетават проницателност и интуиция, което води до мъдри инстинкти, духовни прозрения, находчиво решаване на проблеми и силни аури

Свети Йоан Кръстител

Днес е празник! Не пипайте нож или ножица

България Преди 3 часа

Православната църква празнува първото и второто намиране на главата на Йоан Кръстител