Внимание! Най-висока степен на опасност за 25 май в България

Внимание! Най-висока степен на опасност за 25 май в България

Висцерална лайшманиоза – рядка, но опасна паразитна болест, която се среща и у нас

Висцерална лайшманиоза – рядка, но опасна паразитна болест, която се среща и у нас

Катастрофа затрудни движението по пътя Пловдив - Пещера

Катастрофа затрудни движението по пътя Пловдив - Пещера

Катастрофа между микробус и лек автомобил в столицата

Катастрофа между микробус и лек автомобил в столицата

СО сезира съда и Сметната палата за забавените обществени поръчки за сметопочистване

СО сезира съда и Сметната палата за забавените обществени поръчки за сметопочистване

ПП- ДБ обжалват резултатите от първия тур в Банкя

“Продължаваме промяната - Демократична България” (Спаси София) подадоха жалба срещу изборния резултат от първия тур в район Банкя. Тази сутрин беше внесена жалба до Административния съд в София, съобщиха от партията.

След като ЦИК отмени машинния вот два дни преди провеждането на първи тур на местните избори, в Банкя разликата между кандидатите на “Възраждане” Антон Бранков и на ПП-ДБ-СС Георги Атанасов беше само 2 гласа.

Според жалбата изборите в секция 224624013 в Банкя са проведени в незаконен състав, защото председателят на секционната комисия е внук на заместник-председателя, което е нарушение на Изборния кодекс. Двамата са излъчени в състава на СИК съответно от ГЕРБ-СДС и “Възраждане”.

Ако съдът уважи жалбата и приеме изборния резултат от съответната за недействителен, то кандидатът на ГЕРБ-СДС Рангел Марков следва да получи общо 1623 гласа, Георги Атанасов - 686 гласа, а Антон Бранков - 652 гласа.

В жалбата се твърди още, че в три от секциите действителни бюлетини са преброени неправилно, завишен е броят на първоначално използваните хартиени бюлетини, а в протоколите са нанесени поправки, които не са плод на техническа грешка.

Според жалбоподателите броенето на гласовете е извършено хаотично, а във видеозапис от една от секциите споменатият брой гласове за ПП-ДБ-СС не отговаря на финалното число, записано в съответния протокол.

“Неправилното отразяване на действителния резултат от гласуването води и до неправилно определяне на допуснатите до участие на втори тур кандидати”, гласи още жалбата. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Русия и Украйна си размениха по още 307 военнопленници

Русия и Украйна си размениха по още 307 военнопленници

Свят Преди 20 минути

Ведомството заяви, че размяната на военнопленници ще продължи

Почина журналистът Красимир Ганев

Почина журналистът Красимир Ганев

България Преди 31 минути

Дълги години той беше водещ на емблематичното предаване "Отзвук"

<p>Как България отбеляза 24 май</p>

Как България отбеляза 24 май

България Преди 2 часа

24 май е Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност

<p>Верижна катастрофа на &bdquo;Цариградско шосе&ldquo;</p>

Верижна катастрофа на „Цариградско шосе“

България Преди 3 часа

Ударили са се три автомобила

<p>NOVA и АУБ предоставят две стипендии за социални предприемачи</p>

NOVA и АУБ предоставят две стипендии за социални предприемачи

Любопитно Преди 3 часа

Кандидатстването за NOVA ЕМВА Scholarship започва на 24 май

Шествието за 24 май в София

Под дъжда: Празнично шествие за 24 май в столицата

България Преди 3 часа

Начело на шествието са министърът на образованието Красимир Вълчев, кметът на София Васил Терзиев, вицепрезидентът Илияна Йотова и патриарх Даниил

<p>Мощна буря отмени шествие за 24 май</p>

Мощна буря отмени шествие за 24 май

България Преди 4 часа

Основните щети са в централната градска част на Хисаря – в археологическия резерват

Даниел Митов

МВР се бори с поръчките за доставка на вейпове

България Преди 4 часа

Министър Даниел Митов заяви, че се говори и с Нидерландия, където вейповете са легални, разрешени и се продават свободно

Киър Стармър

Замесена ли е Русия в палежите срещу Стармър

Свят Преди 4 часа

Двама украински граждани, Роман Лавринович и Петро Починок, и румънски гражданин, Станислав Карпиук, са обвинени в заговор за палеж

Чебурашка

Историята на съветския Мики Маус

Любопитно Преди 4 часа

Какво и кой точно е популярното същество Чебурашка

<p>Терзиев: Всичко, свързано с образование, за нас е приоритет</p>

Терзиев: Всичко, свързано с образование, за нас е приоритет

България Преди 5 часа

Кметът на София заяви, че е осъзнат проблемът за недостатъчното училища в южните райони на града

Местопрестъплението в Хамбург

Четирима от наръганите в Хамбург са в критично състояние

Свят Преди 5 часа

Ръководителят на Федералната служба на криминалната полиция (БKA) на Германия – Холгер Мюнх, предупреди за нарастваща радикализация сред младежите от средите на крайнодесните екстремисти

Фреди Меркюри

Книга твърди: Фреди Меркюри има тайна дъщеря

Свят Преди 6 часа

Книгата, озаглавена „Love, Freddie“, обявява, че детето е било заченато по случайност по време на извънбрачна връзка с жена на негов близък приятел през 1976 г.

Standard & Poor's

Standard & Poor's потвърди рейтинга на България и положителната перспектива

България Преди 6 часа

Рейтинговата агенция смята, че България е на път да се присъедини към еврозоната в началото на следващата година

<p>&bdquo;Тренд&ldquo;: 43% от българите не са прочели книга през последната година</p>

„Тренд“: 43% от българите не са прочели книга през последната година

България Преди 6 часа

Основната причина сред тези, които не са чели книги през последната година, е липсата на интерес (43%), следвана от липсата на време (34%)

Росен Желязков

„Лъч от миналото, който сочи в бъдещето“: Политическите послания за 24 май

България Преди 6 часа

Българските политици отправиха своте поздравления и пожелание по случай Денят на славянската писменост и култура - 24 май