И нцидент е станал днес във военния завод "Арсенал" в Казанлък, предаде БГНЕС.
Работник от завод „Арсенал“ е с изгаряния след трудова злополука
Производственият инцидент е станал в 17:40 часа. Мъж на 42 години е получил наранявания по главата. Той е починал в линейката на път за болницата, съобщи директорът на ОДМВР-Стара Загора старши комисар Красимир Христов.
В завода е имало силно възпламеняване, след което е последвал взрив и ударна вълна, която е съборила част от помещението, в което са се намирали работниците.
Христов посочи, че няма други пострадали при инцидента.
"Няма опасност за населението", подчерта старши комисар Христов. Той уточни, че все още не е извършен оглед: "Трябва да се изясни каква е причината за инцидента".
На място има полицейски екип. Изясняват се причините за инцидента. Започнато е досъдебно производство.
Почина работникът, пострадал при взривовете в "Арсенал"
През годините във военния завод стават редица сериозни инциденти с жертви и тежко ранени.
По-рано тази година работник получи изгаряния при трудова злополука.
През май миналата година при подобен инцидент пострада друг работник.
На 19 октомври 2022 г. при планирано унищожаване на бракувана продукция беше обгорен, а по-късно от изгарянията си почина работник.
На 4 октомври същата година взрив в "Арсенал" уби трима души.
През октомври 2018 г. взрив в завода рани 6 души.
През март същата година след взрив в "Арсенал" починаха двама души.
През май 2016 г. загина жена при взрив в завод „Арсенал“ в Мъглиж. Произшествието стана по време на пресоване на хексоген.
На 25 април същата година взрив уби двама работници, като от полицията съобщиха, че инцидентът е станал при ремонт в сграда на територията на предприятието.
През февруари 2014 година мъж загина при взрив в цех на „Арсенал“ край Мъглиж, вследствие на множествена травма с около 98% изгаряния.