В последния месец от ПП действат правилно. Първо, Рашидов се срещна с Ердоган и темата за мигрантите беше поставена на високо ниво. След това Румен Радев също се срещна с него. Вчера в парламента имаше делегация от дипломати от Турция, като темата за вътрешна сигурност беше поставена отново. Вчера слушах Гранична полиция, които си правят звено от техници, които да минават и да си поддържат оградата. Това също е правилен подход, защото съоръжението със сигурност е поставено под огромен натиск.

Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, по време на брифинг в Ямбол.

Ананиев: Нямам нищо общо с Nexo, това е милиционерска акция "Кал и каскети"

В случая съм оптимист, поставена е темата на междудържавно отношение, и ако ГЕРБ може да се похвали с нещо, е че преди две години имаше нула миграционен натиск, като причини за това беше личната ангажираност на Урсула фон дер Лайен и лично на Ердоган.

През миналата година България загуби петима полицаи от системата на МВР.

Настимир Ананиев: Ще предприема съдебни действия срещу всеки, който ме замесва в скандали

Тази седмица парламентът прие пет закона и две решения, от които пет са внесени от ГЕРБ. Един е от ДБ, един - от ДПС. А ПП сигурно са се занимавали с криптовалутите. Това каза Делян Добрев от партията. Задължихме МС да преотвори ПВУ, за да защити ТЕЦ-овете от Маришкия басейн. Лично Асен Василев е договорил затварянето на мощностите, и ние имаме документи, на които се вижда неговият подпис, така че нека не се оправдава с някой друг, добави Добрев.

Само преди 3-4 месеца горивата по бензиностанциите бяха 3.50, а сега са с левче надолу. Приехме и закон за изземване на свръхпечалбите на Лукойл, които се натрупват заради дерогациите и руския петрол. Тази свръхпечалба ще влиза в държавен фонд за енергийна сигурност, и ще бъдат връщани на хората. От тези 2.50 лв. ще могат да се заредят още 1000 литра с лев надолу за всеки шофьор, обясни Добрев.

Биков: Да се провери дали „Продължаваме Промяната“ са финансирани от лица, свързани с NEXO

От времето, когато си замина "Промяната", бензинът спадна с левче. Итова се вижда на всяка бензиностанция. Войната в Украйна не стана по-малко кръвопролитна, но ето, горивата поевтиняха с 90 стотинки, коментира Борисов.

Законът за хората с увреждания, които протестираха, се прие с огромно мнозинство - 184 гласа "за". И това е за хората. Проект на решение за построяване на 7 и 8 блок на АЕЦ "Козлодуй", бе подкрепен от ДБ, ГЕРБ, БВ, ДПС, против бяха само ПП и "Възраждане", допълни Борисов.

Nexo определи като „срамна“ акцията на прокуратурата, ще съди България

По същество ние не харесваме нито една партия. Затова създадохме ГЕРБ. Припознали сме идеите на СДС, затова работим заедно. Срещу всяка една партия имаме критики. Но демокрацията казва: първата партия, втората партия, да създаде правителство - ще е най-стабилно. От приетите законопроекти е видна стабилна евроатлантическа конструкция - БВ, ГЕРБ, ДБ.

Вчера гледах Христо Иванов в "Панорама", който ми се стори много притеснен да носи отговорност и да е лидер на такъв процес.

Все още мандатът има шанс, ако им се даде.

Четох и Йотова какво казва - че мандатът трябва да се даде на партия, която да продължи политиката на служебното правителство. По моята логика това може да е на БСП. Произходът на мандата на Радев също е от БСП. От друга страна, Стефан Янев е бил два пъти служебен премиер на служебни правителства на президента Радев, бил е и секретар на президента преди това.

МВР и прокуратурата влязоха в офиси на столична фирма (СНИМКИ)

Не ни остава нищо друго освен да изчакаме решението на Радев в понеделник.

Ние БСП няма как да подкрепим, но уважаваме доста от политиките, които те водят - те се явиха на разговори с излъчените от нас кандидати за министри и премиер. 115 хора гласуваха за правителството ни, а не за някаква имагинерна декларация като на ПП. А декларацията на "Промяната" беше подкрепена от 53 души, 1/3 от ДБ не я подкрепиха, а и всичките от ПП дори не влязоха в залата по време на гласуването.

Победили сме БСП със 100% машинен вот, по техните правила, допълни Борисов.

Как бе избрана "Джемкорп" - фирма на приятел, за да бъде заведена в Гранитната зала на МС, и да се подпише споразумение с нея? Кой реши да даде цялата енергетика на свой приятел?

Учуден съм как 5 служителки от една фирма даряват по 20 хиляди лева за една партия? Какви са тези служителки с толкова будна гражданска съвест, дето са дали по 20 хил. лв. всяка като дарение на "Демократична България", попита Борисов /визирайки разкритията за служителки на Nexo, дарявали пари на ДБ - бел. ред./. Тази партия беше наш коалиционен партньор, някой трябва да поеме вината, че са се издигнали в политиката. Не се отричам от времето, в което сме били заедно.

Опорката от днес е "кал и каскети", и едва ли не, че ние им го причиняваме /в събота сутринта Настимир Ананиев коментира в интервю, че историята с Nexo е "кал и каскети" срещу "Продължаваме промяната"- бел. ред./. Не сме виновни ние за злоупотребите, коментира още лидерът на ГЕРБ.

Това, че в историята с Nexo са намесени и израелските служби, водещи в разследването на киберпрестъпления, значи, че се работи усилено по разследването. Но политическата новина, за това, че те са се издигнали по времето на ГЕРБ, - Христо Иванов и другите, е на ГЕРБ. Тяхната наглост е безгранична.

Втората партия подходи крайно несериозно към мандата.

Нашето желание беше мандатът да бъде връчен на "Да, България". "Възходът" също има участие в нашите гласувания. Но ще изчакаме да видим Радев на кого ще даде мандата.

Дори и да се отиде на избори, вече трябва да се мисли - или трябва да има правителство, или да има промяна на гласуванията. Може да е гръцкият вариант с бонус, който се дава на водещата партия, добави лидерът на ГЕРБ.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
След потопа: Социалният министър с тревожна равносметка за щетите

След потопа: Социалният министър с тревожна равносметка за щетите

Свят Преди 6 минути

Наталия Ефремова обяви каква помощ могат да получат засегнатите семейства

<p>Прокуратурата разследва смъртта на&nbsp;мъжа, изчезнал при наводнението край Севлиево</p>

Прокуратурата разследва смъртта на 56-годишния мъж, изчезнал при наводнението край Севлиево

България Преди 18 минути

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово

<p>Русия установи&nbsp;контрол над две села в Серезоизточна и Югоизточна Украйна</p>

Руските сили установиха контрол над две села в Серезоизточна и Югоизточна Украйна

Свят Преди 36 минути

Руските сили са свалили и три френско-британски ракети с голям обсег „Сторм Шадоу“

София - Софийски градски съд - дело срещу Мирослав Василев, прегазил полицай на пътя

Осъдиха шофьора, блъснал патрулка и убил полицай

България Преди 53 минути

Подсъдимият получи и 6-годишна забрана да сяда зад волана, но присъдата за смъртта на служителя на МВР все още не е окончателна

<p>Кой работи най-малко&nbsp;в Европа? Българите се нареждат в топ 3 по най-дълга работна седмица</p>

Евростат: България е сред шампионите по най-дълга работна седмица в целия Европейски съюз

България Преди 58 минути

Докато в Европа работните часове падат, българите се трудят средно по 38,7 часа седмично – веднага след Гърция и на светлинни години от Нидерландия

,

Синът на Анджелина и Брад изненада с шокираща визия: Нокс Джоли-Пит с яркооранжева коса

Любопитно Преди 1 час

17-годишният тийнейджър показа синини от тренировки по муай тай и демонстрира ексцентричен стил по улиците на Лос Анджелис

Бляскавата премиера на „Дъждът оставя следи” събра екипа, актьорите и звезди гости на червения килим

Бляскавата премиера на „Дъждът оставя следи” събра екипа, актьорите и звезди гости на червения килим

Любопитно Преди 1 час

Премиерният епизод на криминалната поредица ще се излъчи тази вечер от 21:00 ч. по NOVA

<p>Туск: Русия е дългосрочна заплаха за Европа и НАТО</p>

Полша и Великобритания подписват отбранително споразумение

Свят Преди 1 час

Туск заяви, че партньорството ще бъде насочено срещу руската заплаха

Възрастта, на която губим девствеността си, определя как остаряваме

Възрастта, на която губим девствеността си, определя как остаряваме

Любопитно Преди 1 час

Ново мащабно проучване на учени от университета Шандонг откри неочаквана връзка между възрастта на първия полов акт и качеството на живота на старини. Генетични маркери показват, че ранният сексуален дебют може да е сигнал за по-неблагоприятно стареене

Разкриха причината за смъртта на световноизвестния пилот Кайл Буш

Разкриха причината за смъртта на световноизвестния пилот Кайл Буш

Свят Преди 1 час

Дори младото и здраво тяло на шампиона не успя да надвие сепсиса, който лекарите наричат „падане от скала“

Една година след смъртта му: Ози Озбърн се завръща като робот, за да говори с феновете

Една година след смъртта му: Ози Озбърн се завръща като робот, за да говори с феновете

Любопитно Преди 2 часа

Семейството на покойния рокаджия обещава „изключително авторитетен“ проект, след като фенове определиха дигиталното възкресяване като безвкусно

"Живот на един клик: Какво губим по пътя?": Дигиталната зависимост, която променя идентичността ни

"Живот на един клик: Какво губим по пътя?": Дигиталната зависимост, която променя идентичността ни

Любопитно Преди 2 часа

В новия епизод на подкаста NOVA LAB Баланс по тези теми разсъждават психотерапевтът Велислава Донкина и водещата Лора Инджова

<p>&quot;Колко взима колегата?&quot;:&nbsp;Тайната на заплатите пада</p>

Тайната на заплатите пада: Какво ще се промени за работници и работодатели

България Преди 2 часа

Най-голямата промяна ще бъде при служителя, коментират експерти

"Просто го остави да умре!" Семейството на Матю Пери обвини асистента на актьора за смъртта му

"Просто го остави да умре!" Семейството на Матю Пери обвини асистента на актьора за смъртта му

Свят Преди 2 часа

Сестрите и майката на покойния актьор от „Приятели“ Матю Пери споделиха съкрушителни разкрития преди произнасянето на присъдата на личния му асистент Кенет Ивамаса. Те обвиниха служителя в жестоко предателство, лъжи и съучастие в смъртта на звездата