Т ази сутрин парламентарната група на ПП-ДБ няма да влезе в зала, защото ясно предупредихме, че това, което се случва, е недопустимо. Първо, едно от най-големите събития от последните две седмици беше подмяната на Гешев със Сарафов. Искахме да бъде изслушан в НС правосъдният министър. Бяхме блокирани от скритото мнозинство на ГЕРБ, ДПС и "Възраждане".

Това заяви на брифинг в парламента съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков.

Нов скандал в НС заради "плаващи мнозинства"

"Правната комисия поиска да бъде изслушан правосъдният министър, комисията беше блокирана също от тези партии. Антикорупционният закон, при който имахме договорка, че двата закона ще бъдат вкарани заедно, нашият закон беше отхвърлен със същото това мнозинство. Така не може да продължава", подчерта Петков.

Вчера три регулатора – Сметната палата, БНБ и НЗОК бяха вкарани в Комисия.

"Ако някой си мисли, че докато имаме правителство, цената ще е във всички регулатори хората да са заменени от това скрито мнозинство, много се лъже. Няма как да дадем контролите на държавата в ръцете на това мнозинство без да обсъждаме. Българската държава не заслужава в следващите пет години да има регулатори, които са същите отпреди", добави Петков.

"Днес цялата ни парламентарна група отива на съвещание, за да вземем решение какво ще правим, ако този тип нарушаване на договореностите продължават. Даването на оставка потенциално е възможен резултат", каза още Петков.

"Вчера Борисов каза, че няма ангажимент, а той има много ясен към общата законодателна програма", коментира от своя страна Христо Иванов, съпредседател на ДБ.

"Мария Габриел и Николай Денков ясно заявиха, че преди да стартират процедурите по избор на ръководители на регулаторите, ще има обсъждане кой ще бъде избран. Нека никой не си мисли, че ще има правителство параван с наша подкрепа. Искаме ясно спазване на поетите ангажименти от законодателната програма, искаме ясен механизъм за предварително съгласуване на регулаторите преди те да стартират и ясен график как ще мине съдебната реформа", уточни Иванов.

"Отговорното действие е да има правителство, но на реформите и на промяната. От тези искания зависи дали България ще се промени в правилната посока", подчерта още той.

 

Петков: Ако ГЕРБ продължават с плаващите мнозинства, политическа стабилност няма как да има

Борисов отговори на Петков: Мразя такива сравнения - смокинови листове

Радев: Курсът на новото правителство тласка България все по-близо към войната

Борисов: По никакъв начин не тласкаме държавата към война

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ефектът "Тайгър Уудс": Как скандалният му арест разпродаде за часове скъпа тениска

Ефектът "Тайгър Уудс": Как скандалният му арест разпродаде за часове скъпа тениска

Любопитно Преди 10 минути

Скандалният арест на Тайгър Уудс за шофиране в нетрезво състояние му донесе неочаквана печалба, след като фенове разграбиха тениската от 125 долара, с която голфърът позира на полицейската снимка

Янкулов предлага ВСС да освободи Сарафов за дисциплинарни нарушения

Янкулов предлага ВСС да освободи Сарафов за дисциплинарни нарушения

България Преди 15 минути

Министърът на правосъдието поиска да бъде започнато дисциплинарно производство срещу и.ф. главен прокурор

<p>Изумруденият остров: Защо Ирландия е задължителна в списъка ви за пътешествия</p>

БезГранично: Изумруденият остров - защо Ирландия е задължителна в списъка ви за пътешествия

БезГранично Преди 51 минути

От мистичните скали на Атлантика до оживените пъбове на Дъблин – Ирландия предлага преживяване, което остава в сърцето завинаги

AI не успява да спечели доверието на хората

AI не успява да спечели доверието на хората

Технологии Преди 1 час

Според ново проучване около 55% от американците смятат, че изкуственият интелект ще донесе повече вреди, отколкото ползи в ежедневието им. Те все още не са убедени в широко прокламираните ползи от технологията и се притесняват от последствията ѝ

Иран въвежда такси за Ормузкия проток, забранява американски и израелски кораби

Иран въвежда такси за Ормузкия проток, забранява американски и израелски кораби

Свят Преди 1 час

В мирни времена около една пета от световната търговия със суров петрол и втечнен природен газ преминава през Ормузкия проток

Исторически скок от 59% за месец в цените на петрола

Исторически скок от 59% за месец в цените на петрола

Свят Преди 1 час

Американският президент Доналд Тръмп е казал на свои съветници, че е готов да прекрати военната кампания срещу Иран, дори ако Ормузкият проток остане до голяма степен затворен, и да остави повторното му отваряне за по-късен етап

<p>Вглеждането в нас самите е първото и най-важно за безопасността на пътя</p>

Вглеждането в нас самите е първото и най-важно за безопасността на пътя

Технологии Преди 1 час

Влади Кулев е отдал живота си на безопасността на пътя, давал е уроци и съвети на хиляди хора, но малцина са тези, които са поставяли собствените си грешки на първо място, без да обвиняват нещо друго

Втора поредна победа за Алекс Раева в “Като две капки вода”

Втора поредна победа за Алекс Раева в “Като две капки вода”

Любопитно Преди 1 час

​Тя спечели сърцата на всички с двойния образ на Емилия и Флорин Салам

Принц Филип и кралица Елизабет II

Открадната бира и вбесена кралица: Последната нощ на принц Филип

Любопитно Преди 2 часа

В откъс от новата си книга, Queen Elizabeth II: A Personal History, кралският експерт Хюго Викърс споделя: „Той се върна в Уиндзорския замък на 16 март. Той повече не излезе от замъка“

Тайната на малкия джоб: Защо дънките ни все още имат този детайл от 1873 г.?

Тайната на малкия джоб: Защо дънките ни все още имат този детайл от 1873 г.?

Любопитно Преди 2 часа

Повечето хора го използват от години напълно погрешно

Зеленски след обиколката в Близкия изток: Сключихме редица споразумения

Зеленски след обиколката в Близкия изток: Сключихме редица споразумения

Свят Преди 3 часа

Той посети региона, за да предложи експертизата на Украйна как да се противодейства на атаки с дронове

Два танкера пламнаха в Персийския залив след удари на снаряди

Два танкера пламнаха в Персийския залив след удари на снаряди

Свят Преди 4 часа

Единият - в пристанището на Дубай, а другият до бреговете на емирството

<p>Парламентът се събира на извънредно заседание</p>

Парламентът се събира на извънредно заседание в сряда

България Преди 4 часа

В дневния ред на депутатите са включени изслушвания на трима служебни министри

Могат ли мишките да "спасят" астронавтите на Марс?

Могат ли мишките да "спасят" астронавтите на Марс?

Любопитно Преди 4 часа

Учени откриват изненадващо решение за физическата форма в Космоса