"С този лобистки закон, както го наричат дори в самото коалиционно управление казват, че е писан от някоя от големите централи на големите компании, които оперират у нас. Този закон е насочен към събарянето на малкия и средния бизнес, в крайна сметка и срещу целия български народ, защото ще доведе до рязкото поскъпване на цените на горивата".

Така лидерът на партия "Воля" Веселин Марешки коментира в студиото на "Здравей, България" приетия закон за горивата, който разедини "Обединените патриоти". 

Конфликт между Валери Симеонов и Волен Сидеров

Преди няколко дни от формацията на вицепремиера Валери Симеонов се разграничиха от "Атака" и лидера й Волен Сидеров, който по-рано бе съобщил, че коалиционните партньори – ГЕРБ, НФСВ, ВМРО и Атака са се споразумели по всички спорни текстове около поправките в Закона за горивата.

Валери Симеонов нарече част от поправките лобистки и обвини един от вносителите на законопроекта – депутата от ВМРО Емил Димитров–Ревизоро, че промените ще превизвикат фалит на по-малките търговци в бранша.

"С този и поредните няколко гафа, които направиха от ВМРО и лично г-н Каракачанов, покориха нови върхове и направиха голям шлем от гафове”, коментира Марешки.  

По думите му неслучайно "някой се е сетил да прави такъв лобистки закон".

"Най-вероятно, който е трябвало е платил на когото е трябвало за този закон”, каза Марешки. Той изрази мнение, че не е трудно да се хванат хората зад това при желание от страна на службите.

Лидерът на "Воля" заяви, че партията е подкрепила проектозакона, защото малките фирми всеки ден им пишат. Бизнесмените "усетили, че той е правилният човек" и поискали заедно да се борят срещу системата.

"Сега трябва на хората да им се качат цените на горивата, за да видят, че когато някой прави някаква саможертва и се бори за техния интерес, трябва да се обединяват около него, а не да подкрепят партии, които постоянно ги ограбват и вкарват лобистки закони”, каза Марешки.

Все пак той призна:

"От една страна като голям в бранша имам интерес малките да бъдат смазани. От друга страна като гражданин, който иска държавата да се развива, искам малките да ги има, за да има конкуренция. За да не ме обвинят в конфликт на интереси, ние го подкрепихме този закон, защото не искаме да има сив сектор”, подчерта политикът.

Веселин Марешки също давал заявки на бизнесмените, че ако на следващите избори неговата партия спечели и участва в управлението, ще отмени закона за горивата, ще махне парите, които се дават за армията, ще премахне фирмата на заместник-социалния министър Султанка Петрова.

"Султанка е една пионка в системата Каракачанов и ВМРО. В момента във ВМРО се вкарват всички най-тежки и лобистки закони в държавата. ВМРО е троянският кон на ДПС в т.нар. патриотична коалиция. Те ще разбият чрез него т.нар. патриоти. Той беше при Бареков, сега го пратиха при Волен и Валери, след това ще го дръпнат и пратят при някой друг”, каза Марешки.

На въпроса дали "Воля" би влязла в коалиционното управление на мястото на ВМРО, Марешки бе категоричен:

"Воля" е много по-голяма от ВМРО. На всички избори, на които сме се явявали, сме ги побеждавали. Няма как да сравняваме”, каза Марешки.

И допълни, че военният министър Красимир Каракачанов първо да се яви на избори, да спечели, да получи подкрепа на българския народ повече от 1%.

"Защото те повече от 1% не са взимали освен с Бареков”, заяви той и добави, че партията му няма да замества никой друг.

Парламентът реши за правителството на Борисов

Откриха мъртъв охранител в бившия Партиен дом

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Най-голямото дарение за участник в изборите е 20 000 евро

Най-голямото дарение за участник в изборите е 20 000 евро

Свят Преди 6 минути

Информацията за дарителите се публикува в реално време в регистъра на Сметната палата

.

С мускетно гюле в ребрата: Откриха гроба на истинския д'Артанян под църковен олтар

Любопитно Преди 6 минути

Учени откриха скелет с мускетно гюле в ребрата, който вероятно принадлежи на Шарл дьо Бац – реалната личност, вдъхновила легендарния мускетар на Александър Дюма

Ще почиват ли учениците на 20 април? Синдикат „Образование“ срещу заповед на МОН

Ще почиват ли учениците на 20 април? Синдикат „Образование“ срещу заповед на МОН

България Преди 26 минути

Близо 50% от учителите, служителите и директорите ще участват в изборния процес в една или друга форма

Снимката е илюстративна

Червен код и ураганни ветрове: Зимна блокада скова Хърватия, спряха кораби и затвориха магистрали

Свят Преди 42 минути

Властите в Хърватия издадоха най-висока степен на предупреждение за Риека и Госпич поради обилни снеговалежи и бурни ветрове. Ключови магистрали са затворени за камиони, а десетки фериботни линии до островите са спрени заради ураганни пориви

<p>Гюров: МС подготвя мерки, които да не застрашават фискалната сигурност и да дадат спокойствие</p>

Андрей Гюров: МС подготвя мерки, които да не застрашават фискалната сигурност и да дадат спокойствие

България Преди 45 минути

Работим с ограничени възможности заради удължителния бюджет, но за нас това не е оправдание, а стимул да направим повече, каза той

<p>Преговорите за Украйна буксуват</p>

Финландия: Преговорите за Украйна буксуват

Свят Преди 1 час

Украйна изпрати своя делегация в САЩ през уикенда с цел да даде нов импулс на преговорния процес, но засега тази инициатива не е дала непосредствени резултати

Бивша медицинска сестра оглави Англиканската църква като първата жена архиепископ

Бивша медицинска сестра оглави Англиканската църква като първата жена архиепископ

Свят Преди 1 час

Бившата медицинска сестра Сара Мълали официално зае престола в Кентърбъри, поставяйки началото на нова ера за 85 милиона вярващи по света в присъствието на принц Уилям и Кейт Мидълтън

КС образува дело по искането на МС за наложените от НС мерки за горивата

КС образува дело по искането на МС за наложените от НС мерки за горивата

България Преди 1 час

То е за установяване на противоконституционност на обнародваното решение на НС от 13 март 2026 г. за предприемане на мерки срещу ценовия шок от високите цени на суровия петрол и природния газ.

Пожар горя на покрива на общината в Разград

Пожар горя на покрива на общината в Разград

България Преди 1 час

Запалила се е изолацията на покрива при изрязване на светлинното табло, което е част от ремонтните дейности, извършвани в момента в сградата, обясни кметът Добрин Добрев

<p>&bdquo;Докато дишаме, всички сме изложени на риск&ldquo;:&nbsp;&bdquo;Бялата чума&ldquo; се завръща в САЩ</p>

„Бялата чума“ се завръща в САЩ – тя е по-смъртоносна от COVID-19 и става резистентна към антибиотици

Свят Преди 1 час

„Бялата чума“, известна у нас като „жълтата гостенка“, се завръща в САЩ с над 10 000 случая за 2025 г. Лекари предупреждават, че туберкулозата е по-смъртоносна от COVID-19 и развива опасна резистентност, което прави ранното откриване критично

.

„Най-секси престъпникът“: Фенки блокираха достъпа на семейството ми в затвора

Любопитно Преди 1 час

Джеръми Мийкс, който се превърна в световна сензация след една-единствена полицейска снимка, разкри мрачната страна на внезапната слава – обсебени почитателки са заемали часовете му за посещения, оставяйки собствения му син пред вратите на затвора

Китай изстреля спътници за картографиране на Земята

Китай изстреля спътници за картографиране на Земята

Свят Преди 1 час

Сателитите „Сивей Гаоцзин-2-05“ и „Сивей Гаоцзин-2-06“ бяха изстреляни с ракета носител „Чанчжън-2D“ от космодрума Тайюан в провинция Шанси

Снимката е илюстративна

Интернет се влюби в тази глутница изгубени кучета, прибиращи се у дома. Жалко, че историята е фалшива

Свят Преди 2 часа

Досега видеото е гледано десетки милиони пъти. Интернет е очарован; и как да не бъдеш?

Опит за грабеж и кражба на автомобил в Солун завърши с арест на българин

Опит за грабеж и кражба на автомобил в Солун завърши с арест на българин

Свят Преди 2 часа

23-годишният водач на откраднатия автомобил катастрофирал в електрически стълб

Всеки втори българин е с нелекувано или неконтролирано високо кръвно налягане

Всеки втори българин е с нелекувано или неконтролирано високо кръвно налягане

България Преди 2 часа

Проф. Карамфилов и колегите му подчертават значението на придържането към медикаментозното лечение