М етеорологичната есен в страната дойде в петък с преминаването на студен фронт, който донесе по-ниски температури. И тази сутрин на все още на отделни места в Източна България превалява слаб дъжд. Тези валежи постепенно ще спрат, обещава Анастасия Стойчева от НИМХ, цитирана от NOVA.

„Следобед от запад отново ще има временни увеличения на облачността. В планините и югозападната част на страната пак ще вали. Температурите ще са доста по-ниски от предишните дни. В неделя максималните няма да надхвърлят 20 градуса. Добрата новина е, че отпаднаха кодовете за опасно време”, отбеляза тя.

Засилен контрол на язовирите заради опасното време

Опасно време. Поройни дъждове, сняг в планините

Значителни валежи не очакваме,

те ще са само на отделни места в страната, без да прехвърлят обичайните количества, които обикновено имаме през есента”, каза Стойчева.

Затопляне се очаква към средата на следващата седмица, но във вторник от североизток отново в страната ще проникне сравнително хладен въздух и ще понижи температурите, така че това е денят, в който очакваме по-студено време. От сряда-четвъртък нататък с южен поток ще има ново затопляне.

Още по темата вижте във видеото горе.

Източник: iStock/Guliver Images

А какво ще е времето днес и утре?

В събота облачността ще е разкъсана, по-значителна над източните райони. Там все още ще има превалявания от дъжд, но след обяд ще спрат. Ще духа слаб, в Източна България до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са между 15 и 20 градуса.
 
Над Черноморието ще бъде облачно с валежи от дъжд, които в следобедните часове ще спират. Ще духа умерен северозападен вятър, който постепенно ще отслабва. Максималните температури ще са между 15 и 18 градуса. Температура на морската вода ще е 21-22 градуса, а вълнението на морето – около 2 бала.

Над планините облачността ще е променлива, по-често значителна, със слаби валежи от дъжд, главно в Странджа-Сакар. Ще духа до умерен, по високите и открити части силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11 градуса, на 2000 метра – около 5 градуса.

През нощта срещу

неделя

вятърът от северозапад отново ще се усили. На места от запад на изток ще превали, но впоследствие ще започне разкъсване и намаление на облачността. В неделя ще бъде ветровито, с променлива облачност, на отделни места са възможни краткотрайни превалявания. В понеделник облачността отново ще е по-често значителна и главно в Южна България в следобедните часове ще превалява. Вятърът ще се ориентира от изток-североизток.

Всичко за времето у нас и по света можете да намерите на Sinoptik.bg

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пуснаха под 200 000 франка гаранция Жак Морети

Пуснаха под 200 000 франка гаранция Жак Морети

Свят Преди 6 часа

Съпругата му Джесика Морети остава на свобода под принудителни мерки

Жалбата за сексуално насилие срещу Хулио Иглесиас беше отхвърлена

Жалбата за сексуално насилие срещу Хулио Иглесиас беше отхвърлена

Свят Преди 7 часа

Прокуратурата е прекратила разследването

Забравете Гренландия - слънчевите очила на Макрон превзеха Давос

Забравете Гренландия - слънчевите очила на Макрон превзеха Давос

Свят Преди 9 часа

Френският президент беше с авиаторски слънчеви очила, заради спукан кръвоносен съд на окото си

Тези линии между веждите издават „злодея“ във вас

Тези линии между веждите издават „злодея“ във вас

Любопитно Преди 10 часа

Така наречените и много коментирани „11 линии“, гравирани между веждите, се образуват при раздразнение, досада, гняв или дълбока концентрация

Кръвната проба на шефа на парк "Рила" - близо 3 промила алкохол

Кръвната проба на шефа на парк "Рила" - близо 3 промила алкохол

България Преди 10 часа

След инцидента директорът на парк "Рила" е хоспитализиран

Дигитален Месия или Антихрист: AI се превръща в поличба за Последните времена

Дигитален Месия или Антихрист: AI се превръща в поличба за Последните времена

Свят Преди 10 часа

„Исус се е родил от девица-майка; какво е по-девствено от компютър?“, каза Джо Роугън

Нов обрат за ужасяващата катастрофа в Испания

Нов обрат за ужасяващата катастрофа в Испания

Свят Преди 10 часа

Потресената страна търси отговори

След мащабна акция разбиха група изнудвачи в София

След мащабна акция разбиха група изнудвачи в София

България Преди 10 часа

С постановления на наблюдаващия прокурор обвиняемите са задържани за срок до 72 часа

<p>Държавата и ЕС наливат милиони за изграждане на зарядна мрежа за EV</p>

Държавата и ЕС наливат милиони за изграждане на зарядна мрежа за EV

Технологии Преди 11 часа

Днес бяха връчени първите шест договора за изграждане на бързи зарядни центрове за електромобили по ТЕН-Т мрежата