П ротест, но и контрапротест в 44-тия ден на недоволство. Протестиращите на Орлов мост в столицата организираха лятно кино тази вечер. На екран в палатковия лагер те прожектираха документален филм за протестната зима в Украйна 2013-2014 г., предаде БТА.

За поредна вечер недоволните от правителството се събраха в пространството между президентството и Министерския съвет с искане за оставката на премиера и на главния прокурор. 

Преди да тръгнат към Орлов мост, събралите се хората поздравиха с аплодисменти демонстрантите в Пловдив. 

Традиционното шествие премина по улиците на столицата и стигна до палатковия лагер на Орлов мост. 

В същото време контрапротестиращи се събраха пред Румънското посолство. Tам хората се обявиха против палатковите лагери и замерянето на институциите с яйца и домати.

Проявата им премина мирно, без напрежение, съобщи NOVA.

Продължават и блокадите на трите възлови кръстовища в София – при „триъгълника на властта”, при Ректората на Софийския университет и Орлов мост. 

Внезапните блокади-изненади също продължават, като по-рано през деня такава се проведе пред сградата на БНТ, с искане за оставката на директора на телевизията Емил Кошлуков.

44-ти ден на протести в столицата

„Никой не е венчан за властта”, гласи един от транспарантите, издигнат сред хората, цитирайки думи на покойния вече д-р Желю Желев, първият български демократично избран президент.

Майките от инициативата „Системата ни убива” пък организираха пърформанс с варене на компоти пред Министерски съвет, правейки препратка към полицейската акция, при която беше иззет казан за варене на ракия, поставен в трафопост в столичен квартал, информира БГНЕС.

Продължават и протестите в други градове в страната

Около 30 души се събраха на протест в Бургас. За поредна вечер на площад "Атанас Сиреков" в центъра на града жители излязоха, за да изразят исканията си за оставка на правителството и на главния прокурор, информира агенция "Фокус".

Начинът на провеждане на протеста в Бургас засега остава непроменен - след около час престой пред сградата на Общината, протестиращите се отправят към терасата на Културен център "Морско казино", а след кратък престой и там, отново се връщат на площад "Атанас Сиреков".

Шествието отново премина спокойно, като по пътя си участниците призоваваха и останалите жители на града да се присъединят. Междувременно, полицейски екипи следяха за спазването на реда. 

Във Варна повече от 40 дни граждани излязоха на протест. Сборният пункт бе сградата на Общината, като преди шествието са се обсъждали актуални политически теми. Тази вечер на дневен ред е била темата за машинното гласуване.

След провелия се дебат протестиращите поеха на традиционното си шествие. С разпънат огромен трибагреник и възгласи „Оставка” хората поеха по бул. „Сливница” в посока централата на НФСБ в града.

Стигайки до партийната централа протестиращите облепиха с тиксо офиса на НФСБ и го замерваха с яйца, което бе придружено с викове „Оставка”.

43-та вечер протести: Яйца, домати и тоалетна хартия полетяха към сградата на МВР

42-ри ден на протести, блокада на ГКПП „Дунав мост"

Протестиращи блокираха сградата на КПКОНПИ

Бареков опита да влезе в сградата на "Да, България"

- Толкова години сте женени, а колкото пъти ви срещна, винаги се държите за ръка. Възхищавам се на любовта ви! - Ако я пусна, веднага…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Зеленски е "готов да продължи напред" с плана на САЩ за прекратяване на войната

Свят Преди 7 часа

По думите му, Русия действа "цинично", нанасяйки удари по Украйна по време на мирните преговори

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Ердоган предлага Истанбул за мирни преговори между Русия и Украйна

Свят Преди 8 часа

Той взе участие по видеоконферентна връзка в среща с лидерите от „Коалицията на желаещите“

<p>Доналд Тръмп: Съвсем близо сме</p>

Доналд Тръмп за края на войната в Украйна: Съвсем близо сме

Свят Преди 9 часа

Той присъства на събитие в Белия дом

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Съоснователят на "Лукойл" е продал своя дял в компанията

Свят Преди 9 часа

69-годишният Федун стана един от най-богатите хора в Русия по време на хаотичната приватизация през 90-те години на миналия век

<p>Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията</p>

Румен Радев: Нарушаването на върховенството на правото подкопава устоите на демокрацията

Свят Преди 9 часа

Радев се срещна с председателя на Федералния конституционен съд на Федерална република Германия

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Беларуският опозиционер Николай Статкевич е върнат в затвора

Свят Преди 10 часа

Статкевич беше част от група от 52 политически затворници, освободени на 11 септември след преговори с Вашингтон

<p>Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център&nbsp;</p>

Папамобилът на Франциск става мобилен здравен център за Газа

Свят Преди 10 часа

Мобилната клиника ще влезе в Газа веднага щом е възможно, каза на пресконференция генералният секретар на "Каритас" Алистър Дътън

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

Приключи протестът срещу насилието над жени в София

България Преди 10 часа

Протестът беше организиран от колектив "Феминистки мобилизации" по повод Международния ден за елиминиране на насилието над жени

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Макрон: Най-сетне има шанс за постигане на реален напредък към мир в Украйна

Свят Преди 10 часа

"Украйна имаше своя опит с неспазени обещания при поредицата руски агресии, затова солидните гаранции са необходимост", подчерта Макрон

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Двама загинаха в тежка катастрофа край Шуменско

Свят Преди 10 часа

Над 70 хил. са установените нарушения от началото на годината до края на октомври по пътищата в област Шумен

<p>Бюджет 2026: ЕК вижда риск за България</p>

ЕК предупреди за риск от несъответствие на бюджетните планове на България за 2026 г. с фискалните изисквания на ЕС

Свят Преди 11 часа

От 2024 г. всяка страна трябва да подготвя многогодишен фискален план с определена траектория на разходите

<p>Нови арести за&nbsp;обира на века в Лувъра</p>

Нови арести за обира на века в Лувъра, още четирима са задържани

Свят Преди 11 часа

Всички задържани са от парижкия регион

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Коментар на Русия за мирния план в Украйна: "Твърде много непонятни неща" - Лавров

Свят Преди 11 часа

Стремежът Тръмп да спре бързо кръвопролитието заслужава поощрение, но във всички "спрени" от него конфликти до момента не са засегнати техните основни причини, каза Лавров

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Свободата да получиш пратката си, когато искаш

Преди 12 часа

Как автоматизираните доставки променят ежедневието ни – повече време, по-малко стрес

Почина младежът, наръган с нож в София

Почина младежът, наръган с нож в София

България Преди 12 часа

По случая са арестувани трима украински граждани

<p>Кога ще чуем първите коментари на ЕС за мирните усилия в Украйна</p>

Първи реакции от външните министри на ЕС за усилията за мир в Украйна - кога да ги очакваме

Свят Преди 12 часа

Министрите ще разговарят за последните положителни развития след консултациите между страните от Г-20