"Нокаут за македонската дипломация" нарече евентуалното предложение на френското председателство, ако то означава включването на българските искания в преговорната рамка, председателят на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски в интервю за македонската телевизия Канал 5.

Мицкоски: Исканията на Петков са ултранационализъм, не знам защо преговаряме

"Това е класически нокаут. За мен още по-голям нокаут е лицемерна политика. Защото днес чувам, че докато Република Северна Македония, като страна кандидатка за членство в ЕС, е изнудвана, чух позиция, че Украйна заслужава статут на кандидатка за членство. През 1999 г. (Република Северна) Македония беше добър домакин на стотици хиляди натовски войски, на северната ни граница се водеше война и тогава никой не ни каза, че можем да станем членове на НАТО. (Република Северна) Македония имаше вътрешен конфликт, тогава отново никой не ни каза, че от утре ставаме кандидат-членка за ЕС, а чакахме до 2005 година, а през 2008 г. отново бяхме изнудвани и трябваше  да сменим името си.  Работихме, за да постигнем този статут на кандидат за членство в ЕС", каза Мицкоски.

Петков: България има три условия за Северна Македония

Той повтори тезата си, че българските искания означават „българизация на Северна Македония или страната никога няма да стане част от ЕС”. По думите му, ако предложението е такова, той не  би искал страната да се присъединява към ЕС. „Какво прави дипломацията? Ако не знаят какво точно е предложението, какво правят? Казват, че ако двустранен проблем влезе в преговорната рамка това щяло да бъде прецедент, а как Украйна ще бъде кандидат за ЕС, като е във война?”, попита Мицкоски и добави, че съжалява за това, което се случва в Украйна, но съжалява и за това,  което става в Република Северна Македония: „22 години ни водят за носа.” 

Вархели: Искаме за почнем преговори с РС Македония през юни

Мицкоски посочи, че няма комуникация с президента на Северна Македония Стево Пендаровски, но уточни, че искането за гаранции, че България няма да има повече искания, ако българите бъдат вписани в Конституцията е нещо, което той е казал две седмици преди Пендаровски.

Мицкоски: България иска да ни асимилира

Председателят на опозиционната партия отново отправи призив на организирания от партията протест в събота с искане за предсрочни избори в страната. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Съдът оправда изцяло прокурор Константин Сулев

Съдът оправда изцяло прокурор Константин Сулев

България Преди 1 минута

Присъдата не е окончателна и подлежи на протест пред горната инстанция

Кремъл: Мнозина в Одеска и Николаевска област искат да свържат съдбата си с Русия

Кремъл: Мнозина в Одеска и Николаевска област искат да свържат съдбата си с Русия

Свят Преди 11 минути

Песков добави, че за Европа би било по-добре да търси диалог с Русия по въпросите на сигурността

"Да, България" предлага служителите на ДАИ да носят бодикамери

"Да, България" предлага служителите на ДАИ да носят бодикамери

България Преди 21 минути

Това съобщи във Facebook съпредседателят на политическата формация Ивайло Мирчев

Обявиха продължението на „Семейство Симпсън“ на големия екран

Обявиха продължението на „Семейство Симпсън“ на големия екран

Любопитно Преди 29 минути

Семейството ще се завърне в киносалоните след 20-годишна пауза

След гонка с полицията в Гърция - хванаха българин, превозвал мигранти

След гонка с полицията в Гърция - хванаха българин, превозвал мигранти

България Преди 44 минути

Българин е арестуван в Северна Гърция с мигранти в багажника

Стартират строги проверки срещу спекулата: Глоби за търговци, качили цените необосновано

Стартират строги проверки срещу спекулата: Глоби за търговци, качили цените необосновано

България Преди 53 минути

На санкции подлежат компаниите, които при липсата на икономически предпоставки, а към момента такива не съществуват, необосновано покачват цените си

.

Календар за подстригване през октомври: Най-добрите дати за нова визия

Любопитно Преди 1 час

През октомври 2025 г. Луната ще премине през четири фази, всяка от които със собствено влияние

Експлозия на кола бомба в Пакистан, десетки жертви

Експлозия на кола бомба в Пакистан, десетки жертви

Свят Преди 1 час

Местни жители казаха, че експлозията е била толкова мощна, че е била чута в радиус от километри

.

Мода за дъждовни дни: Как да носим гумени ботуши със стил през есента

Любопитно Преди 1 час

Гумените ботуши за хип за есента на 2025 г.

Китай осъди на смърт 11 членове на мафия семейство

Китай осъди на смърт 11 членове на мафия семейство

Свят Преди 1 час

Семейство Минг и други престъпни групи са участвали в криминални дейности, включително телекомуникационни измами, трафик на наркотици и проституция

Тайните знаци преди раздялата на Никол Кидман и Кийт Ърбан

Тайните знаци преди раздялата на Никол Кидман и Кийт Ърбан

Любопитно Преди 1 час

В навечерието на шокиращата новина проследяваме знаците, които двамата дадоха преди решението си

<p><span class="cf0">Не претопляйте тези ястия в микровълновата: Може да се отровите</span></p>

Не претопляйте тези ястия в микровълновата: Може да се отровите

Любопитно Преди 1 час

Разгледайте нашата галерия, за да разберете кои храни никога не трябва да претопляте в микровълновата.

Положителен тест за бременност ще разтърси Къщата на Big Brother

Положителен тест за бременност ще разтърси Къщата на Big Brother

Любопитно Преди 2 часа

Разкритие за бременен съквартирант шокира останалите в епизода тази вечер

Желязков: Договорът с "Боташ" е задължил "Булгаргаз" с над 600 млн. лв.

Желязков: Договорът с "Боташ" е задължил "Булгаргаз" с над 600 млн. лв.

България Преди 2 часа

Поставя се въпросът за един структурен елемент от нашата енергетика, който има неблагоприятната възможност да върви към неплатежоспособност, каза Желязков

<p>ФБР подари на новозеландци 3D принтирани пистолети, забранени в страната</p>

Началникът на ФБР подари на новозеландци създадени с 3D принтер пистолети, които са незаконни в страната

Свят Преди 2 часа

Пистолетите са строго регулирани оръжия в новозеландското законодателство и за притежанието им е необходимо допълнително разрешение