"Пътят на честта" – предпремиерно за най-новия сериал по NOVA разказват в "Събуди се" Милена Фучеджиева, сценарист и Владимир Зомбори, актьор в сериала. 

"Сериалът е създаден по идея на моята партньорка в писането Елена Иванова. Нейната баба идва в град София, сама, развела се, в онези времена, с пет деца и успява да се справи, въпреки огромните перипетии, с които се сблъсква. Когато Ели ми предложи тази история, аз видях в нея моята собствена житейска съдба. Защото подобно на нея, аз взех детето си и заминах съвсем сама за Лос Анджелис. Имах с какво да се идентифицирам, веднага знаех, че това което ще вложим в писането на този голям проект, защото това са 52 епизода в първи сезон, ние влагаме частица от душите ни, преживяни събития. Ролята на Силвия Петкова е на една млада жена, която няма път назад, и която заедно с детето си ще трябва да преодолее всички трудности в големия град – да се пребори и да не загуби честта си", разказва Милена Фучеджиева.

"Телевизията ни гласува доверие, преценихме, че женската аудитория ще намери много неща в този сериал, близки до техния живот. Това е една история, в която непрекъснато има драма, обрати и интриги и подмолни ситуации, които те карат да поискаш да потъпчеш честта си. Но ти трябва да се бориш за нея. Маги Халваджиян също ни гласува доверие. Искам да благодаря и на сценарния екип, който в продължение на седем месеца писа неуморно, и на режисьорите. Екипът е фантастичен“, не крие сценаристката.

Зрителите познават актьора Владимир Зомбори от най-успешния уеб сериал "Следвай ме" във Vbox7, премиерата, на чиито последен шести сезон, съвпада като дата с тази на "Пътят на честта". Както самият той споделя, големи изненади очакват зрителите и на двата сериала.

"В "Пътят на честта" моят герой е съпругът на героинята на Силвия Петкова. Самият той има много допирни точки с мен. Това е човек, който много държи на семейството си и е като събирателен образ на младите хора, които не са от София. Той и семейството му са от Царево – и бих казал, че чрез неговия образ и семейство определено можем да усетим разликите във взаимоотношенията между хората в по-малкия град. Събитията се отключват чрез моя екранен пресонаж и оттам тръгва сюжетната линия на целия сериал", разкрива Владимир Зомбори.

"Доста теми от нашето злободневие са засегнати в "Пътят на честта"  – темата за бежанците, за опазването на културното наследство, за тийнейджърите, за самотния родител, за борбата с престъпността, а също и чисто човешките – любов, омраза, взаимоотношенията снаха-свекърва“, споделят Милена Фучеджиева и Владимир Зомбори и обещават на зрителите една вдъхновяваща история, която определено няма да ги остави безразлични.

Не пропускайте премиерния епизод на "Пътят на честта" на 9-ти септември от 22.00 ч. по NOVA.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Районното управление в Кюстендил има нов началник

Районното управление в Кюстендил има нов началник

България Преди 17 минути

Главен инспектор Иван Георгиев работи в системата на МВР от 2003 година

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Свят Преди 1 час

Студенти и синдикати продължават с протестните действия

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Свят Преди 1 час

Постът временно ще заеме министърът на финансите Чой Сан Мок, както изисква законът

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

България Преди 2 часа

Ще се работи за осигуряване на свободен достъп до плажа

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Любопитно Преди 3 часа

Това е едно от най-значимите събития в българската история

<p>Илюминатите &ndash; мистерия, конспирации, но каква е истината</p>

Илюминатите – мистерия, конспирации, но каква е истината

Любопитно Преди 3 часа

Историята на едно от най-известните тайни общества

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 3 часа

Това е органът, който има главната отговорност за поддържането на международния мир и сигурност

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

Свят Преди 3 часа

Това е бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас

Снимката е архивна!

Руска атака с дрон срещу Одеса, има загинали

Свят Преди 4 часа

Нанесени са и редица материални щети

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Любопитно Преди 4 часа

През изминалите 25 години гласът ѝ е безспорно един от най-известните в българското радио

<p>Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп</p>

Сенатът на САЩ не събра мнозинство, за да блокира митата на Тръмп

Свят Преди 5 часа

Предложението целеше отмяна на националното извънредно положение, обявено от американския президент

Какви природни ресурси притежава Украйна и за какво се използват

Какви природни ресурси притежава Украйна и за какво се използват

Свят Преди 5 часа

След месеци на политически обрати, Вашингтон и Киев най-накрая постигнаха съгласие по стратегическото споразумение

Без синя и зелена зона в празничните 1 и 6 май в София

Без синя и зелена зона в празничните 1 и 6 май в София

България Преди 5 часа

През останалите - 2 май, 3 май и 5 май са работни дни за зоните за почасово платено паркиране

<p>Защо хората са загубили козината си</p>

Защо хората са загубили козината си: Изненадващата истина за еволюцията ни като бозайници без косми

Любопитно Преди 6 часа

Хората принадлежат към група животни, известни с козината, космите и мустаците си