С офийският районен съд прекрати за момента делото за клевета на бившия главен прокурор Иван Гешев срещу бившия правосъден министър и настоящ народен представител Атанас Славов заради изказване относно Мартин Божанов. Причината е, че Славов има депутатски имунитет.

На днешното заседание, което бе закрито за журналисти, като свидетел трябваше да се яви и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов, но той не дойде, тъй като е в планирана отдавна командировка в Перник. Като свидетел бе призована и съдия Владислава Цариградска, която също не се яви.

ВСС отказа да разгледа писмото на Славов за проверка на Сарафов и Кирилова

Златка Стефанова, адвокат на Славов, обясни пред медиите, че клиентът ѝ е поискал от съда делото да продължи, но в дейността на Народното събрание не е предвидена възможност за сваляне на депутатски имунитет по дела от частен характер, а само по такива от общ характер. 

Според нея подобна възможно може да се регламентира законово. Днес се демонстрира, че дори да желаят делото да се разгледа депутатите не могат да постигнат това, поне съдебната практика е такава, добави защитникът.

Г-н Славов не се притеснява от това дело, допълни адвокатът и обясни, че думите му относно Иван Гешев са на база изказване на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов.

Адвокат Стефанова добави още, че по делото са постъпили секретни материали от Национална служба „Охрана“ (НСО), както и отговор от Първо Районно управление на МВР в София, че при тях няма информация, подадена от охраната на Иван Гешев, че е следен.

Пред медиите Иван Гешев коментира, че „съдът прецени, че трябва да спре производството“, тъй като Атанас Славов има имунитет. 

„Има информация, потвърдена, че съм проследяван от лица, свързани с Мартин Божанов – Нотариуса. Тя е с гриф „класифицирана информация“, поради това делото беше закрито за журналисти. Толкова за това колко познавам Нотариуса и колко съм свързан с него“, каза Гешев. По думите му НСО са потвърдили конкретната информация, както и е приложена справка на служител на МВР към онзи момент.

Гешев добави, че е бил следен в периода, когато е бил заместник-главен прокурор. 

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Украйна удари два танкера в Азовско море

Украйна удари два танкера в Азовско море

Свят Преди 7 часа

Всеки от тези плавателни съдове е транспортирал по около 7000 тона гориво

Измамници източили 4 млн. евро към сметка в България от гръцка компания

Измамници източили 4 млн. евро към сметка в България от гръцка компания

Свят Преди 8 часа

Двамата чуждестранни граждани вече са идентифицирани

Шестима ученици готвили атентат в Белгия

Шестима ученици готвили атентат в Белгия

Свят Преди 10 часа

Според белгийските служби за сигурност в случая са били пресечени сериозни намерения

Москва привика шведския посланик

Москва привика шведския посланик

Свят Преди 11 часа

Русия: Посолство в Стокхолм е било "атакувано" от два дрона

Тръмп призна, че е говорил с Инфантино за Балогун

Тръмп призна, че е говорил с Инфантино за Балогун

Свят Преди 12 часа

Тръмп: Това беше правилното решение

Италия отговори на атаката на Тръмп: Хората идват и си отиват

Италия отговори на атаката на Тръмп: Хората идват и си отиват

Свят Преди 12 часа

Таяни посочи, че е „сигурен, че трансатлантическите отношения надхвърлят отделни коментари“

Доц. д-р Койчо Коев е новият ветеринарен санитарен инспектор на България

Доц. д-р Койчо Коев е новият ветеринарен санитарен инспектор на България

България Преди 13 часа

Доц. д-р Койчо Коев има дългогодишен професионален и академичен опит

„Хамас“ официално разпусна правителството си в Газа

„Хамас“ официално разпусна правителството си в Газа

Свят Преди 13 часа

Властта поема Националният комитет за управление на Газа

Снимката е илюстративна

ЕС призова за „феърплей“, след като намесата на Тръмп за червения картон разтърси Световното

Свят Преди 13 часа

Брюксел излезе с остра позиция срещу ФИФА след скандалното анулиране на червения картон на Фоларин Балогун. Еврокомисарят по спорта предупреди, че натискът от Доналд Тръмп превръща Световното първенство в политическо оръжие.

Смениха ръководството на „Български ВиК холдинг“

Смениха ръководството на „Български ВиК холдинг“

България Преди 13 часа

Вместо от Управителен и Надзорен съвет както досега, компанията ще се ръководи от Съвет на директорите

„Лицето на една война, която уж не е за жени“: Историите на украинките, които воюват на фронтовата линия

„Лицето на една война, която уж не е за жени“: Историите на украинките, които воюват на фронтовата линия

Свят Преди 13 часа

Въпреки равните права по закон много военнослужещи разказват за дискриминация както в армията, така и след завръщането си у дома.

Реджеп Ердоган прие Румен Радев в Турция

Реджеп Ердоган прие Румен Радев в Турция

Свят Преди 13 часа

Турският президент изрази задоволство от подхода на България към турската общност

Защо много чужденци не остават да работят в Германия

Защо много чужденци не остават да работят в Германия

БезГранично Преди 13 часа

Страната полага все повече усилия да привлече чуждестранни специалисти

Обвиниха жените, пребили жестоко медицинска сестра в Разлог

Обвиниха жените, пребили жестоко медицинска сестра в Разлог

България Преди 13 часа

Медицинската сестра е получила разкъсно-контузна рана, отоци, кръвонасядания по главата и тялото, както и мозъчно сътресение