„Не става дума за някакви лични нападки”, заяви пред NOVA Волен Сидеров за конфликта с коалиционния си партньор Красимир Каракачанов от ВМРО.

Лидерът на „Атака” каза, че е коментирал теглото на Каракачанов като „другарска критика”.

„Това е един здравословен съвет, защото знаем, че тялото е храм на душата. Ако не поддържаш храма добре и душата страда”, смята Сидеров.

Той добави, че е имал заслуга за кандидатурата на Каракачанов за президентските избори и тогава бил предвидил специалист по хранене и спортни занимания за лидера на ВМРО, „така че на самите избори да се яви в една по-добра форма, за жалост той отказа”.

„Драмата тръгна от нощта на евроизборите, когато той и колегите му заявиха, че аз съм ги нападал”, каза Сидеров и добави, че дава парична награда на този, който посочи една негова клевета или обида по време на кампанията.

Според лидера на „Атака” причината за гнева във ВМРО е била разкриването на промяната на позицията на Ангел Джамбазки за анексирането на Крим от Русия.

Сидеров заяви, че ВМРО е била подкрепена от „много сериозен цигански вот” на евроизборите. А подкрепата на ромите за „Атака” е защото самият той има приятели и последователи роми.

„Аз не съм заявявал досега, че имаме намерение да разваляме управлението. Ако господин Борисов реши да подава оставка, това е друг въпрос вече. Но това е въпрос, който е свързан с битката за София”, смята Сидеров. По думите му, ако ГЕРБ загуби столицата на местния вот през октомври, това ще бъде ключът за предсрочни избори.

Лидерът на „Атака” се похвали, че протестирайки край паметника на Васил Левски в София е отклонил парада на хората с различна сексуалност от маршрута му в събота и обвини военния министър Каракачанов, че носи отговорност за засиленото полицейско присъствие в центъра на столицата във въпросния ден, което е струвало „огромни разходи” на държавата.

По думите на Сидеров САЩ трябва „да подарят” нови изтребители на България, в замяна на използването на американски бази на наша територия.

„Това се е случвало. САЩ са подарявали такива самолети, мисля че точно същите даже, на държави, които даже не са в НАТО”, заяви Сидеров, без да подкрепи думите си с факти.

Той е категоричен, че България ще плати 3 млрд. лв. за новите изтребители,  „срещу което ще получим 8 самолета, от които ползата е спорна”. Според Сидеров „ракетни установки са много по-добра защита”.

Лидерът на „Атака” заяви, че сделката за F-16 е „жест с чупка в кръста към САЩ, която ощетява България”.

Според него парите, които българската държава ще плати за 8-те машини могат да отидат за пенсии вместо да отварят нови работни места в богата Америка. „Ще се боря тези пари да не отидат за самолети, а за нещо полезно в България”.

„Ако съм в опозиция – нула, а сега е нещо”, коментира Сидеров, защо не напуска управляващата коалиция.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Възходът и трагедията на Лиса „Left Eye“ Лопес: Необичайните обстоятелства около смъртта на звездата от TLC

Възходът и трагедията на Лиса „Left Eye“ Лопес: Необичайните обстоятелства около смъртта на звездата от TLC

Свят Преди 1 час

Ето всичко, което трябва да знаете за Лиса „Left Eye“ Лопес и необичайните обстоятелства около нейния край

,

„Застраховка“ за живот след смъртта: Украински войници масово замразяват генетичен материал

Свят Преди 1 час

В условията на опустошителна война Украйна е изправена пред невидима заплаха – демографски срив

Обвиняемият по делото за Сияна остава в ареста

Обвиняемият по делото за Сияна остава в ареста

България Преди 1 час

Становището на прокуратурата беше подкрепено и от частното обвинение

Мерки за сигурност в София заради годишнината от гибелта на Левски

Мерки за сигурност в София заради годишнината от гибелта на Левски

България Преди 1 час

Служителите на НСО ще извършват проверки, промени в транспорта

„Като две капки вода“ счупи три рекорда

„Като две капки вода“ счупи три рекорда

Любопитно Преди 1 час

Повече от половината от телевизионните зрители (18-59 г.) снощи избраха любимото развлекателно предаване

Разследване за обрязване в Белгия пали скандал със САЩ

Разследване за обрязване в Белгия пали скандал със САЩ

Свят Преди 2 часа

Ванденбрук: Европейският съюз е щит срещу сплашване

,

Интернационално меню от професионалисти и мечтатели сервира премиерата на Hell’s Kitchen тази вечер

Любопитно Преди 2 часа

Боксьор, медицинска сестра и културист са сред новите претенденти в пъстрите отбори на шеф Виктор Ангелов

Съратник на Путин иска Русия да отвърне на удара, ако конфискациите на руски кораби продължат

Съратник на Путин иска Русия да отвърне на удара, ако конфискациите на руски кораби продължат

Свят Преди 2 часа

Патрушев: Да не забравяме, че много кораби плават под европейски флагове

Огромен пожар унищожи театър "Саназаро" в Неапол

Огромен пожар унищожи театър "Саназаро" в Неапол

Свят Преди 2 часа

Театърът, открит през 1847 г., е една от историческите ценности на града

<p>Формула &quot;5+2&quot;: Ако изборите бяха днес</p>

"Мяра": Пет партии влизат в НС, две са на ръба - ако изборите са в средата на февруари

България Преди 3 часа

Изследването отчита 51,5% потенциална избирателна активност и декларативна подкрепа за основните формации

Ще се вдигне ли здравната вноска? Истината зад бюджета на НЗОК

Ще се вдигне ли здравната вноска? Истината зад бюджета на НЗОК

България Преди 3 часа

Без промени всяко увеличение на средствата ще отива на същото място, където са останалите близо 6 милиарда евро от бюджета на НЗОК за последната година

<p>Хаменей: САЩ няма да успеят да унищожат Ислямската република</p>

Али Хаменей: САЩ няма да успеят да унищожат Ислямската република

Свят Преди 3 часа

"Казвам ви – и вие няма да успеете"

Със сълзи в очите: Рускиня носеше табелата на Украйна на откриването на Зимните олимпийски игри

Със сълзи в очите: Рускиня носеше табелата на Украйна на откриването на Зимните олимпийски игри

Свят Преди 3 часа

Кучерова не е била в Русия от 2018 г., но разбира, че поема риск, като се противопоставя на режима

Внимание, шофьори! Зимата се завръща с пълна сила

Внимание, шофьори! Зимата се завръща с пълна сила

България Преди 3 часа

Очакванията на метеоролозите са за значителни валежи от дъжд, като за днес е обявен оранжев код за валежи от дъжд в 11 области, а с понижаване на температурите, той ще преминава в сняг. За утре, 18 февруари, прогнозите са в цялата страна дъждът да премине в сняг и да духа силен вятър в цялата страна

Превръща ли се Тръмп в заплаха за Световното първенство по футбол

Превръща ли се Тръмп в заплаха за Световното първенство по футбол

Свят Преди 3 часа

Защо някои експерти смятат, че политиката, водена от администрацията на Тръмп, може да предизвика криза в американския туристически сектор

"Снежанка" детронира дзадзики и джаджък в международна кулинарна надпревара

"Снежанка" детронира дзадзики и джаджък в международна кулинарна надпревара

България Преди 4 часа

"Снежанката" получава рейтинг 4,3 в актуализираната класация на "50-те най-добре оценени ястия с краставица"