Р ано тази сутрин се е преобърнал автомобил на пътя София- Самоков. Причината вероятно е хлъзгава настилка, няма информация за загинали хора, съобщава БНТ.

В социалните мрежи

гражданите съобщават за тежка пътна обстановка на АМ „Тракия“ между Ямбол и Бургас

– платното за движение е непочистено, а снеговалежът обилен.

Сняг вали на територията на цялата Кюстендилска област, но пътищата се чистят. На терен са около 30 машини, казаха за БТА от Областното пътно управление в Кюстендил. Ограничения са въведени от страна на Република Северна Македония

на граничния пункт „Гюешево – Деве баир“, където се спират тежкотоварни камиони над 12 тона.

Почистват се частта на автомагистрала „Струма“ в областта, пътят за Рилския манастир. „Нямаме сигнали за възникнали произшествия и за закъсали камиони“, каза още дежурният в Пътното управление.

Чистят се всички пътища в Кюстендил, като е приоритет четвъртокласната пътна мрежа в общината. Нямаме сигнали за населени места без електричество, каза Ивайло Чалъков – експерт в направление „Отбранителна и мобилизационна подготовка“ към Община Кюстендил.

Проходите

Обилен снеговалеж има на прохода „Шипка“. Пътното платно е почистено и опесъчено, на място работят машини на пътноподдържащите  фирми, които са в 24-часов режим на работа, предаде агенция БГНЕС.

Снегът създаде проблем от Габровска страна, но няма ограничения в движението. На места видимостта е намалена.

През ,,Шипка“ е забранено движението на товарни автомобили над 12 тона.

Сняг вали и на Прохода на Републиката, към момента е почистен и няма затруднения при преминаването от там. Шофьорите, обаче, трябва да бъдат особено внимателни и да съобразят скоростта с метеорологичните условия.

За тежкотоварните превозни средства

движението през Айтоския проход в участъка Айтос–Ябълчево е ограничено за моторни превозни средства над 12 тона.

Обходният маршрут е през Ришкия проход, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“.

Снеговалежът през нощта в Югозападна България

наложи затварянето на прохода "Предела" за тежкотоварни автомобили.

В момента там се извършва снегопочистване. Камиони над 12 тона не се движат и по пътя за граничен пункт Станке Лисичково, тъй като машини обработват пътната настилка.

Бургас

Сняг вали в цялата област Бургас. На места пътищата се обработват, няма затворени участъци. Пътните настилки са мокри и проходими при зимни условия, съобщиха за БТА от Областното пътно управление (ОПУ) Бургас. Температурите са положителни. На терен работят 35 машини. Пътищата се обработват и опесъчават. Екипите работят превантивно, посочих от ОПУ-Бургас. Движението по автомагистрала „Тракия“ в областта се извършва без затруднения. 

Общинските системите за наблюдение на речните нива в реално време не отчитат сериозно повишаване.

Към този момент властите не съобщават за проблеми с язовирите в областта. В двата основни водоема, които се използват за питейни нужди – Камчия и Ясна поляна, се отчита повишаване на притока, но тези язовирите все още са пълни до под 50 процента от капацитета си. 

Пазарджик

Затвориха пътища в Пазарджишко заради обилния снеговалеж. Това става ясно от сводка на Агенция „Пътна инфраструктура“, цитирана от Агенция „Фокус“.

Ограничава се движението на всички моторни превозни средства по следните пътища: път ІІІ-842 Белово-Юндола, път ІІ-84 Велинград до границата с Благоевградска област и път ІІ-37 Батак – Доспат поради силен снеговалеж и заснежаване.

Дърво е паднало в района на Велинград и екип на пожарната е изпратен да разчисти. 

Смолян

Ограничава се движението на МПС с ремаркета и полуремаркета по пътищата на територията на област Смолян заради снеговалеж и снегопочистване, каза за БТА заместник областният управител Адриан Петров. Сняг вали в цялата област Смолян. Интензивен е в района на Девин, Борино и Доспат.

Новата снежна покривка е между 10 и 20 см

На терен са 43 машини, които извършват почистването на републиканската пътна мрежа.

Няма населени места без електрозахранване, посочи още Петров. Той допълни, че нощта е преминала спокойно по отношение на пожарна и аварийна безопасност. В района на Широка лъка има свлачище и движението се извършва в едната лента.

Благоевград

Снежната покривка е между 10 см. в Благоевград и 15-20 см. в по-високите части в селата – Логодаш и Селище 15 см., Цеврово – 20 см. Поетапно се чистят пътищата към селата, информира кметът на Община Благоевград Методи Байкушев в профила си във „Фейсбук“.

„В постоянен контакт съм с всички служби. Засега няма сигнали за прекъснато електрозахранване“, допълва той. Пътят до Картала се чисти и е проходим при зимни условия. Лифтът работи. 

„С комшиите почистихме тротоарите, но ще трябва поне още веднъж днес. Продължава да вали. Моля, не предприемайте излишни пътувания с автомобил, ако важни причини не го налагат. Бъдете много внимателни, когато ходите пеш“, апелира кметът на Благоевград.

Хасково

Цялата пътна мрежа в област Хасково е проходима при зимни условия. Настилките са мокри, но няма натрупване на снежна покривка или навявания, съобщиха от Областното пътно управление (ОПУ), цитирани от БТА.

Общо 35 машини в момента са ангажирани с обработването против заледяване и почистването на пътищата. Правят се обходи по потенциално проблемните места, допълниха от ОПУ.

Магистрала „Марица“ е на асфалт,

уточниха от пресцентъра на областната администрация. Към момента няма данни за населени места без ток в региона. В Хасково към 10:37 ч. снежната покривка е пет сантиметра, казаха от местната хидрометеорологична обсерватория.

Пловдив

26 разпръсквача обработват в момента основните пътни артерии в Пловдив. Поетапно до час в зимното поддържане на града ще се включат 40 снегорина, като на терен вече са 10 от тях. Първоначално ще се обработват основните пътища, след това машините ще влязат във вътрешнокварталните улици, информира директорът на ОП „Чистота“ Десислава Георгиева.

Обилният снеговалеж в Пловдив започна около 4 ч. тази сутрин.

Още снощи мостовете, надлезите и високите части на пътните артерии бяха обработени с противообледенителни материали. Екипът на ОП „Чистота“ е в режим на усилено дежурство, като служителите ръчен труд ще почистват с приоритет пространствата около спирките на масовия градски транспорт, тротоарите и пешеходните зони.

Четири машини и работници на ОП „Градини и паркове“ почистват от снега алеите в Цар-Симеоновата градина, „Лаута“, Гребната база и останалите паркове в Пловдив. Директорът на общинското предприятие Антон Георгиев заяви, че в готовност са три екипа резачи, които ще работят на терен при необходимост.

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Обвинените за смъртта на 8-годишното дете в Несебър са освободени

Обвинените за смъртта на 8-годишното дете в Несебър са освободени

Свят Преди 1 минута

Малкият Иван падна от 50 метра височина, возейки се на парасейлинг

ЮНЕСКО: Свободата на изразяване по света се е влошила

ЮНЕСКО: Свободата на изразяване по света се е влошила

Свят Преди 12 минути

Индексът на свободата на изразяване на ЮНЕСКО е спаднал с 10% между 2012 и 2024 г.

Украйна порази руска подводница, въоръжена с ракети "Калибър"

Украйна порази руска подводница, въоръжена с ракети "Калибър"

Свят Преди 54 минути

Тази подводница фигурира в кодификацията на НАТО като клас "Кило"

Украински дронове удариха руски петролни платформи и заводи

Украински дронове удариха руски петролни платформи и заводи

Свят Преди 1 час

В резултат на ударите е било повредено критично оборудване и производственият процес е бил преустановен

<p>Умеров: Реален напредък в преговорите между Украйна и САЩ</p>

Рустем Умеров: Реален напредък в мирните преговори между Украйна и САЩ в Берлин

Свят Преди 1 час

"Американският екип, воден от Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, работи изключително конструктивно", каза той

Германия и Украйна с 10-точков план за отбрана срещу Русия

Германия и Украйна с 10-точков план за отбрана срещу Русия

Свят Преди 2 часа

Европейските лидери се стремят да изпратят сигнал до президента на САЩ Доналд Тръмп, че Европа продължава да подкрепя Киев

<p>Нобелов лауреат с фрактура след тайно бягство от Венецуела&nbsp;</p>

Мария Корина Мачадо с фрактура след тайно бягство от Венецуела

Свят Преди 2 часа

Мачадо е получила фрактура на прешлен

ЕС наложи санкции срещу руския сенчест флот и свързани лица

ЕС наложи санкции срещу руския сенчест флот и свързани лица

Свят Преди 3 часа

Санкциите обхващат и 14 лица и организации, попадащи под удара на санкциите на ЕС срещу хибридни заплахи

14-годишна е ранена с нож при спречкване в гимназия в Атина

14-годишна е ранена с нож при спречкване в гимназия в Атина

Свят Преди 3 часа

Установена е и предполагаемата извършителка – момиче на 16 години, съученичка на пострадалата

Българин загина при катастрофа с мотор в Кипър

Българин загина при катастрофа с мотор в Кипър

Свят Преди 3 часа

По данни на полицията 23-годишният мъж, който се движел с мотоциклет, се е сблъскал с автомобил

"Възраждане" настояват президентът да свика КСНС

"Възраждане" настояват президентът да свика КСНС

България Преди 3 часа

Ако еврото стане национална валута на България от 1 януари 2026 г., от партията настояват БНБ да не унищожава левовите наличности

<p>&ldquo;Живея с четири поколения родственици&ldquo;: Блажко Георгиев посрещна 100-годишния си юбилей&nbsp;</p>

“Живея с четири поколения родственици“: Блажко Георгиев посрещна 100-годишния си юбилей в Дома за стари хора в Свищов

България Преди 3 часа

Блажко Стоилов Георгиев е роден на 13 декември 1925 г. в близкото до Свищов село Татари

Източник: Джъстин Трюдо харесва вниманието от връзката си с Кейти Пери

Източник: Джъстин Трюдо харесва вниманието от връзката си с Кейти Пери

Любопитно Преди 4 часа

„Връзките със звезди винаги са били част от имиджа на Трюдо“, коментира политически източник от Канада

NOVA спечели всяка от вечерите през есенния тв сезон

NOVA спечели всяка от вечерите през есенния тв сезон

Любопитно Преди 4 часа

„Игри на волята“ и „Пееш или лъжеш“ водеха с огромна преднина пред втората телевизия в класацията

Зеленски и пратеници на Тръмп обсъдиха мирния план в Берлин

Зеленски и пратеници на Тръмп обсъдиха мирния план в Берлин

Свят Преди 4 часа

Зеленски ще бъде приет от Мерц и ще разговаря с европейски лидери, включително със Стармър и Макрон