Р окерите „Нощни вълци“ пристигнаха в Бургас тази сутрин, а при посрещането им се стигна до сблъсъци между техни посрещачи и противници на посещението им.

Самите „Нощни вълци“ заявиха за „Здравей, България“ по Нова ТВ, че посещението им няма общо с политиката. „При нас те идват като мотористи, а не като посланици на Путин, както ги наричат“, казаха и техните домакини от бургаския клуб „Black Sea Hooligans“.

Сериозен спор „за“ и „против“ посещението на руските мотористи у нас

се разрази и в студиото на предаването, където се сблъскаха двете гледни точки, изразени от Асен Генов от „Протестна мрежа“ и бившият депутат Страхил Ангелов.

„Рокерите „Нощни вълци“ са финансирани от руското разузнаване. Те имат връзки с криминалния свят и организираната престъпност в Русия“, заяви Генов.

„Не виждам какво лошо има в това, че са дошли хора с мотори, които ще преминат през България“, контрира го бившият депутат Страхил Ангелов.

Чуйте целия спор между двамата във видеото:

Малко по-късно в. „24 часа“ съобщи за сблъсък между привърженици на „Нощни вълци“ и техни опоненти. За инцидента е информирал Димитър Коларов от мотоклуб „Велика България“.

Според него на бензиностанция на изхода на Бургас е станал

сблъсък между представители на Български воински съюз „Васил Левски“ и протестиращи срещу „вълците“ украинци,

заради който е извикана полиция. От воинския съюз искали да посрещнат руснаците, когато според тях били нападнати от русофобите. 

;

От полицията потвърдиха за инцидента и съобщиха, че са задържали петима украински граждани, които в момента дават показания в Пето районно управление. Този инцидент се случва

в деня, в който на посещение в България идва президентът на Украйна Петро Порошенко.

На изхода на Бургас се е събрала малка група противници на „Нощните вълци“. „Ние смятаме, че те са свързани с политиката на Путин, свързани са с руските служби и този поход е целенасочено организиран“, каза млада жена, която се представи като Тата Тарасова от Литва, която от няколко години живее в Бургас.

„Нощните вълци“, известни и като „Рокерите на Путин“, са създадени като мото клуб в последните години на Съветския съюз. При преминаването им през Чехия те бяха освиркани от недоволни граждани, които не искаха да ги допуснат. По подобен начин ги посрещнаха и в Германия, а в Полша изобщо не можаха да преминат границата.

Те ще преминат през България в рамките на мото похода си „Славянски свят 2016”. Плановете им включват посещения на връх „Шипка”, Троянския и Рилския манастир, както и Плевен.

Кои са "опълченците" от войнския съюз, както самите те се определят

Красимир Симеонов, член на организацията, напомняща паравоенно формирование, обяснява, че иска да освободи "отечеството от подставените лица и агенти на чужди държави и служби, заложени в държавното управление и сред партийните елити. От крадците с партийни значки по „високите етажи”, както и от чуждата военно-политическа и финансово-икономическа окупация на страната".

От организацията се обявяват за освобождаване на отечеството от всяко иго. В същото време набират и средства за издръжката си. 

За днешния бой от формированието твърдят, че провокаторите са група агенти

от украинските спецслужби, които са нападнали петима български мъже, жени и една баба, събрали се да приветстват "нощните вълци". 

Сериозна дискусия за посещението им се разрази и в социалните мрежи.

Николай Ненчев дори написа: Създаването на паравоенни формирования е престъпление!

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Свят Преди 5 часа

Хокинг е бил сред 21 учени, посетили частния остров на Епстийн

Ескалация, Куба уби четири души в лодка от САЩ

Ескалация, Куба уби четири души в лодка от САЩ

Свят Преди 5 часа

Шестима други са били ранени

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

Свят Преди 8 часа

Особен фокус е поставен върху кораби, действащи „като част от сенчестия флот на Иран“

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

България Преди 8 часа

Според решението на съда заповедта била написана неправилно

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Свят Преди 8 часа

Подаденото уведомление се основава на спогодбата между Швейцарската конфедерация и Република България

Русия обяви за терористична, организация в България

Русия обяви за терористична, организация в България

Свят Преди 9 часа

В списъка са включени и четири физически лица

Сцена от филма „Бащата знае най-добре“

Почина Лорън Чейпън, чийто живот бе разпънат между холивудската слава и истинския ад

Свят Преди 9 часа

Детето-звезда от „Баща знае най-добре“ си отиде на 80 години, оставяйки след себе си спомена за една бляскава кариера и поразяваща лична изповед за насилие

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Свят Преди 9 часа

Орбан: Те правят това, за да свалят нашето правителство

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Свят Преди 9 часа

Мадяр: Насажда омраза и да обременява страната с едни от най-високите данъци в Европа

<p>Правителството одобри до 900 млн. евро разходи за февруари</p>

Служебното правителство одобри до 900 млн. евро разходи за февруари

България Преди 10 часа

Днес кабинетът "Гюров" одобри промени на удължителния закон за бюджета

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Любопитно Преди 10 часа

Според обявата за свободната позиция, ролята е на пълен работен ден и включва „генериране на идеи и предоставяне на креативно, интегрирано дигитално разказване на истории, което представя работата на техните кралски височества пред онлайн аудитория“

<p>Рашков: Не съм си платил фишовете, защото не са ми връчени</p>

Главният секретар на МВР: Не съм си платил фишовете, защото не са ми връчени

България Преди 10 часа

Рашков: Категорично отхвърлям всички т.нар. мотиви, с които бе поискано отстраняването ми

Археолози разкриха тайната на черните зъби: Защо скелет на 2000 години преобъръща представите за красота?

Археолози разкриха тайната на черните зъби: Защо скелет на 2000 години преобъръща представите за красота?

Любопитно Преди 10 часа

Учени доказаха, че мистериозната козметична процедура е била символ на красота във Виетнам още преди 2000 години

Интензивен, пулсиращ и безкомпромисен: Benjiiiiiiiiiiiiii и Eva Lea с новия хит "Low"

Интензивен, пулсиращ и безкомпромисен: Benjiiiiiiiiiiiiii и Eva Lea с новия хит "Low"

Любопитно Преди 10 часа

"Low" притежава онази рядка комбинация от силна продукция, ясна концепция и естествена химия между изпълнителите, която кара слушателя да натисне бутона Replay

A$AP Rocky изненада Риана с незабравимо парти за 38-ия ѝ рожден ден

A$AP Rocky изненада Риана с незабравимо парти за 38-ия ѝ рожден ден

Любопитно Преди 11 часа

A$AP Rocky организира грандиозно парти изненада за 38-ия рожден ден на Риана в Giorgio Baldi, а влиятелната двойка продължава да гради щастливо семейство с трите си деца