„Те са имали някакви цели да купят „Химко”. Не са успели и сега вдигат шум”. Това коментира в „Здравей, България” съветникът на икономическия министър Владимир Каролев по отношение на писмото, изпратено до примиера и главния прокурор със сигнал за корупция при продажбата на торовия завод.

„Направи ми и впечатление, че компанията няма фирмен имейл и уебсайт. Според мен сигнали за корупция могат да се пускат по всякакъв начин. Убеден съм, че прокуратурата ще направи проучванията”, поясни Каролев.

Данни за ANJ Group Corp няма в американската търговска камера. На посочения телефон, в изпратеното по имейл на 15 януари до премиера и главния прокурор писмо, се включва факс. При това въпросният телефонен номер е регистриран на съвсем друго дружество в Ню Джърси. Това показа проучване на Нова телевизия.

Президентът на ANJ Group Corp., Ян Аронов, е участвал в две български дружества до 2015 г.

Съдружник на Аронов в едното от тях е българинът Валентин Димитров, който беше назначен за изпълнителен директор на „Химко” след приватизацията на предприятието през 1999 г.

Друг бивш съдружник на Аронов е украинецът Валентин Литвиненко, който подписва приватизационния договор.

Според Каролев обаче сигналът на Аронов трябва да бъде разглеждан сериозно и е подаден правилно до премиера и прокуратурата, а не до министерството на икономиката.

Икономистът е категоричен, че от години е ясно, че производствената дейност на „Химко” не може да бъде възстановена.

 „Със сигурност „Химко” няма да се възроди, каквито соцмечти излязоха през последните седмици”, коментира Каролев.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пуснаха под 200 000 франка гаранция Жак Морети

Пуснаха под 200 000 франка гаранция Жак Морети

Свят Преди 37 минути

Съпругата му Джесика Морети остава на свобода под принудителни мерки

Наркодилър с куфар край училище в София

Наркодилър с куфар край училище в София

България Преди 1 час

Задържаният е известен на полицията и осъждан

Забравете Гренландия - слънчевите очила на Макрон превзеха Давос

Забравете Гренландия - слънчевите очила на Макрон превзеха Давос

Свят Преди 3 часа

Френският президент беше с авиаторски слънчеви очила, заради спукан кръвоносен съд на окото си

Тези линии между веждите издават „злодея“ във вас

Тези линии между веждите издават „злодея“ във вас

Любопитно Преди 4 часа

Така наречените и много коментирани „11 линии“, гравирани между веждите, се образуват при раздразнение, досада, гняв или дълбока концентрация

Кръвната проба на шефа на парк "Рила" - близо 3 промила алкохол

Кръвната проба на шефа на парк "Рила" - близо 3 промила алкохол

България Преди 4 часа

След инцидента директорът на парк "Рила" е хоспитализиран

Дигитален Месия или Антихрист: AI се превръща в поличба за Последните времена

Дигитален Месия или Антихрист: AI се превръща в поличба за Последните времена

Свят Преди 4 часа

„Исус се е родил от девица-майка; какво е по-девствено от компютър?“, каза Джо Роугън

Нов обрат за ужасяващата катастрофа в Испания

Нов обрат за ужасяващата катастрофа в Испания

Свят Преди 4 часа

Потресената страна търси отговори

След мащабна акция разбиха група изнудвачи в София

След мащабна акция разбиха група изнудвачи в София

България Преди 4 часа

С постановления на наблюдаващия прокурор обвиняемите са задържани за срок до 72 часа

<p>Държавата и ЕС наливат милиони за изграждане на зарядна мрежа за EV</p>

Държавата и ЕС наливат милиони за изграждане на зарядна мрежа за EV

Технологии Преди 4 часа

Днес бяха връчени първите шест договора за изграждане на бързи зарядни центрове за електромобили по ТЕН-Т мрежата

Най-голямата заплаха за бъдещето на НАТО

Най-голямата заплаха за бъдещето на НАТО

Свят Преди 4 часа

Действията на Доналд Тръмп могат да доведат до разпадането на НАТО, предупреждават експерти специално за Vesti.bg