Най-ниските температури през април у нас ще са между минус 2 и 3 градуса, а най-високите - между 24 и 29 градуса, съобщи за БТА Марияна Попова - синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология.

Тя уточни, че вероятност за минимални температури, близки до 0 градуса, ще има до към 20 април.

През април се очаква средната месечна температура да бъде около и под нормата, която за по-голямата част от страната е между 11 и 13 градуса, по Черноморието и във високите полета - между 9 и 11 градуса, а за планините - от минус 5 до 2 градуса. 

Месечната сума на валежите средно за страната ще бъде около и под нормата, която за равнините е между 40 и 70 литра на квадратен метър, а в планинските райони - между 60 и 100 литра. 

Месецът ще започне с температури, близки до обичайните, в източните райони и по-ниски.

През първите дни съществени валежи не се очакват. През втората половина от първото десетдневие, температурите ще останат близки и малко по-ниски от обичайните. Ще се създадат условия за валежи, като има малка вероятност временно и да са с по-голям обхват и интензивност.

Източник: iStock

През второто десетдневие температурите отново ще бъдат близки и по-ниски от средните за периода. Времето ще бъде променливо, ще има и превалявания, с по-голяма вероятност около 12 април и в периода 15-18 април. 

И през третото десетдневие по-вероятно е да се запази динамиката на атмосферата. Остават условията за валежи, но вече предимно в следобедните часове, краткотрайни, с петнист характер и с различна интензивност, на места придружени и от гръмотевици. Повече слънце ще има до обяд. Температурите ще се повишат и вече ще се колебаят около стойности, близки до обичайните, прогнозира Марияна Попова.

Източник: iStock

Какво време ни очаква през уикенда 

Утре ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността, главно над източната половина от страната. Вятърът отново ще е от североизток - предимно умерен. През деня ще е малко по-топло с максимални температури между 13 и 18 градуса.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Валежи не се очакват. Ще духа слаб до умерен север-североизточен вятър.

Максимални температури между 9 и 12 градуса. Температурата на морската вода е 9-11 градуса. Вълнението на морето ще е около 3 бала.

Над планините облачността ще е променлива. Ще духа умерен, по високите и открити части - силен североизточен вятър. Дневните температури слабо ще се повишат и максималната на височина 1200 метра ще е около 4 градуса, на 2000 метра около минус 2.

В неделя и понеделник над Западна България ще преобладава слънчево време. Над Централна и Източна ще има повече облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще остане североизточен, в източните райони умерен. Температурите слабо ще се повишат и втория ден преобладаващите минимални ще са между 0 и 5 градуса, максималните - 15-20 градуса. 

Всичко за времето у нас и по света можете да намерите на Sinoptik.bg.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Великден без мъка: Правилата, които ще ви спасят от болки и тежест

Великден без мъка: Правилата, които ще ви спасят от болки и тежест

Любопитно Преди 1 час

Великден традиционно се свързва с обилна трапеза след период на пост. Внезапното връщане към тежки и мазни храни обаче може да бъде сериозно предизвикателство за храносмилателната система

„Мисия пенсия“ през 2025 г.: Защо се оказва невъзможна за много българи

„Мисия пенсия“ през 2025 г.: Защо се оказва невъзможна за много българи

България Преди 1 час

Българинът все по-трудно изпълнява пълните изисквания за стаж и възраст. Докато общият брой на новите пенсионери остава стабилен, статистиката отчита бум на инвалидните пенсии и засилен интерес към ранното напускане на пазара на труда

Шест години по-късно: Между фактите и лъжите за пандемията от COVID-19

Шест години по-късно: Между фактите и лъжите за пандемията от COVID-19

Свят Преди 3 часа

Какво всъщност знаем за опасната болест, отнела живота на над 7 млн. души

<p>5-те капана, които могат да провалят преговорите между САЩ и Иран</p>

Мисията „Исламабад“: 5-те капана, които могат да провалят преговорите между САЩ и Иран

Свят Преди 11 часа

Сред основните пречки пред мира са конфликтът в Ливан, контролът над Ормузкия проток, ядрената програма на Техеран, регионалните съюзници на режима и искането за размразяване на активи за $120 млрд.

Патриарх Даниил: Да посрещнем Христовото възкресение с чисти сърца

Патриарх Даниил: Да посрещнем Христовото възкресение с чисти сърца

България Преди 11 часа

Патриарх Даниил прикани миряните достойно да приключат поста, за да се поздравят със славното Христово възкресение

Камала Харис обмисля президентска кандидатура през 2028 г.

Камала Харис обмисля президентска кандидатура през 2028 г.

Свят Преди 12 часа

Бившата сенаторка от Калифорния, която в момента няма избран мандат, обикаля Съединените щати от миналата година, за да представя книгата си „107 дни“

Учени документират най-жестокия конфликт сред шимпанзетата в Уганда

Учени документират най-жестокия конфликт сред шимпанзетата в Уганда

Свят Преди 12 часа

Десетилетният конфликт в групата Нгого разкрива шокиращи паралели с човешкото насилие и хвърля нова светлина върху еволюционните корени на войната и социалните връзки

Завръщането на „Малкълм“: Защо дългоочакваното продължение се оказа провал

Завръщането на „Малкълм“: Защо дългоочакваното продължение се оказа провал

Любопитно Преди 13 часа

Новият „Малкълм“ се оказа разочарование, което губи магията на оригинала. Вместо семеен хаос, зрителите получиха разпокъсан сюжет и ненужна сантименталност

Благотворителната организация на принц Хари го съди за клевета

Благотворителната организация на принц Хари го съди за клевета

Свят Преди 13 часа

Принц Хари прекрати участието си в организацията миналата година след ожесточен спор относно начина, по който се управлява „Сентебале“

Макрон и папа Лъв XIV проведоха първа лична среща във Ватикана

Макрон и папа Лъв XIV проведоха първа лична среща във Ватикана

Свят Преди 14 часа

Това беше първата лична среща на Макрон с американския понтиф

От ваучери за жилища до лагери за бездомни – обещанията, които Зоран Мамдани не изпълни през първите 100 дни на поста

От ваучери за жилища до лагери за бездомни – обещанията, които Зоран Мамдани не изпълни през първите 100 дни на поста

Свят Преди 15 часа

Първите 100 дни на кмета Зохран Мамдани в Ню Йорк преминаха под знака на отстъпление от ключови обещания – от жилищните ваучери до съкращения в бюджета за библиотеки, превръщайки социалистическия му плам в прагматично и трудно „приземяване“

"Не си играйте със САЩ": Джей Ди Ванс с предупреждение към Техеран

"Не си играйте със САЩ": Джей Ди Ванс с предупреждение към Техеран

Свят Преди 15 часа

Вицепрезидентът на САЩ отпътува за Исламабад за преговорите за прекратяване на огъня в Иран

Какво се случва, когато умрем? Науката и оцелелите разкриват мистерията на края

Какво се случва, когато умрем? Науката и оцелелите разкриват мистерията на края

Любопитно Преди 15 часа

Какво се случва с тялото и съзнанието в момента на смъртта? От „предсмъртния хрип“ и физиологичните промени до разтърсващите разкази на оцелели за синкаво-бяла светлина и мир – науката и личният опит хвърлят светлина върху най-голямата мистерия

Краят на една ера: Стефано Габана се оттегли от лидерския пост в Dolce & Gabbana

Краят на една ера: Стефано Габана се оттегли от лидерския пост в Dolce & Gabbana

Свят Преди 17 часа

Стефано Габана се оттегля от председателския пост в Dolce & Gabbana на фона на 450 млн. евро дългове и спад в луксозния сектор. Той запазва творческата си роля, докато управлението поема Алфонсо Долче в опит за финансова стабилизация

„Целувката на смъртта“: Защо близостта с Тръмп може да свали Орбан от власт

„Целувката на смъртта“: Защо близостта с Тръмп може да свали Орбан от власт

Свят Преди 17 часа

Близостта на Виктор Орбан с Доналд Тръмп се превръща в икономически риск за Унгария. На фона на инфлация и фалити, моделът „Фидес“ е пред изпитание, а опозицията залага на общественото изтощение преди решаващите парламентарни избори в страната

<p>Почина &bdquo;Кръстникът на хип-хопа&ldquo;</p>

Почина легендарният Африка Бамбатаа – „Кръстникът на хип-хопа“

Свят Преди 17 часа

Почина Африка Бамбатаа, „Кръстникът на хип-хопа“ и създател на хита „Planet Rock“. Пионерът, оформил рап културата през 80-те, си отиде на фона на музикално величие и тежки съдебни обвинения