С лед като всички желаещи се включиха в предизборната надпревара идва ред на финалното подреждане на листите с кандидати за депутати. По-голяма част от партиите вече са готови с тази задача.

Лидерският сблъсък между ГЕРБ и БСП се очаква на този вот да е на две места, посочва NOVA. По традиция, премиерът Бойко Борисов най-вероятно ще поведе 25-и МИР в София и Пловдив-град. Там той ще се изправи срещу Корнелия Нинова.

На предишния вот лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ оглави две листи - в Търговище и в Кърджали. Ако запази позицията си в Кърджали, то най-вероятно срещу него от ГЕРБ ще се изправи председателят на Народното събрание Цвета Караянчева. От БСП изпратиха там Петя Михалевска.

В така наречения лидерски 25-и район в София на първа позиция в листата на „Демократична България” най-вероятно ще застане съпредседателят на партията Христо Иванов. От коалицията „Изправи се. Мутри вън” там ще е адвокат Николай Хаджигенов.

Водачи на листи и на този вот ще бъдат ключови министри от правителството. Вицепремиерът Томислав Дончев вероятно ще оглави софийската листа в 23-ти МИР. Срещу него от левицата ще се изправи Христо Проданов. Дончев ще води и в Габрово, където е заемал и кметския стол.

Две първи позиции в листи на ГЕРБ се очаква да получи и здравният министър проф. Костадин Ангелов. В първата му предизборна битка той най-вероятно ще поведе Варна и Велико Търново. В Търново може да се изправи срещу бившия втори в ГЕРБ и сега лидер на „Републиканци за България” Цветан Цветанов.

Макар и все още с необявени листи, от ГЕРБ се очаква да дадат ключови позиции и на нови лица за партията. Едно от тях е Любен Дилов-син, за когото се говори, че може да оглави листата в Бургас.

Каква е точната подредба на всички листи на партиите за вота на 4-ти април ще стане ясно до 2-ри март.

ГЕРБ обяви, че ще се яви на изборите в коалиция

Кои са водачите на листи на БСП

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Обявиха червен код за Атина в Гърция

Обявиха червен код за Атина в Гърция

Свят Преди 13 минути

Общинските власти призоваха всички граждани да избягват ненужни пътувания

Пребиха човек от "Величие":  Ще те убием. Да го удавим в канала!

Пребиха човек от "Величие": Ще те убием. Да го удавим в канала!

България Преди 55 минути

Сигналът е за нападение, при което пострадалият е пребит с дървени пръти

Украйна иска 700 милиарда долара за армията си

Украйна иска 700 милиарда долара за армията си

Свят Преди 3 часа

Сумата се отнася до разходи за отбрана, които не са предвидени в украинския бюджет

<p>365 дни управление: Как 47-ият президент прекрои САЩ</p>

365 дни управление: Как 47-ият президент прекрои САЩ с укази, мита и депортации

Свят Преди 4 часа

Първата година на "Тръмп 2.0" донесе депортации, мита и залавянето на президента Мадуро

Невиждан потоп заля Тунис, има жертви

Невиждан потоп заля Тунис, има жертви

Свят Преди 4 часа

Най-малко четирима души загинаха

Ето какво не е харесвала кралица Елизабет II в себе си

Ето какво не е харесвала кралица Елизабет II в себе си

Любопитно Преди 4 часа

По време на фотосесия за Златния си юбилей Елизабет II шеговито признава пред фотографа, че не харесва ръцете си – малка лична несигурност, която разкрива човешката страна зад кралския образ

ЦИК заличи четири партии от "БСП - Обединена левица"

ЦИК заличи четири партии от "БСП - Обединена левица"

България Преди 4 часа

Решението подлежи на обжалване

Нана Гладуиш е диагностицирана за трети път с рак

Нана Гладуиш е диагностицирана за трети път с рак

България Преди 4 часа

Тя уточни, че диагнозата е поставена навреме и според лекарите всичко е под контрол

Вижте неудобния момент, в който Дейвид Бекъм отказа да отговаря на въпроси за отношенията със сина си

Вижте неудобния момент, в който Дейвид Бекъм отказа да отговаря на въпроси за отношенията със сина си

Любопитно Преди 5 часа

Дейвид Бекъм демонстративно запази мълчание пред медиите в Давос, след като синът му Бруклин публично обвини него и Виктория Бекъм в контролиращо поведение, опити да разрушат брака му с Никола Пелц и години на емоционално напрежение

Декодираха Макрон: Какво написа на Тръмп и какво всъщност имаше предвид

Декодираха Макрон: Какво написа на Тръмп и какво всъщност имаше предвид

Свят Преди 5 часа

Апелът на френския президент разкрива по-дълбок подтекст за състоянието на геополитическия ред

Тайната история на Анна Стронг – забравената шпионка на Джордж Вашингтон

Тайната история на Анна Стронг – забравената шпионка на Джордж Вашингтон

Любопитно Преди 5 часа

Ето нейната история, включително и теорията, че тя е била мистериозният „Агент 355“ – неизвестна жена шпионин, за която се смята, че е помогнала да се промени ходът на Войната за независимост

В Русия: Ходът на Радев е изходът от кризата в България

В Русия: Ходът на Радев е изходът от кризата в България

Свят Преди 5 часа

ТАСС прогнозира коалиционно правителство с премиер Румен Радев

<p>Тръмп е Т-рекс, а &quot;жалките&quot;&nbsp;лидери трябва да му се противопоставят</p>

Тръмп е Тиранозавър рекс, а "жалките" лидери трябва да му се противопоставят, гневи се губернаторът на Калифорния

Свят Преди 5 часа

Водещият демократ атакува политиците, които се прекланят пред Тръмп: Или се сдушваш с него, или той те поглъща

„Последно лято“ – премиерен сериал по DIEMA FAMILY

„Последно лято“ – премиерен сериал по DIEMA FAMILY

Любопитно Преди 5 часа

Новата турска поредица ще се излъчва всеки делничен ден от 20:00 ч.

<p>1 година шоу в Овалния кабинет:&nbsp;Кадрите, които шокираха света</p>

1 година шоу в Овалния кабинет: Как втория мандат на Тръмп преобърна дипломацията с краката нагоре

Свят Преди 6 часа

Президентът често използва това историческо пространство, за да подписва укази или да приема световни лидери, смесвайки сериозни външнополитически теми с неочаквани детайли