13-годишно момче е нападнато посред бял ден в центъра на София от двама тийнейджъри докато се прибирало от училище. Младежите скочили върху него и го съборили на земята, но за щастие не успели да го пребият и да го ограбят. Случайни минувачи чули виковете за помощ и нападателите побягнали. 

Инцидентът станал в петък, на 2 октомври около 14,30 ч. Случката се разиграла на кръстовището на бул. „Раковски“ и ул. „Цар Симеон“ на метри от дома на седмокласника и била заснета от видеокамера на частен обект.

„Синът ми се обади от вкъщи. Плачеше и беше много уплашен“, разказа пред Vesti.bg майката на момчето Зорница Христова. „По това време бях на работа и много се притесних“, споделя жената. Малко след инцидента тя и сина й отиват в столичното 5 РПУ. Там се оказва, че инспекторът от Детска педагогическа стая не може да ги приеме и трябва да се върнат в понеделник.

Родителите решават да вземат нещата в свои ръце и тръгват по маршрута на сина си в издирване на очевидци. Майката на седмокласника разказва хронологията на събитията.
Момчето свършило училище и отишло да си купи учебници по английски език. Движило се по бул. „Раковски“, но двама по-големи младежи го спрели и го питали в кой квартал се намират. Той казал, че не знае и продължил. Малко след това се обърнал и в отражението на витрините на магазин забелязал, че те го следват по петите. Опитал да им се изплъзне като свил в една от пресечките. 

Междувременно жена забелязала младежите и ги попитала дали си търсят стаи в хостел. Едно от момчетата й заприличало на чужденец, а другото казало, че е от Габрово и търсят адрес, близо до детска градина в района. Разминали се и продължили да вървят след ученика повече от 10 минути. Нападнали го, когато влязъл в пресечката на ул. „Цар Симеон“. Скочили върху него и го съборили на земята. Седмокласникът помислил, че искат да го ограбят. 

„Момчетата не са го заплашвали, не са го удряли и не са му казали нито една дума“, разказва Зорница Христова. За нея нападението остава без обяснение. „Това е странна проява на агресия. Обикновено децата на тази възраст се спречкват или имат вражди между съседни училища. Синът ми не познава нападателите“, твърди майката. Тя е щастлива, че случката се разминала без сериозни наранявания и само с уплаха. Благодарна е и на хората, които са се притекли на помощ.

Христова и синът й отказват да застанат пред камерата на Vesti.bg. Отказали са и да подадат жалба в 5 РПУ, а момчето е разказало за случилото се пред инспектор от Детска педагогическа стая. От полицията обяснили, че са разпространили видеозаписа от сблъсъка и са предупредили патрулките да реагират, ако забележат двете момчета. 

„Образувана е преписка и по нея се води разследване. Няма никакви данни за опит за грабеж“, заявиха от СДВР. Униформените обяснили на семейството, че ще проверят други сходни случаи на нападения в района и ако задържат двете момчета ще извикат ученика да ги разпознае.
„Синът ми смята, че може да ги познае и на снимка, и на живо“, обясни Христова. Тя се е обърнала за съдействие към медиите, защото е убедена, че има по-голям шанс нападателите да бъдат разпознати и заловени, ако се даде гласност на случая.

Припомнете си кадрите от видеозаписа на охранителната камера, който бе разпространен от майката на момчето.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>При какви условия ще се генерират хеш кодовете за машинното гласуване</p>

ЦИК ще генерира хеш кодове за изборите на 19 април

Парламентарни избори Преди 10 минути

Процедурата се провежда в Министерството на електронното управление в контролирана и публична среда

<p>&quot;Не сме започнали&quot;: Тръмп с остро предупреждение към Иран</p>

Тръмп заплаши с удари по мостове и електроцентрали в Иран

Свят Преди 17 минути

Американският президент предупреди за възможна ескалация и нови атаки срещу инфраструктурата на Техеран

Кадър от София от 1912 г.

3 април: Раждането на новото сърце на България

Любопитно Преди 1 час

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Калас: ЕС трябва да разшири военноморската си мисия

Калас: ЕС трябва да разшири военноморската си мисия

Свят Преди 9 часа

Военноморската мисия на ЕС „Аспидес“ вече е оказала съдействие на 1700 кораба в Червено море

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

КЗП наложи глоби за над милион евро за вдигане на цените

България Преди 9 часа

Проверките обхващат широк кръг търговски обекти

Тръмп уволни главния прокурор на САЩ Пам Бонди

Тръмп уволни главния прокурор на САЩ Пам Бонди

Свят Преди 11 часа

Бонди присъства на обръщението на Тръмп към нацията в сряда

ЦИК поиска да бъдат сменени двама членове на избирателни секции в Белица

ЦИК поиска да бъдат сменени двама членове на избирателни секции в Белица

България Преди 11 часа

ЦИК реши да изпрати писма до парламентарно представените коалиции, които са ги предложили

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

България Преди 12 часа

Днес полицаите, участвали в акцията, бяха наградени за професионализма и адекватната реакция

ООН: Близкият изток е на ръба на по-голяма война

ООН: Близкият изток е на ръба на по-голяма война

Свят Преди 12 часа

Гутериш призова за незабавно прекратяване на ударите на Израел и САЩ по Иран

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Намушкаха до смърт украински военен от наборната служба

Свят Преди 12 часа

Това е пореден знак за напрежение около мобилизацията

Мост на магистрала се срина в Италия

Мост на магистрала се срина в Италия

Свят Преди 13 часа

В резултат на срутването пътищата, водещи до съседната област Абруцо, бяха прекъснати

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

Присъда от 8 г. затвор за бившия главен архитект на Кърджали

България Преди 13 часа

Наложена му е и глоба в размер на 15 000 лв.

Бедствено положение в община Ардино

Бедствено положение в община Ардино

България Преди 13 часа

Със заповед на кмета Изет Шабан е въведена забрана за движение и престой на моторни превозни средства

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

България Преди 13 часа

Снежната покривка встрани от пътя е около 20–30 сантиметра

Русия печели милиарди от войната в Иран

Русия печели милиарди от войната в Иран

Свят Преди 14 часа

А само седмица преди войната в Иран, Русия е обмисляла възможността да понижи прогнозата за икономическия си растеж

<p>Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот</p>

Андрей Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот

България Преди 14 часа

Служебният премиер допълни, че е дал разпореждане всеки сигнал да се разглежда внимателно