Б ългарката Светлана Каменова отпадна на четвъртфиналите в категория до 57 килограма на турнира по бокс на Игрите в Париж.

Настоящата европейска шампионка от Белград 2024 и бронзова медалистка от последното Световно първенство в Ню Делхи 2023 Каменова загуби с 0:5 (27:30, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30) съдийски гласа от действащата шампионка от Азиатските игри и номер 1 в схемата в Париж - Лин Ю-тин от Тайван.

34-годишната българка, която дебютира на Олимпиада, изигра добър първи рунд срещу двукратна световна шампионка от Истанбул 2022 от Ню Делхи 2018, която използваше неспортсменски прийоми като удари с лакти и влизане напред с глава, но съдията Джефри Верхувен (Канада) не я предупреди официално, въпреки че й направи няколко забележки. Реферите край ринга присъдиха минимално предимство на азиатката, но във втория рунд, който също изглеждаше равностоен, те дадоха и петте си гласа за Лин, с което на практика двубоят беше предрешен. В третата част Каменова се хвърли в атаки, но това не донесе съществен успех.

България с позиция за мача на Каменова с китайската боксьорка

Двете се срещнаха за последно на четвъртфиналите на Световното първенство в Ню Делхи през март миналата година и тогава българката загуби с 2:3 съдийски гласа, с което азиатката си осигури бронза. В последствие пък отличието беше присъдено на Каменова, след като тайванката беше дисквалифицирана от Международната боксова асоциация, тъй като не премина теста за пол. Въпреки това, Лин беше беше допусната до участие в олимпийския турнир при жените.

Как боксьорка помля и разплака съперничка за едва... 46 секунди в Париж

Веднага след двубоя пък Каменова беше поздравена от председателят на БОК Стефка Костадинова, която проследи двубоя от трибуните.

Българката изглеждаше много ядосана след двубоя и не пожела да коментира нищо. Тя премина покрай чакащите я журналисти и подхвърли: "Изследвайте я за хромозоми".

Така от четирима български боксьори, които достигнаха да четвъртфиналите на игрите в Париж, единствено Хавиер Ибаниес при 57-килограмовите стигна до успех снощи, с което донесе първия медал за България на Олимпиадата във френската столица. 

Вижте повече в нашата галерия:

Светлана Каменова загуби от боксьорката Лин Ю Тин

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ето колко струва охраната на Пеевски

Ето колко струва охраната на Пеевски

България Преди 18 минути

ДПС: Сега истината излезе наяве

Загинал и трима ранени при верижна катастрофа край Котел

Загинал и трима ранени при верижна катастрофа край Котел

България Преди 24 минути

Един от ранените се е наложило той да бъде транспортиран с медицински хеликоптер

„Български пощи“ въвеждат такса за обмяна на левове в евро

„Български пощи“ въвеждат такса за обмяна на левове в евро

България Преди 1 час

Обмяната в пощенските станции на банкноти и монети от левове в евро в размер до 1000 лв. на ден за едно лице ще продължи, но вече ще се таксува

Хванаха мъж с над 2 промила алкохол, да кара чужда кола

Хванаха мъж с над 2 промила алкохол, да кара чужда кола

България Преди 2 часа

Водачът е дал кръвна проба за химичен анализ и е задържан за срок до 24 часа

Истинско чудо: Спасиха 21-годишен мъж, прекарал 106 часа под руините във Венецуела

Истинско чудо: Спасиха 21-годишен мъж, прекарал 106 часа под руините във Венецуела

Свят Преди 2 часа

Изпълняващата длъжността президент на Венецуела Делси Родригес заяви, че спасителната операция е отнела 43 часа, след като Аарон е останал затиснат в продължение на 106 часа

Филмът за Майкъл Джексън счупи рекорда за най-гледана биографична лента в историята

Филмът за Майкъл Джексън счупи рекорда за най-гледана биографична лента в историята

Любопитно Преди 2 часа

Лентата за Краля на попа натрупа 977 млн. долара и изпревари „Опенхаймер“. Въпреки критиките, че филмът съзнателно пренебрегва скандалите около певеца, милионите фенове напълниха кината и възродиха стрийминга на златните му хитове

Тръмп обяви дата и място на среща с Иран

Тръмп обяви дата и място на среща с Иран

Свят Преди 3 часа

Основна тема на предстоящите разговори ще бъде сигурността в Ормузкия проток

Петима загинаха при стрелба в Германия, задържани са двама души

Стрелба в Германия, има много жертви

Свят Преди 3 часа

Двама души са задържани

Оставката на Вучич - тактически ход, а не капитулация

Оставката на Вучич - тактически ход, а не капитулация

Свят Преди 3 часа

Президентът на Сърбия Александър Вучич обяви, че ще се оттегли от поста си, но явно няма намерение да напусне политиката

Голямата грешка с кафето в жегата: Как натоварва сърцето до краен предел

Голямата грешка с кафето в жегата: Как натоварва сърцето до краен предел

Любопитно Преди 3 часа

Летните горещини са време не само за дългоочаквани отпуски и релакс край морето, но и време на изключително натоварване за сърдечно-съдовата система

,

10-годишно момиче от Търговище само финансира първата си песен

България Преди 4 часа

Вместо за играчки, малката Илина инвестира в мечтата си. Вижте вдъхновяващата история на едно българско дете, което доказа, че за големия талант не са нужни скъпи спонсори

о

Дуа Липа откри библиотека за забранени и цензурирани книги в Португалия

Любопитно Преди 4 часа

Проектът за Библиотека „Манифесто“ беше представен на международния фестивал на книгата „BABELL – Град от Книги“ (BABELL – City of Books) и според изпълнителката е резултат от дългогодишна мисия за насърчаване на четенето и свободата на изразяване

Излязоха резултатите от НВО в края на 7. и 10. клас

Излязоха резултатите от НВО в края на 7. и 10. клас

България Преди 4 часа

Ето как се представиха учениците

След опустошителните земетресения: Европа изпраща десетки тонове помощи за Венецуела

След опустошителните земетресения: Европа изпраща десетки тонове помощи за Венецуела

Свят Преди 4 часа

Първият полет ще достави около 50 тона помощи, а Европейската комисия отпуска 5 млн. евро за пострадалите