Б СП няма да спечелят нито едните, нито вторите избори, които предстоят тази година, заяви президентът в периода 2012-2017 – Росен Плевнелиев, в ефира на „Неделята на NOVA”. Според него между левицата и Румен Радев тлее напрежение със страшна сила. Той изрази увереност, че народът ще избере мъдро предстоящия президент.

"Във време на пандемия, когато хиляди хора изгубиха живота си, президентът Радев наруши законa за консултативен съвет за национална сигурност и не го свика почти една година. Това е изключително нарушение и то пред очите на народа", заяви Плевнелиев.

Той сподели, че е доволен от факта, че не е в листите на ГЕРБ за водачи, също и това, че вече не е действащ държавен глава. Според него един държавен глава няма отново място в политиката. Той сподели, че е в прекрасни отношения както с политици от ГЕРБ, така и с други политически сили, като например „Демократична България”, ВМРО и ДПС. Той сподели, че голяма негова мечта е ГЕРБ и „Демократична България” да се коалират.

"Докога дясното ще е разцепено, вместо да прогледнат? Когато царят дойде на власт в България, помете всички. Ако Костов тогава и другите лидери, ако те бяха удържали фронта, тогава дясното, обединено, щеше да има нов голям шанс да се върне на сцената. Костов е един от лидерите, които разцепиха дясното на много и това не е добре. Аз съм свидетел, че ГЕРБ се опитаха да направят обща платформа с „Демократична България”. Те избраха Мая Манолова и БСП. Каква дясна партия са тогава "Демократична България"? Те са поредната популистка формация", заяви Плевнелиев.

Той е на мнение, че ако „Демократична България” „разчисти” миналото, ще има светло бъдеще. Същото важи и за партия ГЕРБ, която според Плевнелиев също има нужда да даде път на новото поколение.

"Лидерите на „Демократична България” мълчат за това, че Радев не спазва закона. Той не спазва върховенството на закона. Как да им повярваме тогава? Радев не спазва конституцията ежедневно. Той няма право да иска оставката на главния прокурор и на правителството. Той го прави ежедневно, той действа недемократично, бих казал незаконно. ГЕРБ допуснаха стратегическата грешка да дадат президентската институция на този човек. Те го направиха герой. Радев не е постигнал почти нищо за българския народ. Той няма какво да покаже, освен че постоянно плюе управляващите и е един средностатистически популист, каквито виждаме много на световната сцена", заяви президентът.

Според него политиците трябва да са тези, които дават предложенията за увеличаване на работните заплати. Той е на мнение, че има прогрес и не бива да си затваряме очите за него.

"Едно от позитивните неща, които можем да кажем за това правителство, е, че те с патриотичния фронт обещаха на народа да вдигнат доходи и пенсии и могат спокойно да кажат, че са постигнали тази цел. Всеки иска повече, но тук вълшебната дума е ефективност", смята Плевнелиев.

Повече вижте във видеото.

Плевнелиев: Радев се подигра на собствената си партия

Плевнелиев: Радев ни води към диктатура 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Синтетична дрога, а не полицейско насилие е причината за смъртта на мъжа в Стара Загора</p>

Синтетична дрога причинила смъртта на мъжа, буйствал на автогарата в Стара Загора

България Преди 6 минути

Употребените от мъжа наркотици довели до блокиране на дишането и на сърдечната му дейност

.

Туристка плати 1506 евро за километър такси в Хърватия

Свят Преди 11 минути

Жената била на обиколка в Европа през маѝ

Китай се бори да спаси морската свиня без перки

Китай се бори да спаси морската свиня без перки

Любопитно Преди 39 минути

Пълната забрана за риболов в река Яндзъ остави 220 000 рибари без работа

Крайният срок за кандидатстване за стипендиите NOVA EMBA Scholarship продължава до 14 септември

Крайният срок за кандидатстване за стипендиите NOVA EMBA Scholarship продължава до 14 септември

Любопитно Преди 51 минути

За трета поредна година NOVA и Американският университет в България подкрепят социални предприемачи

Снимката е илюстративна

Украйна унищожи руски кораб с лазер в Черно море

Свят Преди 1 час

Корабът е ударен с ракета, насочвана от лазер, управляван от дрон

Секретен самолет на ВВС заснет над Зона 51

Секретен самолет на ВВС заснет над Зона 51

Любопитно Преди 1 час

Появата му в Хангар 18 отново разпали слуховете, които витаят от десетилетия – свързвайки Зона 51 с тайни експерименти

<p>Какво да правите, ако детето ви използва изкуствен интелект за домашните?</p>

Родители срещу чатботове: Как да насочим децата към правилна употреба на AI?

Любопитно Преди 1 час

„Уверете се, че децата използват AI като помощно средство за учене, а не преписване“, казват експерти

Адът в Украйна не стихва: Руска атака с дронове и крилати ракети взе поредна жертва, има и ранени

Адът в Украйна не стихва: Руска атака с дронове и крилати ракети взе поредна жертва, има и ранени

Свят Преди 1 час

Нападението бе извършенo на фона на активните усилия на американския президент Доналд Тръмп да сложи край на войната

Актьорът от „Клъцни/Срежи“ Дилън Уолш претърпя тежка катастрофа

Актьорът от „Клъцни/Срежи“ Дилън Уолш претърпя тежка катастрофа

Свят Преди 1 час

Автомобилът на актьора се е ударил последователно в два електропроводни стълба, преди да спре

Външният министър на Русия Сергей Лавров

Русия: Преговори за сигурността на Украйна без Москва са „път за никъде“

Свят Преди 1 час

Министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров обвини европейските лидери, които отидоха със Зеленски на срещата във Вашингтон в извършване на „доста агресивна ескалация на ситуацията, доста нескопосани и като цяло неетични опити за промяна на позицията на администрацията на Тръмп и лично на президента на Съединените щати“

<p>Японец, смятан за жертва на мечка, се оказа&nbsp;убит от сина си</p>

Япония: 93-годишен мъж, смятан за жертва на мечка, се оказа убит от сина си

Свят Преди 2 часа

Случаят първо беше възприет като поредното нападение от мечка, които зачестяват в страната

„Най-милият съдия в света“ почина на 88-годишна възраст

„Най-милият съдия в света“ почина на 88-годишна възраст

Свят Преди 2 часа

Франк Каприо почина след диагноза рак на панкреаса

Камион се запали на изхода на Пазарджик в посока Пловдив

Камион се запали на изхода на Пазарджик в посока Пловдив

България Преди 2 часа

За щастие инцидентът се е разминал без пострадали

За поколението Z парите са всичко

За поколението Z парите са всичко

Любопитно Преди 2 часа

Финансовата сигурност измести удовлетворението от работата в очите на младите от поколението Z

Колизеумът в Рим

Убийствена жега: Туристически гид почина в Колизеума в Рим

Свят Преди 2 часа

Инцидентът е станал вчера следобед, докато италианката е водела група от около 25 души на първия етаж на древния римски амфитеатър

След фалшиво положителен тест за дрога: Жена твърди, че е станала жертва на полицейско насилие

След фалшиво положителен тест за дрога: Жена твърди, че е станала жертва на полицейско насилие

България Преди 3 часа

Шофьорката твърди, че е държана часове в ареста при унизителни условия