П рез нощта срещу петък вятърът ще отслабне и ще се ориентира от юг-югоизток, след полунощ ще започне отново да се усилва, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). 

Над по-голямата част от страната ще бъде предимно ясно, като по-значителна облачност ще има над северозападните райони, но почти без валежи. Сутрешните температури ще са между -4 градуса и 1 градус по Целзий, по крайбрежието на морето 2-7 градуса, в София -3 – -4 градуса. Атмосферното налягане ще се понижава и ще бъде значително по-ниско от средното за месеца.

В петък

вятърът от юг ще се усили и ще бъде умерен и силен, в Предбалкана и в близост до северните склонове на планините от Южна България - бурен. Облачността ще бъде разкъсана, значителна над западните райони, но следобед от северозапад бързо ще започне да се увеличава.

Справка в сайта на НИМХ сочи, че за цялата страна има обявени предупредителни кодове за опасно силен вятър. Предупреждение от най-силната трета степен - червен код е издадено за областите Монтана и Враца.

Оранжев код е обявен за областите Видин, София, София-град, Ловеч, Велико Търново, Търговище, Пловдив, Хасково, Кърджали и Смолян.

В останалите части на страната е обявен жълт код.

Максималните температури ще бъдат в много широки граници – от 6 – 7 градуса в западните райони на Дунавската равнина, където ще бъде почти тихо до 20 градуса в Предбалкана, в София – около 16 градуса.

Вечерта в Северозападна България ще завали дъжд, който през нощта срещу събота ще обхване цялата страна. Вятърът отново ще се ориентира от запад-северозапад, ще бъде умерен и силен и с него ще нахлува студен въздух. В Предбалкана и високите западни полета дъждът бързо ще премине в сняг и ще се образува снежна покривка.

По Черноморието

ще бъде ветровито – ще духа умерен и силен юг-югозападен вятър. Облачността ще бъде разкъсана. Максималните температури ще бъдат между 15 и 18 градуса. Температурата на морската вода е 13 – 15 градуса. Вълнението на морето ще бъде 3 – 4 бала.

В планините

ще бъде с разкъсана облачност, но билата и върховете ще бъдат в облачни шапки и на места там ще превали сняг. Ще духа силен и бурен югозападен вятър, който през деня ще се усили до ураганен. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 9 градуса, на 2000 метра – около 2 градуса. 

В събота

от запад валежите ще спират, най-късно следобед в източните райони. Облачността ще се разкъса и ще започне да намалява. Ще бъде ветровито с умерен, в Северна България и Горнотракийската низина и силен северозападен вятър.

Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 2 и 7 градуса, а минималните – между -2 и 3 градуса, в югоизточните райони до 5 – 6 градуса.

В неделя

ще бъде предимно слънчево. Вятърът ще отслабне, в източните райони ще се ориентира от север-североизток. Сутринта ще бъде студено с минимални температури между -7 и -2 градуса, в котловините до -10 градуса. Дневните температури слабо ще се повишат.

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Пълна прогноза за времето в страната можете да намерите в Sinoptik.bg

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Мъртви делфини на плаж в Шкорпиловци

Мъртви делфини на плаж в Шкорпиловци

България Преди 1 час

Във Варна са получени два сигнала за намерени мъртви делфини

Глобалната инициатива на Хилари Клинтън

Хилари Клинтън би предложила Тръмп за Нобелова награда за мир при това условие

Свят Преди 1 час

Ако Тръмп убеди Путин да се съгласи на прекратяване на огъня, без размяна на територии с Украйна

Руският президент Владимир Путин вече е в Магадан

Руският президент Владимир Путин вече е в Магадан

Свят Преди 3 часа

Песков: Президентът винаги пристига навреме

Дворове и стопанска постройка пламнаха в Разбойна

Дворове и стопанска постройка пламнаха в Разбойна

България Преди 4 часа

За момента няма информация за пострадали хора

Снимката е илюстративна

Двама души са изчезнали в морето край Слънчев бряг

България Преди 5 часа

Първо в морето е влязло момче, родено през 2011 година, след него и негов роднина, роден през 1995 година

Задържаха мъж, отправил терористична заплаха към Летище „Васил Левски“

Задържаха мъж, отправил терористична заплаха към Летище „Васил Левски“

България Преди 5 часа

Той съобщил, че жена, пътуваща за Словакия, носи взривоопасно устройство в себе си

,

В Газа: Да те убият, докато чакаш за храна

Свят Преди 5 часа

Новините за цивилни палестинци, загинали в близост до центровете за разпределение на помощи в Газа, вече са ежедневие

Шофьорка с 2,96 промила помете пешеходка и две коли в Перник

Шофьорка с 2,96 промила помете пешеходка и две коли в Перник

България Преди 5 часа

Каращи зад нея видели какво се случва, догонили жената и я спрели, извършвайки граждански арест

Тръмп излетя към Аляска за срещата с Путин, няма места в Анкъридж

Тръмп излетя към Аляска за срещата с Путин, няма места в Анкъридж

Свят Преди 6 часа

Хотелите и курортите в района са напълно запълнени

Инфлуенсъри обвиниха ChatGPT за провалена почивка

Инфлуенсъри обвиниха ChatGPT за провалена почивка

Свят Преди 6 часа

„Винаги правя много проучвания, но този път попитах ChatGPT и той ми каза, че не ми трябва виза"

Осъдиха на 9 години и 4 месеца шофьор, убил полицай

Осъдиха на 9 години и 4 месеца шофьор, убил полицай

България Преди 7 часа

Той карал бус с нелегални мигранти след употреба на 5 вида наркотични вещества

<p>&bdquo;Краят е близо&ldquo;: .Легендарна група обяви пенсионирането си с прощално турне и последен албум</p>

Megadeth обяви пенсионирането си с прощално турне и последен албум

Любопитно Преди 7 часа

„Започнахме музикален стил, започнахме революция, променихме света на китарата и начина, по който се свири, и всъщност променихме света"

<p>Секс терапевт&nbsp;разкри причината, поради която хората изневеряват</p>

Секс терапевт с 45 години опит разкри точната причина, поради която хората изневеряват

Любопитно Преди 7 часа

Според известната психотерапевтка, скуката и рутината убиват интимността и водят до кръшкане

Земетресение с магнитуд 6 разтърси Камчатка

Земетресение с магнитуд 6 разтърси Камчатка

Свят Преди 7 часа

Огнището на труса е било на дълбочина 10 километра

Стажанти днес – лидери утре: Менторството във Vivacom като път към устойчиво развитие

Стажанти днес – лидери утре: Менторството във Vivacom като път към устойчиво развитие

България Преди 7 часа

В основата на стажантската програма на Vivacom стоят не просто знанията, а човешкият подход

Въведоха електронна система за имунизациите

Въведоха електронна система за имунизациите

България Преди 8 часа

Системата ще създаде единна среда за обмен на информация между МЗ, регионалните здравни инспекции и лечебните заведения