"Това, което се случва в момента с подкрепата на президента, не е добре за България", каза председателят на парламента Цвета Караянчева в Димово, предаде Агенция „Фокус“.

"Всеки може да каже каквото иска, дори да излъже и ние чуваме всички мнения. Никога не сме казали, че сме безгрешни, но това, което се случва в момента с подкрепата на президента, не е добре за България. За мен като председател на Народното събрание е важно институциите да си говорят", посочи Караянчева.

Радев: Лъжите, репресиите и политиканските интриги не могат да спрат един събуден народ

"В началото на годината президентът каза, че сваля подкрепата от правителството. Само след няколко седмици въпреки всичко премиерът отиде при него и му предложи да се хванат за ръка, защото това, което идва като COVID-19 e страшно, сложно и не може да се политиканства. Какво получихме отсреща? Подигравки и подценяване на ситуацията. Хората, които бяха спасителите като ген. Мутафчийски, доц. Кунчев и проф. Кантарджиев, бяха превърнати в мишени. Сега изведнъж продължаваме да нагнетяваме метежа", добави тя.

Цвета Караянчева: Страх ме е тази вечер

"Решихме да предложим Конституция, като обявихме, че над този проект ще работи ВНС. В началото се говореше за Конституция и ВНС, но след като заговорихме ние, изведнъж никой не искаше. Искат служебен кабинет. Няма проблем, но в тази ситуация трябва да има парламент, за да може да се приемат закони, които са необходими за борбата с коронавируса. Работата ни е да си гледаме нашата работа и да сме близо до хората", допълни тя. 

Протести и контрапротести в деня на Съединението

"Предстоят сложни избори с много помия, ние 12 години сме работили само позитивно, никога не сме си позволявали да плюем", каза още председателят на парламента Цвета Караянчева, цитирана от Агенция „Фокус“.

"През годините, в които съм политик, съм разбрала едно – понякога добрата дума върши чудеса. Понякога дори да изслушаш човека, без да можеш да му помогнеш, защото може да помага на всички само Господ. Но ти можеш да го насочиш къде да отиде да си реши проблема. А понякога дори само да го потупаш по рамото и да кажеш: „Разбирам те, брат, ама нямам възможност и аз да ти помогна“. Така че това е нашата философия“, каза тя.

„Искам да ви предам специални поздрави от нашия председател на партията, господин Борисов. Това, което той с екипа си направи за България през последните 10 години никой не го е правил в годините на така наречения преход. Всички виждаме, че България се преобрази. България вече има пътища. Знам, че се строи тук и вашият път. Всичко това е вследствие на средства, които са събрани в хазната, на добра данъчна политика, борба с контрабандата“, добави Караянчева.

„Разговаряйте с хората. Нека да не допускаме да се случва това, което се случва днес на площада. Една група от хора, които не искат да чуят друго мнение освен тяхното. Те смятат, че ако не си на 100 % съгласен с тях, ти си враг. Аз не съм враг на тези хора. Аз подкрепям свободния протест. Няма нищо лошо в това, за да може всеки да изкаже какво не харесва в управляващите. Никой не е гонен за това нещо. Но чуй и моето мнение. Те не искат да чуят нашите аргументи. Говоря за тези хора, които предизвикаха метежа на 2-ри септември, аз не говоря за тези хора, които са с отношение и имат мнение по темата. Затова разговаряйте. Няма нищо по-добро от диалога. Дори и да не успеете да обърнете мнението на човека. Това не е беда. Всеки има право на мнение“, каза още председателят на парламента.

"Още веднъж благодаря, че давате това доверие на партия ГЕРБ да станете нейни членове в трудни времена, когато нашите опоненти се опитват да ни изкарат по-черни и от дявола. Аз се радвам, че вие сте разбрали, че това не е истина. Добре дошли в партията. Очакваме нови постижения на вашите четири общини, защото предстоят едни сложни избори. Избори с много помия, с много негатив. Ние 12 години сме работили само позитивно, никога не сме си позволявали да плюем. Виждате колко рано започна предизборната кампания.Всички ще се явим на избори. Както казва премиера Борисов „изборите са едно състезание“. Нека по-добрият победи", подчерта Караянчева. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
БНБ отговори на въпросите за еврото

БНБ отговори на въпросите за еврото

България Преди 2 часа

Дизайнът на евромонетите с българска национална страна е одобрен

Почина актьорът Румен Димитров

Почина актьорът Румен Димитров

България Преди 2 часа

От 2017 до 2021 г. е заместник-министър на културата в Министерството на културата на Република България.

Ново земетресение разтърси Истанбул

Ново земетресение разтърси Истанбул

Свят Преди 3 часа

Епицентърът на земетресението се е намирал на 23 километра от града

МВР и БАБХ установиха фалшиви хранителни добавки

МВР и БАБХ установиха фалшиви хранителни добавки

България Преди 3 часа

По случая е образувана проверка и е съставен констативен протокол

<p>&bdquo;Огромен удар&ldquo; за принц Хари</p>

„Огромен удар“ за принц Хари, загуби и обжалването по делото за полицейската му охрана

Свят Преди 4 часа

По време на делото от екипа на принц Хари заявиха, че „животът му е застрашен“

Нова тенденция в Румъния: Вълна от подкрепа за Джордже Симион в ТикТок

Нова тенденция в Румъния: Вълна от подкрепа за Джордже Симион в ТикТок

Свят Преди 4 часа

Потребители публикуват кратки видеа, в които "не казват за кого ще гласуват", а на заден план се чува песента "Доведи конете, Симионе"

С този темп Русия ще превземе Украйна след три века

С този темп Русия ще превземе Украйна след три века

Свят Преди 4 часа

Невероятно е, че зашеметяващите загуби на хора и оборудване все още не са спрели руската армия

<p>Фенове на Ливърпул предизвикаха земетресение&nbsp;</p>

Фенове на Ливърпул предизвикаха земетресение от 1,74 по скалата на Рихтер

Любопитно Преди 4 часа

Не само феновете на Тейлър Суифт могат да предизвикват миниземетресение, доказаха учени

Бързината като стратегия: икономиката няма да чака

Бързината като стратегия: икономиката няма да чака

Любопитно Преди 4 часа

Международната обстановка допълнително се нагнетява и от митническата политика на Тръмп

11 кандидати ще се борят за президентския пост в Румъния

11 кандидати ще се борят за президентския пост в Румъния

Свят Преди 5 часа

Сред тях са четирима независими и седем, издигнати от партии

Започва ремонт на пети блок на АЕЦ "Козлодуй"

Започва ремонт на пети блок на АЕЦ "Козлодуй"

България Преди 5 часа

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" работи съгласно графика за електропроизводство

Задържаха за 24 часа баща, ударил двете си деца

Задържаха за 24 часа баща, ударил двете си деца

Свят Преди 5 часа

По случая е образувано досъдебно производство

<p>Съперничещи си лагери в битката за нов папа</p>

Кардиналите на кръстопът: Какво следва след смъртта на папа Франциск

Свят Преди 5 часа

Подробности четете в следващите редове

<p>Глобиха TikTok с 530 милиона евро</p>

TikTok е глобен с 530 милиона евро за нарушение на лични данни

Свят Преди 5 часа

На TikTok е разпоредено да приведе дейността си в съответствие с регламента в срок от шест месеца

<p>Обявиха АзГ за крайнодясна екстремистка организация&nbsp;</p>

Германската разузнавателна служба обяви АзГ за крайнодясна екстремистка организация

Свят Преди 5 часа

Шолц призова към предпазливост по отношение на евентуална забрана на АзГ

Ръсел Бранд се яви в съда по обвинения в сексуално насилие

Ръсел Бранд се яви в съда по обвинения в сексуално насилие

Свят Преди 5 часа

49-годишният комик беше официално обвинен чрез призовка