0

Д вадесет и първото издание на фестивала "Трайбека" започна в Ню Йорк с документалния филм за Дженифър Лопес "Полувреме" -  интимен задкулисен портрет на певицата и актриса, заснет през бурната година, в която тя навърши 50 години, беше ко-хедлайнер на "Супербоул" и се размина на косъм с номинация за "Оскар", предаде Асошиейтед прес.

Премиерата беше подходящо начало за фестивала, отказал се от определението "филмов" в наименованието си, за да отрази по-добре широкия спектър от концерти, беседи, телевизионни премиери, подкасти и изложби за виртуална реалност, които все повече запълват натоварената му програма за събития на живо заедно с филмите. 

Дженифър Лопес заложи на секси тоалет за старта на "Трайбека"

Тазгодишният фестивал, който ще продължи до 19 юни, ще представи редица именити личности - от активиста Ал Шарптън, с филма за който "Loudmouth" ще бъде закрита проявата, до певицата Тейлър Суифт. Тя ще участва в беседа с режисьора Майк Милс за късометражния филм, зад чиято камера застана миналата година. Съоснователят на "Трайбека" Робърт де Ниро ще се срещне с колегата си Ал Пачино и режисьора на "Жега" Майкъл Ман. Заедно те ще обсъдят мястото на криминалната драма от 1995 г. във филмовата история. 

Сред режисьорските дебюти, които ще бъдат представени, е "Някъде в Куинс" на актьора и комик Рей Романо ("Всички обичат Реймънд"). 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

След проваленото издание през 2020 г. и фестивала на открито през 2021 г., тази година "Трайбека" се обърна към родената в Бронкс Дженифър Лопес, чиито хитове включват "Let's Get Loud", за да "възвърне формата си".

Режисьорката на "Полувреме" Аманда Микели се надява, че документалният филм, чиято премиера ще бъде на 14 юни по Netflix, представя нова, понякога уязвима, но често устойчива, страна на Лопес.

"Впечатлението ми за нея беше на изключително успешен, бляскав човек. Когато я срещнах, си казах: "Тази жена е спортист от световна класа. Тя е състезател. Начинът, по който се държи и работи. Тя е артист, но аз наистина преоткрих тази друга нейна страна. Тя е боец", споделя Микели в интервю.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tribeca (@tribeca)

"Полувреме" има някои от обичайните характеристики на документални филми за артисти - замислен е да бъде интимен портрет. Продукцията обаче се отличава с това, че улавя предизвикателствата, пред които са изправени дори суперзвезди в развлекателната индустрия, която не винаги е приветлива за латино изпълнителите. 
                
Дженифър винаги се е опитвала да се доказва", казва Микели. "Не искам да свеждам нещата до: "О, тя е цветнокожа жена, а за цветнокожите жени нещата са по-трудни. Това обаче е вярно, особено в развлекателната индустрия".
    
За документалния филм Аманда Микели събира кадри, заснети в края на 2019 г. и началото на 2020 г. от екипа на Дженифър Лопес и други, както и около 1000 часа архивни кадри. През периода от време, обхванат от филма, Лопес играе в и продуцира получилата ласкави отзиви драма "Да свалиш Уолстрийт", благодарение на която около нея се вдигна "оскаров шум". Певицата и актриса също така участва като ко-хедлайнер на "Супербоул 2020" заедно с Шакира. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brut (@brutamerica)

Двете събития са върхови постижения за Лопес, но все пак отразяват някои от трудностите, с които се е сблъсквала по пътя си. 

По същото време тя неочаквано е спрягана за първа номинация за "Оскар" за изпълнението си в "Да свалиш Уолстрийт" - продукция с основно женско присъствие, която засяга проправянето на път в индустрия, контролирана от мъже. Тежестта на тези очаквания се вижда в сцени като тази след наградите "Златен глобус", в която Лопес казва "Разочаровах всички", след като се разминава с отличието. По думите й пропусната номинация за "Оскар" е била разочароваща, защото мнозина са предполагали, че е неизбежна.

"Истината е, че действително мислех, че ще бъда номинирана", споделя певицата и актриса във филма.

"Завладяващо е да видиш някой, който наистина се стреми и желае нещо толкова силно. От звездите не се очаква да признават, че искат "Оскар". Но тя не скрива във филма, че е имала надежди, че е искала това признание. Кой не би го пожелал?", казва режисьорката Аманда Микели. 

Когато за първи път показа на Дженифър Лопес 12-минутен откъс с кадри зад кулисите, Микели нервно очаква отговора й.

"Тя ме погледна и каза: "Тялото ми трепери. Не съм се виждала така досега", разказва режисьорката. "В този момент, виждайки себе си, тя осъзна за какво се бори".

Коментари 0
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

2030 година. НАСА открива първия ресторант на Луната. Посетител пише в книгата за гости: "Храната е добра, обслужването също, но липсва атмосфера..."
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Последни

Украйна: Руски удари отнеха живота на трима цивилни в Одеса и поразиха военновъздушна база в Полтавска област

Украйна: Руски удари отнеха живота на трима цивилни в Одеса и поразиха военновъздушна база в Полтавска област

Свят Преди 3 часа

Освен загиналите има и 27 ранени, включително три деца, съобщиха службите за спешна помощ

Катастрофа на магистрала "Тракия" затрудняваше движението

Катастрофа на магистрала "Тракия" затрудняваше движението

България Преди 4 часа

При пътния инцидент няма пострадали

Зеленски

Зеленски потвърди началото на украинското контранастъпление

Свят Преди 6 часа

"В Украйна се провеждат контранастъпателни и отбранителни действия, на какъв етап, няма да кажа подробно...", каза той

Шолц защити спорното споразумение на ЕС по отношение на убежищата за бежанци

Шолц защити спорното споразумение на ЕС по отношение на убежищата за бежанци

Свят Преди 6 часа

"Най-накрая, най-накрая" трябва да бъде създадена солидарна система за разпределение на бежанците в Европа, заяви Шолц

Снимката е илюстративна

Мечки се появяват на все по-необичайни места в Румъния

Свят Преди 7 часа

Появата на мечки в равнинната част на Румъния е необичайно явление, което предизвиква тревога сред местните жители, отбелязва Диджи 24

<p>Русия каза, че ще реагира подобаващо на &quot;неприятелското&quot; решение на Исландия</p>

Русия каза, че ще реагира подобаващо на "неприятелското" решение на Исландия да затвори посолството си

Свят Преди 7 часа

"Всички антируски действия от страна на Рейкявик неизбежно ще бъдат последвани от съответна реакция", се казва още в съобщението

Украинската армия казва, че е напреднала с 1,4 км по Бахмутското направление

Украинската армия казва, че е напреднала с 1,4 км по Бахмутското направление

Свят Преди 7 часа

По думите на Черевати украинските сили са убили 138 вражески военни, ранили са 236 и са взели един пленник

Земетресение с магнитуд 4,1 по Рихтер в Гърция

Земетресение с магнитуд 4,1 по Рихтер в Гърция

Свят Преди 7 часа

То е регистрирано днес в 13:04 ч. местно (и българско) време

гръмотевици

Промяна на времето: Кога ще има гръмотевични бури и градушки

България Преди 7 часа

Максималните температури в неделя ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 25°

Поредна антиевропейска и антибългарска проява в РС Македония

Поредна антиевропейска и антибългарска проява в РС Македония

Свят Преди 8 часа

Неизвестни лица са закрили с тиксо знамето на България и информацията, свързана с финансирането, на табелата на стена за спортно катерене, поставена в Градския парк в Битоля

Започват проверки за тайнствения апартамент в болница „Лозенец”

Започват проверки за тайнствения апартамент в болница „Лозенец”

България Преди 9 часа

В свое разследване NOVA показа луксозното помещение

Девет загинали след нападение на Ал-Шабаб в Сомалия (СНИМКИ)

Девет загинали след нападение на Ал-Шабаб в Сомалия (СНИМКИ)

Свят Преди 9 часа

Атаката на радикалните ислямисти от Аш Шабаб започна снощи

олаф шолц

Олаф Шолц планира телефонен разговор с Путин

Свят Преди 9 часа

Германският канцлер е заявил, че ще настоява руският президент да изтегли войските си от Украйна

Атанас Запрянов

МО има готовност да помогне на Украйна след разрушаването на "Каховка"

България Преди 9 часа

Относно военната помощ той каза, че се правят разчети и се проверяват възможностите какво може да се предостави на Украйна

История с щастлив край: Намериха живи колумбийски деца след 40 дни в джунглата

История с щастлив край: Намериха живи колумбийски деца след 40 дни в джунглата

Свят Преди 9 часа

Те са се озовали в Амазонската екваториална гора след катастрофа с малък самолет