Няколко души са отишли в МВР болницата и са пожелали да осъществят допълнителна охрана на настанения там Стайко Стайков. Било им е обяснено, че това не е позволено и те са си тръгнали. Това обясни директорът на СДВР Георги Хаджиев. Той уточни, че охраната на Стайков се осъществява от ГД "Охрана" към правосъдното министерство. Хаджиев отрече твърденията, че лицата са искали да изведат Стайков от лечебното заведение.

По-рано днес стана ясно, че Министерство на вътрешните работи извършва проверка по повод информация за инцидент в МВР болница, заявиха от пресслужбата на вътрешното министерство, цитирана от NOVA.

В понеделник издирваният от месеци син на бизнесмена Миню Стайков беше приет в "Пирогов". Късно вечерта той е преместен в МВР болница. 

Синът на Миню Стайков в "Пирогов" след побой

Остават съмненията в истинността на твърденията на Стайко Стайков, че е отвлечен пред дома си от дегизирани мъже като полицаи. След като е бил отвлечен, той е бил държан в стая, но не помни кога всъщност е отвлечен и къде точно са го държали. Твърди, че са му давали упойващи вещества.  След като е бил освободен от плен, той се появява на столичния бул. "Черни връх", откъдето взима такси, за да се прибере до "Бояна".

Пред NOVA таксиметровият шофьор заяви, че Стайков е бил добре облечен, видимо не изглеждал притеснен или уплашен. Имал маска за грип на лицето си. Не разговарял с шофьора. След като пристигнал до дома си, сумата за таксито била платена от момче, което изглеждало като охранител на Стайков.

"На улицата пред мола, без каквато и да е драма. На всичкото отгоре от другата страна на улицата имаше патрул. Полицаи си спираха и си проверяваха. Момчето беше с маска за грип. Най-нормалното нещо е да си сложиш маска, да не се заразиш и да не заразиш другите. Нямам идея дали е бил отвлечен. Закарвам го, слиза, излиза охраната, плаща ми. Абсолютно нормално. При положение че е седнал отзад, даже не знам и кого съм возил”, разказва таксиметровият шофьор Венци Ковачев.

Адвокатът на сина на Миню Стайков обяви, че не знаел, че е издирван. Самият Стайков разбрал за това едва, когато го освободили от плен.  Вчера вечерта е депозирана молба от адвоката, че Стайков е готов да се предаде и да съдейства на разследването. Стайков и близките му не са подавали сигнал до полицията, че Стайко Стайков е отвлечен, няма информация да е искан и откуп.

Стайков е задържан за 72 часа.

"Била му е оказана първа помощ от лекар, който идвал и го е прегледал през нощта ние не сме били информирани за това нещо. Ние въобще нямаме информация за извършено отвличане към този момент, не казвам, че не е станало, но до този момент нямаме такива данни”, каза главният секретар на МВР Ивайло Иванов.

Младият мъж постъпи в "Пирогов" в понеделник сутрин, след като бил открит в безпомощно състояние в къща в покрайнините на София. След кратък престой си в спешния институт, Стайков бе преместен в МВР болница.

"Сутринта около 09:15 ми дават адрес. 30-годишен мъж паднал в безсъзнание, горе-долу с травма на главата. Отидох, прегледах го, видях че има травма на главата. Не знам точно каква е причината, просто имаше травма отзад като ударено, но не съм сигурен каква е причината. Аз имах съмнение за комоцио, като цяло, защото той беше в полубудно състояние, но беше доста дезориентиран и объркан и затова по най-бързият начин. Като му задавах въпроси: как се казва, дали знае къде е и той все повтаряше не знам, не знам. Където и да го пипна, каквото и да му направя все казваше, че го боли. Като го питам защо го боли, все не знаеше и, тъй като имаше много неизвестни, просто реших, че е най-добре да го транспортирам в болница, в която могат да се погрижат за него”, обясни д-р Слави Тодоров от Спешна помощ.

Синът на собственика на "Винпром Карнобат“ беше издирван от Интерпол от началото на октомври, а от септември беше в неизвестност след акция на Специализираната прокуратура срещу престъпна група за данъчни измами, пране на пари, съхранение и продажба на акцизни стоки без бандерол.

Бащата - бизнесменът Миню Стайков, е с наложена мярка за неотклонение "задържане под стража”. Той беше задържан при акция на Специализираната прокуратура в офисите на "Винпром Карнобат“ ООД, "Сис Индустрийс“ ООД и "Топаз Мел“ ООД. Тогава на няколко лица бяха повдигнати обвинения за участие в организирана престъпна група, създадена с цел продажба на акцизни стоки без бандерол, извършване на данъчни престъпления и пране на пари. По-късно беше наложен запор над дружествените дялове и банкови сметки на бизнесмена, както и възбрана над множество негови недвижими имоти в цялата страна – земеделски земи, жилища, сгради.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп ще отнеме на Харвардския университет статута му на освободен от данъци

Тръмп ще отнеме на Харвардския университет статута му на освободен от данъци

Свят Преди 11 минути

"Те си го заслужават!", написа Тръмп в платформата Truth Social

С този темп Русия ще превземе Украйна след три века

С този темп Русия ще превземе Украйна след три века

Свят Преди 1 час

Невероятно е, че зашеметяващите загуби на хора и оборудване все още не са спрели руската армия

<p>Фенове на Ливърпул предизвикаха земетресение&nbsp;</p>

Фенове на Ливърпул предизвикаха земетресение от 1,74 по скалата на Рихтер

Любопитно Преди 1 час

Не само феновете на Тейлър Суифт могат да предизвикват миниземетресение, доказаха учени

Бързината като стратегия: икономиката няма да чака

Бързината като стратегия: икономиката няма да чака

Любопитно Преди 1 час

Международната обстановка допълнително се нагнетява и от митническата политика на Тръмп

11 кандидати ще се борят за президентския пост в Румъния

11 кандидати ще се борят за президентския пост в Румъния

Свят Преди 1 час

Сред тях са четирима независими и седем, издигнати от партии

Започва ремонт на пети блок на АЕЦ "Козлодуй"

Започва ремонт на пети блок на АЕЦ "Козлодуй"

България Преди 2 часа

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" работи съгласно графика за електропроизводство

Задържаха за 24 часа баща, ударил двете си деца

Задържаха за 24 часа баща, ударил двете си деца

Свят Преди 2 часа

По случая е образувано досъдебно производство

<p>Съперничещи си лагери в битката за нов папа</p>

Кардиналите на кръстопът: Какво следва след смъртта на папа Франциск

Свят Преди 2 часа

Подробности четете в следващите редове

<p>Глобиха TikTok с 530 милиона евро</p>

TikTok е глобен с 530 милиона евро за нарушение на лични данни

Свят Преди 2 часа

На TikTok е разпоредено да приведе дейността си в съответствие с регламента в срок от шест месеца

<p>Обявиха АзГ за крайнодясна екстремистка организация&nbsp;</p>

Германската разузнавателна служба обяви АзГ за крайнодясна екстремистка организация

Свят Преди 2 часа

Шолц призова към предпазливост по отношение на евентуална забрана на АзГ

Ръсел Бранд се яви в съда по обвинения в сексуално насилие

Ръсел Бранд се яви в съда по обвинения в сексуално насилие

Свят Преди 2 часа

49-годишният комик беше официално обвинен чрез призовка

Изписаха от "Пирогов" още трима от пострадалите при пожара в Кочани

Изписаха от "Пирогов" още трима от пострадалите при пожара в Кочани

България Преди 2 часа

В болницата остава за лечение един последен пациент – 21-годишен мъж, който е в стабилно състояние и продължава възстановяването си

Снимката е илюстративна

Кораб с хуманитарна помощ за Газа е бомбардиран от безпилотни самолети

Свят Преди 2 часа

Корабът се е насочвал към палестинската територия

Заловиха кокаин за 3 млн. лева на "Дунав мост 2" при Видин (ВИДЕО)

Заловиха кокаин за 3 млн. лева на "Дунав мост 2" при Видин (ВИДЕО)

България Преди 3 часа

Дрогата била скрита в хладилен камион с турска регистрация