И зборният ден в Пловдив протича нормално. 18 са кандидатите за кмет на града под тепетата, а секциите са 472. Гласува се с 3 бюлетини – за кмет на община, за кмет на район и за общински съветници. 2170 момичета и момчета, които наскоро са навършили пълнолетие, за първи път днес ще могат да упражнят правото си на глас.

По данни на ЦИК избирателната активност в страната към 16 часа е 34.16%. Най-висока е избирателната активност в софийското село Челопеч – 75.15%, а най-ниската е в Добрич – 23.18%.

Данните на "Галъп" към 19.00 ч. сочат, че най-висока избирателна активност има в Благоевград. До този час 55,0% от избирателите в града са гласували за кмет и 54,5% - за общински съветници. След това се нарежда Варна с 39,9% гласували за кмет. Избирателната активност в Столичната община е 36,0% за кмет и 35,3% - за Общински съвет. В Пловдив за градоначалник вота си са дали 33,7% от имащите право на глас, а за общински съветници – 32,9%, а в Кърджали – за кмет 39,2% за кмет и общински съветници. 

Данните на "Тренд" към 18.00 ч., сочат, че най-висока избирателна активност има във Варна. Избирателната активност в Столичната община е 34,7% за кмет и 32,6% - за Общински съвет. В Пловдив за градоначалник вота си са дали 31,9% от имащите право на глас, а за общински съветници – 30,1%, а във Варна – за кмет 38,3%, а за Общински съвет – 37,1%. В Русе избирателната активност за кмет е 37,8%, а за общниски съветници - 34,6%. В Плевен процентите на гласувалите за кмет са 33,7%, а за общински съветници - 29,9.

Изборният ден в Пловдив започна нормално. Някои секции дори отвориха с 10 минути по-рано, предаде NOVA.

18 са кандидатите за кмет на града под тепетата, а секциите наброяват 472. Гласува се с 3 бюлетини – за кмет на община, за кмет на район и за общински съветници.

Два сигнала за нарушения са подадени в Общинската избирателна комисия. Става дума за неправилно поставени агитационни материали. И двата са се оказали неоснователни.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Ще остане ли в ареста 18-годишният, прегазил семейство с АТВ</p>

Бургаският съд решава дали да остави в ареста 18-годишният, прегазил семейство с АТВ

България Преди 2 часа

МВР започва вътрешна проверка, след твърдения на близки на пострадалите, че случаят се прикрива, тъй като родителите на виновния шофьор работят в полицията

Наводнение в Пакистан

Смъртоносни наводнения убиха стотици хора в Пакистан, Кашмир и Непал

Свят Преди 2 часа

Внезапни наводнения, предизвикани от проливни дъждове првърнаха пътища в реки, разрушиха сгради и сееха смърт

<p>Почитаме български светец, какви са поверията за днес</p>

Почитаме български светец, какви са поверията за днес

България Преди 5 часа

Православната църква чества паметта на преподобния Йоаким Осоговски

Първата дама на САЩ Мелания Тръмп

Мелания Тръмп e изпратила писмо на Путин по мъжа си

Свят Преди 5 часа

Не е ясно съсдържанието на писмото, но служители в Белия дом са казали, че в него се споменават отвличанията на украински деца от Русия

Елвис Пресли

16 август: „Кралят“ на сцената и човешките слабости – Елвис Пресли

Любопитно Преди 5 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

България Преди 5 часа

Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Технологии Преди 6 часа

Умните асистенти могат да бъдат и полезни

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Свят Преди 12 часа

На мястото е обявено извънредно положение

<p>Експерт коментира езика на тялото на Тръмп и Путин</p>

Експерт по езика на тялото разкри какво показва ръкостискането между Тръмп и Путин

Свят Преди 12 часа

Анализ на жестовете и ръкостисканията, които разкриват динамиката между двамата лидери

Лимузината на президента Доналд Тръмп, известна като „Звярът“, малко преди той да напусне Белия дом в петък, 15 август 2025 г., във Вашингтон. Днес президентът Тръмп пътува за среща с руския президент Владимир Путин в Аляска, на военна база на САЩ.

Лимузината на Путин срещу „Звяра“ на Тръмп

Свят Преди 12 часа

Топли ръкостискания и усмивки: Путин и Тръмп стартират срещата в Аляска с приятелски тон

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

България Преди 13 часа

Караджов: И книжки трябва да се взимат!

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Любопитно Преди 14 часа

Дамите ще определят съдбата на тайния агент Чефо във формата

Тръмп и Путин не договориха мир в Украйна

Тръмп и Путин не договориха мир в Украйна

Свят Преди 14 часа

Тръмп заяви, че ще се обади на украинския президент Володимир Зеленски и колегите си от страните в НАТО, за да ги информира за съдържанието на преговорите

Зеленски: Русия продължава да убива и в деня на преговорите с Тръмп

Зеленски: Русия продължава да убива и в деня на преговорите с Тръмп

Свят Преди 14 часа

Зеленски: Русия трябва да сложи край на войната, която започна

Мъртви делфини на плажa край Шкорпиловци

Мъртви делфини на плажa край Шкорпиловци

България Преди 15 часа

Във Варна са получени два сигнала за намерени мъртви делфини