И зраел заяви днес официално, че се противопоставя на "едностранното признаване" на палестинска държава и каза, че подобно споразумение може да бъде постигнато само чрез преки преговори, предаде Ройтерс.

Премиерът Бенямин Нетаняху вкара "декларативно решение" за гласуване в кабинета, който единодушно прие мярката, се казва в изявление.

Нетаняху заяви в началото на седмичното заседание на кабинета, че това решение е взето след "неотдавнашните разговори в международната общността за опит за едностранно налагане на Израел на палестинска държава."

Нетаняху: Израел няма да приеме решение за две държави след войната в Газа

Войната в Газа, която бушува от 7 октомври насам, след като "Хамас" извърши нападение срещу Израел, е поредната в рамките на конфликта между израелци и палестинци, който продължава вече седем десетилетия и дестабилизира Близкия изток, припомня Ройтерс. Усилията за постигане на решение за две държави - палестинска държава на Западния бряг и в ивицата Газа заедно с Израел - са в застой от 2014 г. насам.

Президентът на САЩ Джо Байдън се опитва да постигне още по-всеобхватно споразумение в Близкия изток, което да включва нормализиране на връзките на Саудитска Арабия и други арабски държави с Израел, както и създаването на палестинска държава.

Бенямин Нетаняху: Победата е наблизо

Според канцеларията на Нетаняху официалното израелско изявление отразява факта, че "Израел отхвърля категорично международния диктат по отношение на постоянно споразумение с палестинците. Ако се стигне до споразумение, то ще бъде постигнато само чрез преки преговори между страните, без предварителни условия."

"Израел ще продължи да се противопоставя на едностранното признаване на палестинска държава. Такова признаване след клането на 7 октомври ще бъде огромна, безпрецедентна награда на тероризма и ще попречи на всяко бъдещо мирно споразумение", се казва в него.

Видеото е архивно: "Нетаняху отхвърли идеята за избори"

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Преговорите между Иран и САЩ се отлагат, обяви Оман

Свят Преди 39 минути

Оман играе посредническа роля в дипломатическия процес

.

Гърция арестува мъж за шпионаж в полза на Русия

Свят Преди 1 час

Изглежда, че заподозреният е снимал, записвал и разпространявал материали с военно значение в продължение на поне шест месеца

,

Нова Зеландия е връхлетяна от разрушителни ветрове, проливни дъждове, сняг и високи вълни

Свят Преди 3 часа

В района на столицата около 1000 домакинства нямат ток

Най-търсените умения и професии в България и Европа през 2025 г.​

Най-търсените умения и професии в България и Европа през 2025 г.​

Пари Преди 3 часа

Технологичният напредък, демографските промени и преходът към зелена икономика оформят новите правила

Какво става в Украйна, Русия се опитва да навлезе в Днепропетровска област

Какво става в Украйна, Русия се опитва да навлезе в Днепропетровска област

Свят Преди 4 часа

Регионът се намира западно от Донецка област и северно от Запорожка и Херсонска област

Снимката е илюстративна

Първото изображение от най-големия слънчев телескоп в света улови Слънцето с невиждани детайли

Любопитно Преди 4 часа

Снимката е първата, направена от новия видимо регулируем филтър на Слънчевия телескоп на Националната научна фондация на САЩ „Даниел К. Инуйе“.

Догоните и Сириус: Африканското племе с древни познания за Космоса

Догоните и Сириус: Африканското племе с древни познания за Космоса

Любопитно Преди 4 часа

Неговите космологични представи и астрономически знания предизвикват интерес и дебати сред учени и изследователи от десетилетия

Трудова експлоатация: Чужденка разказва как е превърната в робиня у нас

Трудова експлоатация: Чужденка разказва как е превърната в робиня у нас

България Преди 5 часа

Жената твърди, че работодателите ѝ взели документите и я заплашвали

Районното управление в Кюстендил има нов началник

Районното управление в Кюстендил има нов началник

България Преди 5 часа

Главен инспектор Иван Георгиев работи в системата на МВР от 2003 година

Внимание, шофьори! Полицията с мерки срещу нарушителите на пътя по празниците

Внимание, шофьори! Полицията с мерки срещу нарушителите на пътя по празниците

България Преди 5 часа

Големи задръствания са се образували в района на Кресна в посока Гърция

"Войната в Украйна ще спре, когато Путин каже "победихме"

"Войната в Украйна ще спре, когато Путин каже "победихме"

България Преди 6 часа

Президентът на Русия не се интересува от общественото мнение и колко хора умират, заявиха преподавателят в Харковския университет проф. Михаил Станчев и международният анализатор Чавдар Стефанов

"Знаем добре какво правите": САЩ с остро предупреждение към Иран

"Знаем добре какво правите": САЩ с остро предупреждение към Иран

Свят Преди 6 часа

Ще си понесете последствията на място и време, които ние ще изберем, заяви американският министър на отбраната Пийт Хегсет

Протест пред полицията в Хасково след убийството на Магдалена Русева

Протест пред полицията в Хасково след убийството на Магдалена Русева

България Преди 6 часа

Като причина за недоволството на хората се посочва бездействието на органите на реда

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Свят Преди 6 часа

Студенти и синдикати продължават с протестните действия