П ремиерът Бойко Борисов бе днес в Пловдив на Тържествената церемония по връчване на бойното и представителното знаме на Съвместното командване на специалните операции (СКСО) и честване празника на гарнизон Пловдив.

Премиерът поздрави военнослужещите с новите бойни знамена и потвърди, че ще изпълни поетите ангажименти. "Имаше много съпротива да се прави още една структура, тъй като вече и за вас трябват бронирани машини и допълнително финансиране. Вече имате 300 000 патрона, а новата казарма се строи и догодина на 18 март на празника на СКСО ще бъдете вече в нея", коментира Борисов. Той добави, че войската на която най-много разчитаме са тези, които вършат най-много работа и те са там, където никой друг не може.

Министър-председателят прие почетния строй на СКСО, след което бойното и представителното знаме бяха осветени и връчени на СКСО.

На тържествената церемония присъстваха още министърът на отбраната Красимир Каракачанов, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, командирът на командването на Специалните сили на САЩ в Европа, командири на специалните сили на съседни държави, командири на военни формирования, представители на местната и държавната власт.
Празникът на гарнизон Пловдив ще продължи с празнично шествие на представителни блокове на военни формирования от Гарнизон Пловдив до площад "Централен" и тържествена проверка заря на пл. "Централен" в града.

Предстои създаването на още една група от Силите за специални операции в София, каза в Пловдив министърът на отбраната Красимир Каракачанов след церемонията. По думте му това е акт, който слага поредния етап от развитието на нашите Специални сили, започнали от създаването на парашутната дружина до създаването на СКСО.

"През последните три години за Българската армия и за Специалните сили бяха положени много усилия и средства, с което до известна степен бе наваксано изгубеното време десетилетия назад. Убеден съм, че вие ще оправдаете вашия девиз "Там, където другите не могат". И не забравяйте един факт, че никъде по света няма пленено бойно българско знаме", каза министърът и пожела на военнослужещите да пазят знамената чисти и неопетнени.

На тържествената церемония по връчване на бойното и представителното знамена на СКСО бе официално открита и новата емблема на подразделението. Командирът на СКСО генерал-майор Явор Матеев връчи почетни плакети на министър-председателя, военния министър, началника на отбраната, както и на съпругата на покойния началник на отбраната ген. Андрей Боцев.

По-късно премиерът посети Духовната семинария „Св. Св. Кирил и Методий“ в Пловдив. "Сградата беше ремонтирана основно благодарение на отпуснатите от правителството 600 000 лева. Сменени са старите покриви, които бяха в много тежко състояние. Сменена е отоплителната система, а подовите настилки в сградата са подменени. Важно е младите хора, които искат да станат свещеници, да се обучават в подходяща среда", написа Борисов във "Фейсбук":

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Смъртна присъда в Техеран - екзекутираха 18-годишен след протести

Смъртна присъда в Техеран - екзекутираха 18-годишен след протести

Свят Преди 41 минути

Мъжът е бил признат за виновен, че е действал по поръчение на Израел и САЩ по време на протестите

<p>Чистка в Пентагона:&nbsp;Хегсет сваля ключов военен лидер</p>

Чистка в армията на САЩ: Оттегля се началникът на щаба на Сухопътните сили

Свят Преди 1 час

Генерал Ранди Джордж напуска поста си след решение на Пийт Хегсет

,

Сърцето ви ще ви благодари: Кои храни са вашият щит срещу болести

Любопитно Преди 2 часа

Подобно на тялото като цяло, сърдечно-съдовата система изисква балансирана диета

Скритите признаци на „мини инсулт“ - и кои хора са най-застрашени

Скритите признаци на „мини инсулт“ - и кои хора са най-застрашени

Свят Преди 2 часа

„Мини инсултът“ (ТИА) е краткотрайно блокиране на кръвния поток към мозъка, което лесно се бърка с мигрена. Без спешно лечение обаче, тези внезапни симптоми са сериозен предупредителен знак за настъпването на масивен и инвалидизиращ инсулт

Кадър от София от 1912 г.

3 април: Раждането на новото сърце на България

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Пролетни капризи: Дъжд в петък и бързо затопляне през почивните дни

Пролетни капризи: Дъжд в петък и бързо затопляне през почивните дни

България Преди 2 часа

Дневните температури ще се повишат и максималните ще са между 11° и 16°, в София – около 11°

Калас: ЕС трябва да разшири военноморската си мисия

Калас: ЕС трябва да разшири военноморската си мисия

Свят Преди 10 часа

Военноморската мисия на ЕС „Аспидес“ вече е оказала съдействие на 1700 кораба в Червено море

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

България Преди 11 часа

Проверките обхващат широк кръг търговски обекти

Тръмп уволни главния прокурор на САЩ Пам Бонди

Тръмп уволни главния прокурор на САЩ Пам Бонди

Свят Преди 12 часа

Бонди присъства на обръщението на Тръмп към нацията в сряда

ЦИК поиска да бъдат сменени двама членове на избирателни секции в Белица

ЦИК поиска да бъдат сменени двама членове на избирателни секции в Белица

България Преди 13 часа

ЦИК реши да изпрати писма до парламентарно представените коалиции, които са ги предложили

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

България Преди 13 часа

Днес полицаите, участвали в акцията, бяха наградени за професионализма и адекватната реакция

ООН: Близкият изток е на ръба на по-голяма война

ООН: Близкият изток е на ръба на по-голяма война

Свят Преди 13 часа

Гутериш призова за незабавно прекратяване на ударите на Израел и САЩ по Иран

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Свят Преди 13 часа

Това е пореден знак за напрежение около мобилизацията

Мост на магистрала се срина в Италия

Мост на магистрала се срина в Италия

Свят Преди 14 часа

В резултат на срутването пътищата, водещи до съседната област Абруцо, бяха прекъснати

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

България Преди 14 часа

Наложена му е и глоба в размер на 15 000 лв.

Бедствено положение в община Ардино

Бедствено положение в община Ардино

България Преди 14 часа

Със заповед на кмета Изет Шабан е въведена забрана за движение и престой на моторни превозни средства